Najważniejsze informacje Sądu Najwyższego: Senat potwierdza Ketanji Brown Jackson

Kredyt …Cheriss May dla The New York Times

ATLANTA – Czarne kobiety w prawie z całego kraju świętowała w czwartek zatwierdzenie sędzi Ketanji Brown Jackson do Sądu Najwyższego, a wielu twierdziło, że czuli się dumni i zainspirowani jej osiągnięciem.

Nia Jolly, studentka drugiego roku prawa na Uniwersytecie w Louisville, która niedawno została wybrana pierwszą czarnoskórą kobietą przewodniczącą jej studenckiej izby adwokackiej, powiedziała, że ​​była zachwycona sędzią Jacksonem, a szczególnie poruszona jej „odpornością i uporem”.

„Chociaż sędzia Jackson przeszła przez wyżymaczkę, z powodzeniem wyszła po drugiej stronie” – powiedziała pani. – powiedział Jolly. „To wspaniały dzień dla czarnych kobiet w prawie i zachęcający dla czarnych kobiet, które próbują wszędzie robić postępy”.

Stephanie Goggans, studentka drugiego roku prawa na Cleveland State University i stażystka sędzi Emanuella Groves, sędzia apelacyjnego w Ohio, powiedziała, że ​​poczuła się wzmocniona sukcesem sędziego Jacksona.

„Płaczę szczęśliwych łez, bo po raz pierwszy mogę spojrzeć na najwyższy sąd w kraju – kraju, za który oddałabym życie – i zobaczyć twarz, która wygląda jak moja” – powiedziała pani. Goggany, 36.

Zenell Brown, prawniczka i administrator sądu w Trzecim Sądzie Okręgowym hrabstwa Wayne w Michigan, gdzie pracuje z 58 sędziami, powiedziała przed czwartkowym głosowaniem, że pani. Potwierdzenie Jacksona przyniosłoby zarówno dumę, jak i westchnienie ulgi po procesie, który wydawał się atakiem na jej postać.

Od lutego, kiedy prezydent Biden ogłosił swoją nominację na sędziego Jacksona, p. Brown uważnie śledzi ten proces. Każdej nocy podczas przesłuchań oglądała klipy i czytała wiadomości dnia, rozmawiając z przyjaciółmi i rodziną oraz publikując swoje przemyślenia w mediach społecznościowych.

Jej teściowa, która jest po osiemdziesiątce, była szczególnie podekscytowana, ponieważ nigdy nie wyobrażała sobie, że czarna kobieta będzie na dworze za jej życia, pani. – powiedział Brown. Jej najmłodsza córka, która ma 30 lat, żartuje, że sędzia Jackson musi być rodziną, ponieważ mają wspólne nazwisko.

READ  Władimir Kara-Murza: przywódca rosyjskiej opozycji skazany na 25 lat więzienia

„Nie jesteśmy spokrewnieni, ale to przykład na to, że wszyscy chcemy po prostu zdobyć kawałek tego ekscytującego momentu” – powiedziała. – powiedział Brown. „Mamy poczucie„ to jest część mnie ”i jestem bardzo dumny”.

Sędzia Groves powiedział, że pani Potwierdzenie Jacksona dało jej nadzieję na obecne i przyszłe pokolenia prawników Blacków, w tym jej córkę, która pracuje w prawie praw obywatelskich i jej zięcia, który jest prawnikiem zajmującym się ochroną wyborców.

Mimo to dla 63-letniego sędziego Groves przesłuchania potwierdzające były ekscytujące, ale także otrzeźwiające, gdy myślała o przesłuchaniu pani. Jackson stawił czoła.

„Sposób przesłuchiwania niektórych senatorów nie był dążeniem do wybrania wykwalifikowanego prawnika, który sprawiedliwie zinterpretuje konstytucję, ale był demonstracją ich chęci wyboru sędziego, który interpretowałby prawo tak, jak chcą” – powiedziała. powiedział. „To pragnienie było większe niż bycie częścią historii, gdy pierwsza czarna prawniczka została wprowadzona do Sądu Najwyższego”.

Erin McNeil Young, prawniczka w sprawach cywilnych w Północnej Karolinie, powiedziała, że ​​w przesłuchaniach potwierdzających były momenty, które uznała za wyzwalające, zwłaszcza gdy senatorowie kwestionowali kwalifikacje sędziego Jacksona.

Jednak najbardziej poruszyło ją to, że zobaczyła w galerii rodziców sędziego, którzy wspierali swoją córkę.

„Jej pracowici, czarni, kochający rodzice, którzy dorastali w wyniku segregacji, siedzieli i obserwowali ją” – Ms. Młody powiedział. „I to, że oboje mogli być świadkami tej chwili po tym, przez co przeżyli zaledwie pokolenie temu, jest dla mnie najbardziej”.

„Wspaniale było to zobaczyć” Young dodał, zauważając, że sędzia Jackson w tym momencie „może być dowolną liczbą moich przyjaciół z ich mamami i tatusiami, którzy z dumą tam siedzą”.

„Jestem taka podekscytowana” – powiedziała po zatwierdzeniu przez sędziego. „Czuję, że świat jest uratowany, ponieważ tak robią czarne kobiety”.

READ  Helikopter podczas akcji ratowniczej po katastrofie pożaru lasu w Izmirze – Breaking Türkiye News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *