Pierwsze zbiory truskawek szklarniowych w Elazığ

Rozpoczęły się zbiory truskawek, unikalnych dla obszaru Uluova w Elazığ i niezbędnych dla mieszkańców ze względu na swój smak i aromat. Pierwsze w tym roku truskawki szklarniowe zebrano w Elazığ, gdzie plony są wyższe ze względu na większe opady w porównaniu z poprzednimi latami. Pracownicy rozpoczynający pracę wcześnie rano dostarczają codziennie zebrane truskawki nabywcom za pośrednictwem pośredników, zapewniając im miejsce na rynku i osiągając zysk ekonomiczny.

Produkowany jest przez 10 miesięcy w roku

Necati Karataş, która od około 16 lat uprawia truskawki na polu i pod osłonami w wiosce Kuyulu w centrum, zauważyła, że ​​w tym roku truskawki sprzedawano po 60 lirów za kilogram.

Producent Necati Karataş stwierdził, że do uprawy potrzebne są truskawki. „Od około 16 lat zajmujemy się produkcją truskawek pod osłonami. W tym sezonie rozpoczęliśmy produkcję i zbiór truskawek szklarniowych. Kupujemy zboża. Po wykonaniu tej czynności rozpoczynają się prace w terenie. Produkujemy truskawki naprzemiennie przez 10 miesięcy w roku. Nasza studnia truskawkowa jest bardzo piękna. Dodatkowo zapewniliśmy różnorodny rozwój. Wprowadziliśmy na rynek Kabalak, odmianę truskawek charakteryzującą się doskonałą jakością, wysoką produktywnością, długim terminem przydatności do spożycia i doskonałym aromatem. Produkujemy go przez 10 miesięcy w roku. Nasze produkty dostarczamy zazwyczaj w bezpośrednie sąsiedztwo. Nasza cena hurtowa wynosi obecnie około 60 lirów i naszych truskawek Jest potrzeba. „Dopóki istnieje produkcja i konsumpcja, nie mamy problemu na rynku”. powiedział.

READ  Problemy gospodarcze nowego rządu w sześciu artykułach – DW – 13.05.2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *