Naukowcy odkryli związek między dwiema ważnymi cząsteczkami, dzięki którym wspomnienia pozostają na całe życie.
neurobiolodzy, Odkryli ważny mechanizm, dzięki któremu wspomnienia pozostają na całe życie. Odkrycie uważa się za ważny krok w zrozumieniu, w jaki sposób mózg przechowuje wspomnienia.
Długoterminowe wzmocnienie (LTP), odkryte w latach 70. XX wieku, zaczęło wyjaśniać powstawanie wspomnień poprzez wzmacnianie synaps stymulacją elektryczną. Jednak szczegóły molekularne tego procesu nie były poznane przez długi czas. Uważano, że cząsteczka zwana PKMzeta odgrywa ważną rolę w tym procesie, ale Wspomnienia Nie wiadomo, jak udało mu się go tak długo zachować. Krótkie życie PKMzety postawiło pytanie, w jaki sposób można zachować wspomnienia przez tak wiele lat.
To silna interakcja dwóch cząsteczek utrwala pamięć
Nowe badania pokazują, że PKMzeta nie działa samodzielnie, ale współpracuje z inną cząsteczką zwaną KIBRA. Te dwie cząsteczki zapewniają trwałość wspomnień poprzez zaznaczanie i wzmacnianie synaps. Współpraca PKMzeta i KIBRA zapewnia synergię w dłuższej perspektywie. Zachowanie wspomnień sprawia, że jest to możliwe. Chociaż obie cząsteczki są krótkotrwałe, ciągła interakcja między nimi gwarantuje, że wspomnienia pozostaną nienaruszone przez lata.
Odkrycie uważa się za ważny krok w zrozumieniu, w jaki sposób pamięć staje się trwała, i otwiera nowe drzwi dla przyszłych badań neurologicznych. Naukowcy to odkryli Proces przechowywania wspomnień Mówi się, że jest to bardzo ważne dla głębokiego zrozumienia.
Powiązane wiadomości
Naukowcy dążą do wyhodowania krów, które nie emitują metanu
Powiązane wiadomości
Niesamowite badanie naukowców: stworzono zabawę hydrożelową [Video]
Źródło:
https://www.scientificamerican.com/article/brain-scientists-finally-discover-the-glue-that-makes-memories-stick-for-a/
„Rozrabiaka. Internetowy ćpuna. Telewizyjny znawca. Fanatyk alkoholu. Praktyk piwa. Oddany myśliciel. Rozwiązuje problemy. Pisarz. Znawca kawy”.