Minister Przemysłu i Technologii Kacır: „Wkrótce wdrożymy wniosek o wizę techniczną”

Międzynarodowe Centrum Inkubacji (IIC), inicjatywa pilotażowa realizowana pod przewodnictwem Islamskiego Forum Młodzieży Współpracy (ICYF), ma na celu zachęcanie młodzieży z krajów Organizacji Współpracy Islamskiej (OIC) do innowacyjnej przedsiębiorczości i rozwijania jej umiejętności. , zainaugurował Minister Przemysłu i Technologii Mehmet Fatih Kasir. Zostało otwarte podczas ceremonii, w której uczestniczył w World Trade Center w Stambule.

W Sali Konferencyjnej ICYF odbyła się ceremonia otwarcia Międzynarodowego Centrum Inkubacji (IIC), utworzonego na mocy trójstronnego porozumienia podpisanego pomiędzy Biurem Inwestycji Prezydenta, Doliną Informacyjną Turcji i Radą Młodzieży Współpracy Islamskiej (ICYF).

W ceremonii, której gospodarzem był Prezydent ICYF Taha Ayhan, uczestniczyli minister Mehmet Fatih Kacır, szef Biura Inwestycji Prezydenta Burak Daılıoğlu, wiceminister ds. młodzieży i sportu Enes Eminoğlu, dyrektor generalny Bilişim Vadisi Erkam Tüzgen, sekretarz generalny Agencji Rozwoju Stambułu Erkam Tüzgen i sekretarz Agencji Rozwoju Stambułu Inwestorzy generalni.

Minister Kacır: Cel 100 TURCONów, 100 tys. przedsiębiorczości technologicznej w 2023 r.

Przemawiając na spotkaniu Minister Przemysłu i Technologii Fatih Ghasir życzył, aby ośrodek, który powstał w celu szkolenia wykwalifikowanych i konkurencyjnych przedsiębiorców w świecie islamskim, był korzystny nie tylko dla geografii islamu, ale także dla społeczeństwa. Cały globalny ekosystem przedsiębiorczości. Minister Kasir zwrócił uwagę, że kraje wzmacniające rozwój technologiczny, innowacje i infrastrukturę przedsiębiorczości na arenie międzynarodowej stały się pionierami globalnej konkurencji:

„Budujemy ogromny ekosystem badań i rozwoju, innowacji i innowacji, który będzie czynnikiem zwielokrotniającym siłę w naszym dążeniu do wyniesienia naszego kraju ponad poziom współczesnych cywilizacji. 7 Turcornów, które pojawiły się w naszym kraju w ciągu zaledwie 4 lat, od robotyki po zdrowie, technologie finansowe, sztuczna inteligencja, są niezliczone. Historie sukcesu udowadniają, że nasz kraj jest marką w dziedzinie przedsiębiorczości technologicznej dzięki swoim parkom technologicznym, inkubatorom, TEKMERom, kapitałom wysokiego ryzyka i programom akceleracyjnym. Dla nas te osiągnięcia to tylko wierzchołek drogi góra lodowa. „Jeśli nadal będziemy inwestować w najcenniejszy skarb naszego kraju, czyli zasoby ludzkie, jeśli połączymy nasze inicjatywy z zasobami finansowymi, wykwalifikowaną infrastrukturą i programami, osiągniemy cel 100 Turkhornów i 100 tysięcy przedsiębiorców technologicznych do 2030 roku. „

READ  Spotkanie nauki i technologii na Antarktydzie: tajemnice pod lodem rozwiązują autonomiczne drony - Wiadomości lotnicze z ostatniej chwili

„Wniosek o wizę techniczną wkrótce zacznie obowiązywać”

Wyjaśniając, że konkursy z zakresu przedsiębiorczości zostały zorganizowane po raz pierwszy w ubiegłym roku w ramach Takeoff International Entrepreneurship Summit oraz Technofest, Minister Kasir powiedział: „Program Tech-InvestR, Fundusz Technologii i Innowacji, Fundusz Rozwoju Regionalnego, Regionalny Fundusz Venture Capital Calls oraz Inforant Venture Fundusze Inwestycji Kapitałowych są różnorodne Podstawą jest finansowanie.Zapewniamy naszym przedsiębiorcom efekt mnożnikowy poprzez środki publiczne, mechanizmy finansowania i współfinansowania.

„Dzięki naszemu programowi Turcorn 100 zapewniamy wsparcie odnoszącym sukcesy start-upom technologicznym, które są kandydatami na jednorożca, aby mogły szybko rozwijać się i skalować na rynkach światowych” – powiedział.

Podkreślając, że będą w dalszym ciągu pracować nad zwiększaniem wartości marki Stambułu, który jest sercem ekosystemu przedsiębiorczości i tego ekosystemu naszego kraju, Minister Kasir powiedział: „Uczynimy Stambuł globalnym centrum spotkań. Dzięki temu jest jednym z 20 najlepszych na świecie ośrodków start-upów technologicznych i przedsiębiorczości. Nasz wkrótce uruchomiony program Tech Visa to program, który opracowaliśmy w tym celu. W ramach tego programu zaprosimy do naszego kraju talenty posiadające krytyczną wiedzę specjalistyczną w sektorze technologii oraz międzynarodowe start-upy technologiczne posiadające innowacyjne modele biznesowe i miejsca pracy oparte na technologii. „Połączymy przedsiębiorców z naszej geografii, zwłaszcza z krajów przyjaznych i braterskich, z możliwościami i korzyściami, jakie oferuje tureckie środowisko technologiczne. Po raz kolejny wraz z geografią islamu otworzymy drzwi do świata przedsiębiorczości. Młodzieży całego naszego geograficznego serca” – powiedział.

Minister Kasir podkreślił, że „Wschód” ponownie wznosi się do punktu, w którym osiągnęła naukę, technologię i innowacje, i kontynuował następująco:

Zgodnie z wizją naszego szanownego Prezydenta dotyczącą „Powszechnej sprawiedliwości i współczucia” dążymy do odrodzenia cywilizacji islamskiej w nauce, technologii i innowacjach.

W 2004 roku nasz Prezydent p. Recep Tayyip Erdogan i prezydent Azerbejdżanu p. Islamskie Forum Współpracy Młodzieży założone przez Ilhama Alijewa zwiększyło pewność siebie młodzieży muzułmańskiej. Zawsze wspieraliśmy wysiłki naszej młodzieży zmierzające do osiągnięcia doskonałości w zakresie technologii i przedsiębiorczości. Produktem takiego podejścia jest Międzynarodowe Centrum Inkubacji, realizowane we współpracy z Biurem Inwestycji Prezydenta, Doliną Informacyjną i Islamskim Forum Młodzieży Współpracy (ICYF). Centrum zapewnia muzułmańskim przedsiębiorcom przestrzeń biurową, szkolenia, doradztwo, mentoring, globalny networking, udział w międzynarodowych projektach i dostęp do inwestorów; Wierzę, że islam pozostawi ważny ślad na drodze rozwoju naszej geografii. Międzynarodowe Centrum Inkubacji daje przedsiębiorcom możliwość zaprezentowania się na rynku globalnym w różnych obszarach technologii, od finansów po e-commerce, blockchain po sztuczną inteligencję i gry, co, mam nadzieję, przyniesie korzyści naszej młodzieży i przedsiębiorcom.

READ  dziekan prof. Dr. Yücel Oğurlu dziękuje finalistom TEKNOFEST

Prezydent ICYF Ayhan: W porównaniu z młodzieżą na Zachodzie, młodzież tutaj ma zalety i wady.

Prezydent ICYF Taha Ayhan, który wygłosił przemówienie otwierające spotkanie, powiedział: „Odkryliśmy, że inspirowanie ludzi, dawanie im pomysłów i pomaganie im w karierze to najlepsze i najskuteczniejsze podejście, dlatego skupiliśmy się na tym”. powiedział.

Ayhan powiedziała, że ​​w porównaniu z młodzieżą na Zachodzie, młodzież tutaj nie ma wad, ale zalety, „ponieważ choć są one bardzo mało prawdopodobne, są bardzo produktywne i mogą tworzyć świetne rozwiązania, tworząc bardzo różne. Zbliżające się”.

Szef Biura Inwestycji Prezydenta Dağlıoğlu: „W zeszłym roku w Turcji zainwestowano ponad 700 milionów dolarów w spółki technologiczne na wczesnym etapie rozwoju”.

Szef Biura Inwestycji Prezydenta Burak Dağlıoğlu powiedział, że celem jest stworzenie narracji, która wzmocni regionalną rolę Turcji: „Zaczęliśmy bardzo skromnie. Zaczynamy tutaj z około 12 startupami. Wierzę, że może zdziałać więcej. „Pod patronatem Ministra Przemysłu i Technologii Mehmeta Fatiha Kasira przeniesiemy ten ośrodek inkubacyjny na dalsze etapy” – powiedział.

Stwierdzając, że w zeszłym roku w Turcji zainwestowano ponad 700 milionów dolarów w spółki technologiczne na wczesnym etapie rozwoju, Dağlıoğlu powiedział, że wśród tych start-upów znajdują się nie tylko tureccy przedsiębiorcy, ale także przedsiębiorcy międzynarodowi. Odnosząc się do Międzynarodowego Centrum Inkubacji Dağlıoğlu powiedział: „Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że możemy sprowadzić to centrum do Turcji dzięki lokalizacji i wsparciu instalacyjnemu Biura ds. Inwestycji Premiera”.

Bilisim Vadisi Dyrektor Generalny Tüzgen: „Naszym celem jest uczynienie z Turcji światowej bazy technologii i innowacji”.

Ergham Tusjen, dyrektor generalny Philsim Vadici, zwrócił uwagę, że jednym z najczęściej omawianych tematów podczas rozmów i konsultacji z przedsiębiorcami jest wyrażenie „born International” i dodał: „To centrum przedsiębiorczości będzie centrum przedsiębiorczości, które zacznie działać. Międzynarodowe od dnia jej narodzin. „Ponadto dzięki wizom technicznym i programom adaptacyjnym. Będziemy w dalszym ciągu wspierać przedsiębiorców z zagranicy, którzy chcą rozwijać się w Turcji” – powiedział. Tüzgen powiedział, że „uczynienie Turcji światową bazą technologiczną i innowacyjną „ to największa ambicja Doliny Informatyki.

READ  Rok Sztucznej Inteligencji – Yeni Şafak

Na ceremonii otwarcia przemawiali także przedsiębiorcy pracujący w Międzynarodowym Centrum Inkubacji.

Po przemówieniach nastąpiła inauguracja Międzynarodowego Centrum Inkubacji z udziałem wszystkich członków protokołu. Później Minister Kasir i jego zespół odwiedzili i dokonali inspekcji ośrodka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *