Prawdziwa umowa społeczna Trumpa podlega kontroli Wielkiego Jury

Były prezydent Donald J. W poniedziałek opublikowano publiczną listę firmy zajmującej się mediami społecznościowymi Trumpa. Pozyskująca pieniądze firma-przykrywka zrobiła nowy krok, kiedy połączyła się z Trumpem. Ujawniony w dokumencie regulacyjnym Federalne wielkie jury w Nowym Jorku niedawno przyznało firmie i jej dyrektorom sapony.

Sapony Wielkiego Jury zostały przyznane w zeszłym tygodniu, zgodnie z pozwem złożonym przez Digital World Acquisition lub SPAC, spółkę zajmującą się przejęciami celowymi, która ogłosiła fuzję Trumpa z Media & Technology Group w październiku. Po fuzji Trump przyjmie listę i handel Media Digital World jako spółka publiczna.

Odkrycie świata cyfrowego jest pierwszą wskazówką, że prawnicy federalni na Manhattanie włączyli się w badanie powiązania między światem cyfrowym a Trump Media, które od miesięcy jest przedmiotem dochodzenia organów nadzoru finansowego. Pan. Śledztwo grozi dalszym opóźnieniem fuzji firmy Trumpa i jej portalu społecznościowego Truth Social z kapitałem do 1,3 miliarda dolarów wraz z listą giełdową.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oraz Komisja Regulacji Branży Finansowej Otwarte zapytania W ciągu kilku tygodni od ogłoszenia fuzji. Digital World złożył wniosek w poniedziałek, a kapelani Wielkiego Jury poprosili o informacje podobne do tych, o które wcześniej poprosiła SEC.

Federalne Wielkie Jury zażądało „informacji na temat Rocket One Capital”. Zgłoszenie nie ujawniło, jakich informacji potrzebowało Grand Jury na temat Rocket One, firmy venture capital z Miami.

A Oddzielne zgłoszenie, Bruce Karelik rezygnuje z funkcji dyrektora Digital World Jako Chief Strategic Officer w Rocket One, pan. Karelik jest wymieniony w Digital World Files.

Na prośbę o komentarz, pan. Karelik nie odpowiedział od razu. W petycji nie podano przyczyny jego rezygnacji.

The Dochodzenie SEC Dlaczego toczyły się gorące dyskusje między światem cyfrowym a przywództwem medialnym Trumpa przed wejściem na giełdę we wrześniu SPAC? Te rozmowy nie zostały wydane W dokumentach regulacyjnych. SPAC, które zbierają pieniądze na upublicznienie w nadziei na znalezienie kandydata do fuzji, nie powinny pamiętać o celu przejęcia przy zbieraniu pieniędzy od inwestorów.

READ  Do pierwszego aresztowania doszło w wyniku strasznego wypadku z udziałem pisarza Eilema Doka i jego syna.

Regulatorzy zażądali również informacji o nietypowych praktykach biznesowych dotyczących papierów wartościowych Digital World przed ogłoszeniem fuzji. Tam Nastąpił ogromny boom w handlu Digital World Warrants – Zabezpieczenie przekazane w późniejszym terminie i po ustalonej cenie posiadaczowi prawa do nabycia akcji przed ogłoszeniem połączenia.

Trump Media wydała oświadczenie w odpowiedzi na rewelację Digital World, że „koncentruje się na przywróceniu wolności słowa Amerykanom”. Firma dodała: „Zachęcamy i wspieramy nadzór nad ważną misją SEC polegającą na ochronie inwestorów detalicznych”.

Sapony wielkiej ławy przysięgłych są zwykle przyznawane w związku z potencjalnym dochodzeniem karnym. Damien Williams, rzecznik Prokuratury USA na Manhattanie, odmówił komentarza na temat oferty Wielkiego Jury dla Digital World.

Klony mediów społecznościowych, takie jak Truth Social Trump Media, Twitter, Mr. Zacznij powoli, Zwłaszcza wśród konserwatystów i innych zwolenników byłego prezydenta zaczęło gromadzić się zwolenników. Pan. Trump był Zbanowany na Twitterze W styczniu 2021 roku, po wielokrotnych doniesieniach, że wybory prezydenckie w 2020 roku zostały sfałszowane i że atak z 6 stycznia na Kapitol nie został szybko potępiony.

Elon Musk, miliarder biznesmen Kto zapewnił możliwość zakupu Twittera, powiedział, że pozwoli panu Trumpowi wrócić do największego portalu społecznościowego, jeśli zrealizuje swoją umowę. Trump powiedział, że nie ma zamiaru wracać na Twittera.

Ale umowa licencyjna między Trumpem a byłym prezydentem pozwala mu na opublikowanie wiadomości polityczny charakter Na Twitterze lub innych portalach społecznościowych.

W dokumentach regulacyjnych Digital World Truth Social twierdzi, że „zapewnia swoim użytkownikom prawdziwie bezpłatną stronę z rozmowami i unika anulowania przez Big Tech”.

Szef Trump Media, pan. Devin Nunes, były republikański kongresman z Kalifornii, jest dyrektorem generalnym Trump Media, która niedawno przeniosła swoją siedzibę na Florydę na Florydzie.

Wydaje się, że nikt związany z mediami Trumpa nie otrzymał żadnej sapony, zgodnie z dokumentami Digital World.

READ  Pierwszy test oddechowy Covid-19 autoryzowany przez FDA

Na razie nie wiadomo, co zrobi po opuszczeniu stanowiska. Firmą venture capital kieruje Michael Schwartzman, który nie przedstawił próśb o komentarz. Krótko po tym, jak wielkie jury Digital World ujawniło Saponę, Rocket One usunął większość z nich. Strona publiczna.

Równoległe śledztwo prowadzone przez prokuratorów federalnych i regulatorów bezpieczeństwa ma nastąpić, ponieważ termin zakończenia fuzji wyznaczono na 8 września. Proponowana umowa o połączeniu pozwala na przedłużenie terminu realizacji kontraktu do 8 marca 2023 roku.

Ale partnerzy SPAC są coraz bardziej niechętne Ponieważ ceny akcji wielu SPAC wzrosły w ostatnich miesiącach, termin na zawarcie fuzji powinien zostać przedłużony.

Akcje Digital World, które zamknęły się w zeszłym tygodniu na poziomie 27,82 USD, spadły w poniedziałek o ponad 10 procent we wczesnym obrocie. Akcje spadły o ponad 70 procent od marcowego maksimum, ale pozostają powyżej ceny notowanej na giełdzie 10 USD.

Jeśli fuzja nie zostanie zakończona, Digital World będzie musiał spłacić akcjonariuszom prawie 300 mln dolarów zebranych w IPO. Dziesiątki funduszy hedgingowych anulują 1 miliard dolarów, które obiecały zainwestować w ukończony kontrakt.

Słabe wyniki SPAC doprowadziły do ​​anulowania kilku planowanych fuzji za porozumieniem stron. Proponowana umowa między Trump Media a Digital World pozwala obu stronom na obopólną zgodę na rozwiązanie umowy.

Na początku tego roku Trump Media zebrał około 15 milionów dolarów od grupy anonimowych inwestorów.

Kitty Bennett Badania wniosły wkład.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *