Aktualizacje na żywo z Covid-19: mandaty, sprawy i wiadomości o wariantach

Kredyt …Stephanie Keith dla The New York Times

Zawodowi sportowcy i wykonawcy pracujący w Nowym Jorku i mieszkający w nim nie będą już musieli przedstawiać dowodu szczepienia przeciwko koronawirusowi, Burmistrz Nowego Jorku Eric Adams powiedział w czwartek, wiążąc decyzję z wysoką stopą bezrobocia w mieście i koniecznością utrzymania pracowników w pracy.

„Zamierzamy upewnić się, że jesteśmy zdrowi”, powiedział na konferencji prasowej w Citi Field, siedzibie Mets, gdzie dołączyli do niego dyrektorzy Mets i Yankees. „A bycie zdrowym jest nie tylko zdrowym fizycznie, ale także ekonomicznie zdrowym”.

Zmiana polityki oznacza, że ​​Kyrie Irving, gwiazda drużyny Nets, która odmówiła szczepienia, po raz pierwszy w tym sezonie będzie mogła zabrać głos w Barclays Center na Brooklynie. Dotyczy to również wykonawców z Nowego Jorku.

Kredyt …Brandon Dill / Associated Press

Pan. Adams, demokrata, który objął urząd w styczniu, otwarcie pokłócił się z panem. Zwolennicy Irvinga z powodu szerokiego mandatu miasta na szczepionki dla pracowników prywatnych firm.

Nowa polityka, którą pan Adams powiedział, że wniosek został złożony do niewielkiej liczby osób, zgodnie z komunikatem prasowym z urzędu burmistrza wchodzi w życie w czwartek i rozszerza ogólne zwolnienie na mandat prywatnego pracodawcy, który został udzielony wykonawcom i sportowcom spoza miasta w zespołach wizytujących . Dr. Mitchell Katz, prezes i dyrektor naczelny miejskiego systemu szpitali publicznych, który wziął udział w konferencji prasowej, powiedział, że ograniczanie zwolnienia do pracowników spoza miasta nie ma dla niego sensu i nie „podąża za żadną nauką”.

„Traktowaliśmy naszych wykonawców inaczej, ponieważ żyli i grali dla drużyn u siebie. To nie do przyjęcia ”Mr. Adams powiedział, dodając, że mandat postawił zespoły w „niekorzystnej sytuacji konkurencyjnej”.

READ  Jacksonville Jaguars, oznaczony przez właściciela LT Cam Robinson, osiąga trzy lata, przedłużenie o 54 mln USD

Mimo to burmistrz wezwał wszystkich do oddania strzału, niezależnie od tego.

„Powiedziałem to i będę to powtarzał: wszyscy powinniśmy zostać zaszczepieni, nawet piłkarze” – powiedział.

Pan. Adams utrzyma mandaty na szczepionki dla pracowników komunalnych i innych pracowników firm prywatnych. Te zasady zostały wdrożone przez jego poprzednika, Billa de Blasio, i były jednymi z najbardziej rygorystycznych lokalnych środków ochrony zdrowia w Stanach Zjednoczonych.

Burmistrz, który był szczególnie skupiony na odbudowie miasta z pandemii, zakończył inne ograniczenia, ponieważ liczba spraw spadła w ciągu ostatniego miesiąca. Niedawno zakończył mandat dotyczący masek w szkołach i politykę potwierdzania szczepień w restauracjach i salach gimnastycznych.

Zapytany o bardziej perspektywiczne zmiany na konferencji prasowej, pan. Adams powiedział: „Nadejdzie moment, w którym będziemy nadal patrzeć na to, co możemy odkleić, aby przywrócić poziom normalności w naszym mieście”.

Dodał: „To jest mój cel. Zamierzam to zrobić w powolny, metodyczny sposób z zespołem medycznym.”

W ostatnich tygodniach kilka znaczących postaci koszykówki skrytykowało mandat w zakresie, w jakim odnosi się on do pana. Irving, który mówi jego odmowa to kwestia wolności osobistej.

Komisarz NBA Adam Silver, powiedział w zeszłym miesiącu w rozmowie z ESPN że mandat „nie ma sensu”, ponieważ przeciwni gracze, którzy są nieszczepieni, mogą grać w Barclays Center i Madison Square Garden. Zapytany o pana Komentarze Silvera tego dnia, panie. Adams zgodził się, że zasada jest „niesprawiedliwa”, ale zastanawiał się, czy będzie wyjątek.

Gdy amerykański trend zmierzający do zniesienia środków ostrożności Covid nabrał rozpędu, nacisk na pana Adams dosiadał konia. Kiedy okrzyk na publicznym wydarzeniu krzyczał na pana Adams o panu Burmistrz Irving zaproponował proste rozwiązanie: „Kyrie może zagrać jutro. Zaszczep się”.

W czwartek pan Adams powtórzył tę kwestię.

– Kyrie, powinieneś się zaszczepić – powiedział burmistrz. „Nic się nie zmieniło. Zaszczep się”.

READ  Ponura prognoza Netflix niszczy większość infekcji giełdowych

Pan. Irving jest jednym z najlepszych graczy NBA, a w swoim ostatnim meczu przed środowym meczem przeciwko Memphis Grizzlies, ponad tydzień temu, zdobył aż 60 punktów. Mógł pomóc Netsom w zdobyciu mistrzostwa w czerwcu. Ale środowy mecz był tylko panem. 20. miejsce Irvinga, podczas gdy Nets grało 73, a zmagania jego drużyny podczas jego nieobecności naraziły Nets na niebezpieczeństwo przeoczenia play-offów.

Pan. Sytuacja Irvinga wzbudziła obawy, że mandat powstrzyma nieszczepionych graczy Yankees i Mets od udziału w nadchodzących meczach Major League Baseball w domu. Pan. Zmiana Adamsa łagodzi te zmartwienia, ale przyniosła nowe.

Dr. Jay Varma, epidemiolog i doradca zdrowotny pana de Blasio, pisał na Twitterze w środę wieczorem, że szczepionki działają, „chyba że jesteś bogaty i potężny, w takim przypadku działa lobbing”.

Dr. Varma nazwał nową politykę „Kyrie Carve Out” i wyraził obawę, że status prawny miejskich mandatów dotyczących szczepień może być teraz kwestionowany w sądzie jako „arbitralny i kapryśny”.

Pan. Adams obalił tę krytykę w czwartek: „Nie stałem tu dzisiaj, gdybym nie rozmawiał z prawnikami, a oni powiedzieli, że to przechodzi legalną apelację”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.