Tiger Woods zmaga się w drugiej rundzie na Masters po doskonałym otwarciu po długiej przerwie w kontuzji

Woods miał swoją pierwszą szczotkę ze sławą, gdy miał zaledwie 2 lata. Młode cudowne golfistki pojawiły się w „The Mike Douglas Show” w 1978 roku, wygrywając konkurs puttowania z komikiem Bobem Hope.

Woods, lat 6, ocenia putt w Los Alamitos w Kalifornii w 1982 roku. Jego prawdziwe imię to Eldrick, ale jego ojciec nadał mu przydomek „Tygrys” na cześć południowowietnamskiego żołnierza, z którym walczył podczas wojny w Wietnamie.

Woods i jego ojciec, Earl, świętują zwycięstwo 15-letniego Tigera w US Junior Amateur Championship w 1991 roku. Wygrał również zawody w 1992 i 1993 roku.

Woods, 16 lat, startuje w Los Angeles Open w 1992 roku. To był jego pierwszy smak zawodów PGA Tour, choć jako amator. Nie trafił w 36-dołkowe cięcie.

Woods grał dla Stanów Zjednoczonych podczas Drużynowego Pucharu Świata Amatorów, który odbył się we Francji w 1994 roku.

Woods uderza piłkę podczas międzynarodowego turnieju drużynowego Walker Cup w 1995 roku.

Woods rozmawia z mediami po wygraniu trzeciego z rzędu US Amateur w 1996 roku. Przez całe życie Woods ubierał się na czerwono w ostatnim dniu wielkiego turnieju.

Woods przez dwa lata grał w golfa na Uniwersytecie Stanforda. Zdobył indywidualny tytuł golfa NCAA w 1996 roku.

Woods przeszedł na zawodowstwo w sierpniu 1996 roku i nie zajęło mu dużo czasu, aby wygrać swój pierwszy turniej. Sześć tygodni po tym, jak ogłosił, że przejdzie na zawodowstwo – dzięki słynnej kampanii reklamowej Nike „Hello, world” – Woods wygrał Las Vegas Invitational. To przyniosło mu ten wielki czek, dwuletnie zwolnienie z PGA Tour i miejsce w przyszłorocznym turnieju Masters.

Woods przeszedł do historii na Masters 1997, odstrzeliwując pole 12 uderzeniami, aby wygrać swój pierwszy major. W tym czasie był to również rekordowo niski wynik w Masters, wynoszący 18 poniżej par.

READ  2022 MLB Field of Dreams Game: Cztery rzeczy, które warto wiedzieć o Cubs, Czerwoni mają spotkać się w Iowa

Woods przytula swojego ojca, Earla, po wygraniu Masters w 1997 roku. Earl, były Zielony Beret, był powszechnie uznawany za rozwój niezwykłego talentu swojego syna i popychanie go do bycia najlepszym konkurentem.

Woods przybywa na lotnisko w Hamburgu w Niemczech w maju 2000 roku.

Woods oddał strzał z dziewiątego toru wodnego podczas US Open 2000 w Pebble Beach w Kalifornii. Woods wygrał turniej 15 strzałami, rekord dla każdego majora. W tym momencie był to trzeci ważny tytuł Woodsa; wygrał także mistrzostwa PGA w 1999 roku.

Miesiąc po US Open Woods wygrał British Open 2000 na Old Course w St. Louis. Andrews, Szkocja. To dało mu karierę Grand Slam – zwycięstwo w każdym z czterech różnych kierunków – w wieku 24 lat.

Woods wypadł z gry na mistrzostwach PGA 2000 w Louisville w stanie Kentucky. Przez całą swoją karierę Woods zawsze miał największe galerie, z tysiącami ludzi gromadzącymi się od dziury do dziury, aby oglądać jego grę. Przypisuje mu się również przyciągnięcie milionów nowych fanów do sportu.

Woods reaguje, gdy tonie putt podczas play-off na 2000 PGA Championship. Woods pokonał Boba Maya w play-offach i wygrał trzecią rundę z rzędu.

Fani oglądają Woodsa rozgrywającego się na 18. dołku podczas Masters w 2001 roku. Woods wygrał wydarzenie i ukończył to, co teraz nazywa się Tiger Slam – cztery kolejne ważne tytuły.

Woods rozmawia z legendą golfa Jackiem Nicklausem podczas turnieju Memorial w czerwcu 2001 roku. Obaj są powszechnie uważani za dwóch największych golfistów w historii i tylko Nicklaus zdobył więcej ważnych tytułów niż Woods.

Woods przyjeżdża pojazdem wojskowym przed wystawą golfa w Fort Bragg w Północnej Karolinie w 2004 roku. Woods spędził tydzień trenując z żołnierzami armii, zanim poprowadził klinikę golfa juniorów dla swojej Tiger Woods Foundation. Ojciec Woodsa, Earl, stacjonował w bazie w latach sześćdziesiątych.

READ  Ostatnia minuta! Najnowsze badanie Hakana Bayrakçı w Stambule! CNN Turk po kolei ogłaszało wyniki...

Woods i Phil Mickelson ustawili swoje putty podczas finałowej rundy mistrzostw Forda w marcu 2005 roku. Przez większą część kariery Woodsa Mickelson był uważany za jego największego rywala.

Woods świętuje ze swoim caddie, Stevem Williamsem, po swoim słynnym chip-inie w 2005 Masters. Woods wygrał swoją czwartą zieloną kurtkę.

Woods przytula Williamsa po wygraniu British Open w Hoylake w Anglii w 2006 roku. Było to pierwsze większe zwycięstwo Woodsa od śmierci jego ojca zaledwie kilka miesięcy wcześniej.

Woods wraz z matką Kultidą i córką Samem zostaje odsłonięty w Tiger Woods Learning Center w Anaheim w Kalifornii w styczniu 2008 roku.

Woods miał złamaną kość piszczelową i zerwane więzadło w kolanie, ale odniósł zwycięstwo w playoffach z Rocco Mediate na US Open 2008. To było jego trzecie zwycięstwo w US Open i 14. tytuł mistrzowski.

Prezydent Barack Obama gościł Woodsa w Gabinecie Owalnym Białego Domu w kwietniu 2009 roku.

Woods oddał strzał podczas rundy treningowej PGA Championship w sierpniu 2009 roku.

Woods trzyma swoją córkę Sam, ponieważ on i jego żona Elin biorą udział w meczu piłki nożnej Stanford w listopadzie 2009 roku. Woods poślubił Elin, modelkę, w 2004 roku. Para ma również syna Charliego.

Woods gra w wirtualnego golfa z prowadzącym talk-show Jimmym Fallonem w 2011 roku.

Woods żartuje ze świetnym golfistą Arnoldem Palmerem po wygraniu Bay Hill Invitational w marcu 2013 roku i odzyskaniu pozycji najwyżej notowanego golfisty na świecie.

Woods upada na ziemię z bólu po oddaniu strzału w The Barclays w sierpniu 2013 roku. Kilka miesięcy później przeszedł operację kręgosłupa z powodu ściśniętego nerwu.

Od lewej Woods, Jason Dufner i Mickelson spędzają czas w klubie golfowym Muirfield Village, gdzie w październiku 2013 r. odbywał się Presidents Cup w Dublinie w stanie Ohio.

Woods całuje swoją ówczesną dziewczynę, supergwiazdę narciarską Lindsey Vonn, na imprezie w Beaver Creek w Kolorado w 2015 roku. Obaj spotykali się przez kilka lat.

READ  Bryłki kontra Warriors zdobywają punkty, na wynos: Nikola Jokic otrzymuje pomoc od wspierającej obsady, gdy Denver wymusza grę 5

Woods poprowadził drużynę Stanów Zjednoczonych do zwycięstwa w Presidents Cup w grudniu 2019 roku.

Woods putts podczas drugiej rundy Masters w listopadzie 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *