Ksenia Sobczak: prezenterka telewizyjna i była kandydatka na prezydenta opuściła RosjęCNN

Prezenter rosyjskiej telewizji i kandydat na prezydenta 2018 r. Ksenia Sobczak ma Opuścił Rosję Jeśli chodzi o Litwę, w czwartek podała rosyjska państwowa agencja informacyjna TASS.

Dariusz Janiskis, dyrektor departamentu bezpieczeństwa państwa, powiedział, że Sobczak wjechał na Litwę na podstawie izraelskiego paszportu.

„Tak, mogę potwierdzić, że Sobczak jest na Litwie” – zacytował słowa Janiskisa Doss.

Sobczak uciekł z kraju po tym, jak w środę ujawniono, że jego mieszkanie zostało napadnięte w ramach sprawy karnej przeciwko jego dyrektorowi biznesowemu, Kirillowi Sukhanovowi, który był przetrzymywany pod zarzutem wymuszenia.

„Nasz dyrektor biznesowy Kirill Sukhanov został aresztowany. Próbują oskarżyć go o wymuszenie” – napisał w środę Sobczak na swoim kanale Telegram.

Sobczak potępił to jako „bzdury” i atak na jego redakcję.

„Nie wierzę w to [these charges] W sumie mam nadzieję, że teraz szybko wszystko załatwią, powiedział, to jakiś nonsens. „Jeśli nie, to był to oczywiście nalot na moją redakcję – ostatnią darmową redakcję w Rosji, którą trzeba było kontrolować”.

Przedstawiciel organów ścigania powiedział TASS, że Sobczak jest podejrzanym w sprawie swojego dyrektora, który jest oskarżony o wyłudzenie 11 milionów rubli (około 179 000 dolarów) od szefa państwowej korporacji Rostec, Siergieja Semazowa.

Obrona Suchanowa zamierza odwołać się od jego zatrzymania, poinformowała w środę jego prawniczka Swietłana Lipatowa.

Urodzony i wychowany w Petersburgu Sobczak ma bliskie związki z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem, którego mentorem na początku swojej kariery politycznej był jego zmarły ojciec, polityk reformatorski Anatolij Sobczak.

Ksenia Sobczak często uczestniczyła w protestach i wiecach opozycji w 2010 roku, ale straciła poparcie opozycji po kandydowaniu na prezydenta Rosji w 2018 roku.

Jego decyzja o kandydowaniu na prezydenta została szeroko skrytykowana przez liderów rosyjskiej opozycji, w tym Aleksieja Nawalnego, który oskarżył jego kampanię o oszustwo i nazwał go „kremlowskim planem”.

READ  Ropa spadła do 10-miesięcznego minimum po doniesieniach o wzroście wydobycia OPEC+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *