Wall Street zamyka się z gwałtownymi wzrostami wraz z początkiem ostatniego kwartału

  • Tesla spada, ponieważ dostawy w III kwartale nie są zgodne z szacunkami rynkowymi
  • We wrześniu aktywność fabryk w USA jest najwolniejsza od ~2,5 roku -ISM
  • Credit Suisse obniża cel na koniec roku 2022 dla Citi S&P 500
  • Indeksy: Dow 2,66%, S&P 500 2,59%, Nasdaq 2,27%

3 października (Reuters) – Trzy główne indeksy Wall Street zamknęły się w poniedziałek o ponad 2%, ponieważ amerykańskie obligacje skarbowe spadły po słabszych niż oczekiwano danych dotyczących produkcji, zwiększając atrakcyjność akcji na początku ostatniego kwartału roku.

Rynek akcji w USA odczuł trzy czwarte spadków w burzliwym roku, naznaczonym podwyżkami stóp procentowych w celu kontrolowania historycznie wysokiej inflacji i obaw o spowolnienie gospodarki.

„Rynki rentowności w Stanach Zjednoczonych wycofują się – to pozytywne … i wskazuje na bardziej niechętne do ryzyka środowisko” – powiedział B. powiedział Art Hogan, główny strateg rynkowy w Relay Wealth.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Wrażliwość na stopy dodatkowo wspierała wzrostowe akcje, a rentowności 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych spadły po tym, jak brytyjska premier Liz Truss zmieniła kurs na obniżki podatków do znacznie wyższego poziomu.

Wszystkie 11 głównych S&P 500 (.SPX) Sektory mocno przeniosły się na terytoria pozytywne (.SPNY) Będąc ogromnym zyskiem.

Gigant naftowy ExxonMobil Corp (XOM.N) A Chevron Corp wzrósł o ponad 5%, śledząc wzrost cen ropy naftowej, ponieważ Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową i jej sojusznicy rozważają największe cięcia produkcji od początku pandemii Covid-19, podają źródła.

Megacap wzrost i firmy technologiczne, takie jak Apple Inc (AAPL.O) i Microsoft Corp (MSFT.O) Banki <.SPXBK> Chociaż wzrósł o 3%, wzrósł odpowiednio o ponad 3%.

Dane pokazały, że aktywność produkcyjna wzrosła we wrześniu w najwolniejszym tempie, ponieważ spadły nowe zamówienia, ponieważ stopy procentowe w celu ograniczenia inflacji osłabiły popyt na towary. Czytaj więcej

READ  Van Ocena procesu wyborczego sporządzona przez Uçuma, głównego doradcę prezydenta

Instytut Zarządzania Dostawami podał, że jego PMI dla przemysłu spadł w tym miesiącu do 50,9, co oznacza brak szacunków, ale wciąż powyżej 50, co wskazuje na wzrost.

„Strumień danych ekonomicznych w rzeczywistości przyszedł gorszy niż oczekiwano. W bardzo pesymistyczny sposób może to być dobra wiadomość dla rynków akcji” – powiedział Hogan.

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA 26 września 2022 r. REUTERS/Brendan McDermid

„(Chociaż) dobre dane gospodarcze, silne wskaźniki były katalizatorem sprzedaży, po raz pierwszy naprawdę widzieliśmy negatywne wiadomości będące katalizatorem”.

Wszystkie trzy główne indeksy spadły w piątek w niestabilnym trzecim kwartale w związku z rosnącymi obawami, że agresywna polityka monetarna Rezerwy Federalnej może popchnąć gospodarkę do recesji.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) wzrost o 765,38 punktów lub 2,66% do 29 490,89; S&P 500 (.SPX) 3 678,43 wzrost o 92,81 punktu lub 2,59%; i Nasdaq Composite (.IXIC) Dodaje 239,82 pkt, czyli 2,27%, do 10 815,44.

Wolumen akcji amerykańskich wyniósł 11,61 mld akcji w porównaniu do średniej z całej sesji wynoszącej 11,54 mld w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

Tesla Inc (TSLA.O) Spadł o 8,6% po sprzedaży mniej niż oczekiwano pojazdów w trzecim kwartale, ponieważ dostawy pozostawały w tyle za produkcją z powodu ograniczeń logistycznych. Pierce Lucid Grupa (LCID.O) 0,9% i otrzymany przez Rivian Automotive (RIVN.O) spadł o 3,1%. Czytaj więcej

Oczekuje się, że główni producenci samochodów zgłoszą niewielkie spadki sprzedaży nowych pojazdów w USA, ale analitycy i inwestorzy obawiają się, że ponury obraz gospodarczy, a nie niedobory zapasów, doprowadzą do słabszej sprzedaży samochodów. Czytaj więcej

Citigroup i Credit Suisse stały się ostatnimi brokerami, którzy obniżyli swoje cele na koniec roku 2022 dla indeksu S&P 500, ponieważ amerykańskie giełdy odbierają upał z agresywnych działań banku centralnego w celu obniżenia inflacji. Czytaj więcej

Credit Suisse ustanowił docelową cenę na koniec roku 2023 dla indeksu referencyjnego na poziomie 4 050 punktów i powiedział, że 2023 będzie „rokiem słabego, niewolnego wzrostu i stłumionej inflacji”.

READ  Twitter Elona Muska blokuje kilku wybitnych dziennikarzy bez wyjaśnienia

Zaawansowane emisje przewyższają liczbę osób, które odpadły na nowojorskiej giełdzie w stosunku 5,04 do 1; Na Nasdaq stosunek 2,70 do 1 faworyzował awansujących.

S&P 500 odnotował nowe 52-tygodniowe maksimum i 23-tygodniowe minimum; Nasdaq Composite odnotował 58 nowych maksimów i 282 nowe minima.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Echo Wang donosi w Nowym Jorku; Dodatkowe sprawozdania Angiki Biswas i Bansari Mayur Kamdar w Bangalore; Zdjęcia: Anil de Silva, Arun Koyur i Richard Chang

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *