YSK zbierze się w sprawie „czarnej kropki” w imieniu Erdoğana na kartach do głosowania.

Prezydent i lider AKP na kartach do głosowania otwartych przy urnie w Holandii Recepa Tayyipa ErdoganaWłączenie czarnej kropki na pudełku w nazwie wywołało kontrowersje. Oczekuje się, że Najwyższa Komisja Wyborcza (YSK) spotka się jutro, aby ocenić zarzuty, że głosy kandydatów innych niż Erdogan na tych kartach do głosowania były nieważne.

Twierdzenie, że „unieważni to głosy idące na innych kandydatów”.

Spośród 225 kart do głosowania wydanych na wybory prezydenckie w Deventer w Holandii, czarna kropka w urnie z nazwiskiem prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana wywołała kontrowersje. Po udostępnieniu karty do głosowania w mediach społecznościowych pojawiły się komentarze, że czarna kropka nie byłaby widoczna, gdyby Erdoğan głosował, a gdyby głosował na innych kandydatów, czarna kropka unieważniłaby te głosy.

„Błąd typograficzny nie powinien kolidować z wolą elektoratu”.

Wiceprezes CHP Bulent descon Chociaż YSK poinformowało, że złożyło niezbędne wnioski prawne w związku z zarzutami, YSK oceni zarzuty. Mówi się też, że przedstawiciele partii w YSK traktowali czarny punkt jako błąd typograficzny i wyrażali opinię, że nie spowoduje to żadnego problemu. Twoja ogólna opinia „Błąd typograficzny nie powinien kolidować z wolą elektoratu”. Oczekuje się, że YSK podejmie decyzję w tym kierunku.

Dobry członek partii Öztürk: Dobrze by było, gdyby komisje wyborcze podejmowały decyzje

Przedstawiciel YSK Good Party Mustafa Dolka Özturk Wzywając wszystkich wyborców do weryfikacji otrzymanych kart do głosowania, użył następujących stwierdzeń:

„Wyborcy powinni sprawdzić, czy ich karty do głosowania są opieczętowane i czy są na nich jakieś oznaczenia. Jednak nie ma nic złego w głosowaniu w ten sposób, chyba że istnieje zmienny kompas w obecności małej kropki odbijanej w prasie. Ponieważ jeśli większość kompasów ma ten sam ślad, jest to uważane za błąd w druku. Właściwe byłoby jednak, aby komisje wyborcze decydowały o danej trasie, ponieważ „głosowanie nie podlega żadnym ograniczeniom”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *