Kontrakty terminowe na akcje zwiększają zyski, a Fed jest w centrum uwagi

Kontrakty terminowe na akcje w USA zyskały w piątek rano, a inwestorzy nadal zastanawiają się nad kolejnymi ruchami w polityce Rezerwy Federalnej.

Kontrakty na S&P 500 wskazywały na wyższy poziom otwarć, który można zbudować w czwartkowe wzrosty i jeszcze bardziej zniwelować zmienność z początku tego tygodnia. Mimo to, od czwartkowego zamknięcia, S&P 500 był na dobrej drodze do poniesienia tygodniowej straty, która zakończy trzytygodniową passę wygranych, jeśli poziomy utrzymają się do piątkowego zamknięcia.

W centrum uwagi pozostawały świeże komentarze urzędników Fed, ponieważ kolejna grupa mówców przedstawiła mieszany zestaw komentarzy na temat przyszłej ścieżki polityki banku centralnego. św. Prezes Fed, James Bullard, powiedział w czwartek chciał, aby Fed osiągnął od 3% do 3,25% stopy funduszy Fed w drugiej połowie tego roku, co oznaczałoby bardziej agresywne, wyprzedzające podwyżki stóp procentowych w najbliższym czasie. Bullard był jedynym dysydentem na marcowym posiedzeniu Fed, wzywając do większej podwyżki stóp procentowych o 50 punktów bazowych w porównaniu z podwyżką o 25 punktów bazowych, która ostatecznie nastąpiła.

Podczas gdy Bullard był teraz długoterminowym jastrzębiem, który szukał większych działań ze strony Fed w celu powstrzymania inflacji, wcześniejsze wypowiedzi w tym tygodniu sugerowały, że inni członkowie banku centralnego również skłaniają się ku idei zaostrzenia polityki. Gubernator Fed, Lael Brainard, powiedział, że Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) był „przygotowany do podjęcia silniejszych działań” gdyby odczyty inflacji pozostały podwyższone i uzasadniały takie ruchy. W opublikowanym w środę po południu protokole z posiedzenia Fed bank centralny ujawnił, że „wielu uczestników … wolałoby podwyżkę stóp o 50 punktów bazowych”, a także zasugerował, że Fed szykuje się, by wkrótce ogłosić początek swojego bilansu – proces spływania arkuszy.

Jednak inni urzędnicy Fed zaproponowali bardziej wyważone podejście do podnoszenia stóp. W uwagach czwartek, Prezes Fed w Atlancie Raphael Bostic powiedział, że „właściwe” byłoby przesunięcie referencyjnej stopy procentowej „bliżej pozycji neutralnej”, sugerując nieco mniej pospieszną serię podwyżek stóp procentowych. Tymczasem prezes Fed z Chicago, Charles Evans, zasugerował, że Fed będzie w stanie „zbliżyć się do neutralności, rozejrzeć się i stwierdzić, że niekoniecznie jesteśmy tak daleko od miejsca, do którego musimy się udać”.

READ  NBA Playoffs typuje Grizzlies-Lakers, Bucks-Heat, Suns-Clippers, Nuggets-Timberwolves Game 1 Kursy

Podsumowując, zbieżność komentarzy przynajmniej tymczasowo pomogła akcjom wstrzymać ostatnią zmienność z początku tego tygodnia i utrzymała rentowności obligacji skarbowych na stałym poziomie po gwałtownym wzroście. 10-letnia referencyjna rentowność utrzymywała się na poziomie około 2,6% na najwyższym poziomie od 2019 roku.

„Rynek musiał przetrawić wiele informacji – wiele jastrzębich informacji z Fed w ciągu ostatnich kilku dni. Byliśmy w trybie wyprzedaży. I myślę. [Thursday] w końcu mieliśmy okazję odpocząć i zdać sobie sprawę, że szczególnie na rynkach akcji dzieje się wiele pozytywnych rzeczy, ”Kevin Nicholson, dyrektor ds. inwestycji globalnych instrumentów o stałym dochodzie w RiverFront Investment Group, powiedział Yahoo Finance Live w czwartek. „Nadal spodziewamy się, że sezon zarobków będzie lepszy od oczekiwań… Uważamy również, że macie wsparcie w postaci silnego rynku pracy. Z tej perspektywy gospodarka jest w świetnej kondycji.”

„Spodziewamy się, że rynki akcji odbiją” – dodał. „I tak naprawdę oczekujemy, że powrócą do swoich maksimów ponad 4800 w ciągu kilku miesięcy, zwłaszcza że uzyskają większą jasność od Fed. Jak wszyscy wiemy, rynki akcji nie lubią niepewności”.

07:40 ET Piątek: Kontrakty terminowe na akcje rosną, dodając do czwartkowych wzrostów

Oto, gdzie rynki handlowały w piątek rano:

  • Kontrakty terminowe na S&P 500 (ES = F): +14 punktów (+ 0,31%) do 4510,25

  • Dow futures (YM = F): +130 punktów (+ 0,38%) do 34 620,00

  • Kontrakty terminowe na Nasdaq (NQ = F): +44,25 pkt (+ 0,3%) do 14 580,25

  • surowy (CL = F): + 0,03 USD (+ 0,03%) do 96,06 USD za baryłkę

  • Złoto (GC = F): – 3,30 USD (-0,17%) do 1934,50 USD za uncję

  • 10-letni skarbiec (TNX): +1,6 pb do uzyskania 2,67%

18:14 ET: czwartek: kontrakty terminowe na akcje dryfują na boki

Oto gdzie handlowano głównymi kontraktami terminowymi na indeksy w czwartek wieczorem, gdy rozpoczęła się nocna sesja:

  • Kontrakty terminowe na S&P 500 (ES = F): +2,25 pkt (+0,05%) do 4498,50

  • Dow futures (YM = F): +12 punktów (+ 0,03%) do 34 502,00

  • Kontrakty terminowe na Nasdaq (NQ = F): +13 punktów (+ 0,09%) do 14 549,00

READ  Dane Białego Domu przekazane House'owi pokazują 7-godzinną przerwę w rejestrze telefonicznym Trumpa w styczniu. 6

NOWY JORK, NOWY JORK – 01 kwietnia: Handlowcy pracują na parkiecie giełdy nowojorskiej podczas popołudniowego handlu 01 kwietnia 2022 r. w Nowym Jorku. Akcje amerykańskie zamknęły się w górę pierwszego dnia notowań drugiego kwartału 2022 r. po tym, jak Departament Pracy opublikował raport o zatrudnieniu, który wykazał wzrost znacznie powyżej trendów sprzed pandemii. (Zdjęcie: Michael M. Santiago / Getty Images)

Emily McCormick jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na Świergot, Instagram, Youtube, Facebook, Flipboardoraz LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *