John Wall zgadza się kupić umowę o rakietach; Clippers mają możliwość zarejestrowania się w All-Star 5 razy w darmowej agencji

W zeszłym sezonie Houston Rockets zapłacili zdrowemu Johnowi Wallowi 44,3 miliona dolarów.  (Carmen Montado / Getty Images)

W zeszłym sezonie Houston Rockets zapłacili zdrowemu Johnowi Wallowi 44,3 miliona dolarów. (Carmen Montado / Getty Images)

Dziwna kadencja Johna Walla w Houston Rockets dobiega końca.

Rockets zgodził się kupić ostatni rok największej umowy Walla, powiedział Yahoo Sports, torując drogę pięciokrotnemu All-Starowi, aby ożywił swoją karierę w rywalizującej drużynie.

Agent Walls, Rich Paul, dyrektor generalny Clutch Sports, ma spotkać się we wtorek z dyrektorem generalnym Rockets, Rafaelem Stonem, w celu sfinalizowania warunków, podają źródła.

Źródła podały, że oczekuje się, że Wall zapłaci około 7 milionów dolarów za wejście na otwarty rynek. Przed dokonaniem zakupu wybrał opcję gracza o wartości 47,4 miliona dolarów.

Stanie się jednym z najlepszych wolnych agentów w klasie 2022, chociaż Wall zamierza podpisać kontrakty z kliperami w Los Angeles.

Rockets zapłacił 44,3 miliona dolarów za zdrowy ogon, aby siedzieć na ławce przez cały sezon 2021-22. Ogon rozegrał mniej niż połowę sezonu od roku kalendarzowego 2018.

The Wall, dawny wybór nr 1 w drafcie Washington Wizards, to 43,1% strzelca i 32,3% z zakresu 3-punktowego. W swojej karierze w 613 meczach w sezonie zasadniczym zdobył średnio 19,1 punktu, 4,3 zbiórki i 9,1 asysty.

READ  Murad z AKP twierdzi, że to „ankieta”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *