Świetny wieczór w Lidze Mistrzów: zwycięstwo Interu z Hakanem, szok Simeone! Luc de Jong przeszedł do historii

class=”medyanet-inline-adv”>

Emocje towarzyszące 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA trwały nadal w obu meczach wczorajszego wieczoru.

Dortmund uciekł, PSV złapano

Mecz pomiędzy holenderską drużyną PSV Eindhoven a niemieckim gigantem Borussią Dortmund zakończył się remisem 1:1. Goście objęli prowadzenie w 24. minucie po trafieniu Donyala Malone’a, po czym Luc de Jong wyrównał PSV w 56. minucie z rzutu karnego.

Rewanżowy mecz zostanie rozegrany w środę, 13 marca w Dortmundzie.

Malen tragicznie przeszedł do historii w swoim rodzinnym kraju, De Jong

Strzelając jedynego gola dla Borussii Dortmund, Dolliel Malen stał się pierwszym Holendrem, który strzelił gola swojemu gospodarzowi w Lidze Mistrzów od czasu Arjena Robbena (październik 2016 vs PSV) i pierwszym zawodnikiem, który zrobił to w rundzie pucharowej.

Z 9 golami w Lidze Mistrzów z PSV Luc de Jong został królem strzelców rozgrywek dla holenderskiej drużyny, wyprzedzając Ruuda van Nistelrooya z 8 golami.

De Jong (33 l.) w tym sezonie strzelił 28 goli i 11 asyst w 35 występach.

HAKAN'LI pomiędzy zaletami trzymania

Najważniejszym wydarzeniem wieczoru jest mecz Interu z Atletico Madryt na San Siro. Włoscy giganci pokonali swoich przeciwników 1:0 i awansowali do ćwierćfinału dzięki bramce Marko Arnadovicia w 79. minucie.

Hakan Çalhanoğlu rozegrał 90 minut w Interze i ponownie zdobył uznanie za swój występ.

Atletico Madryt nie oddało celnego strzału

Atletico Madryt przegrało 1:0 z Interem i zakończyło mecz bez celnego strzału. Ostatni raz Atletico Madryt zakończyło mecz bez strzału przeciwko Manchesterowi City we wszystkich rozgrywkach 5 kwietnia 2022 roku.

Z kolei Inter po raz pierwszy od 2006 roku nie oddał celnego strzału w meczu Ligi Mistrzów.

Dzisiejszy występ w Lidze Gigantów

Pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów zakończą się dziś wieczorem meczami Napoli z Barceloną i Porto z Arsenalem. Obydwa mecze rozpoczną się o godzinie 23:00.

Najlepszy wieczór w Lidze Mistrzów: Haganley wygrywa Inter, Simeone szokuje, Luc de Jong tworzy historię