Kansas, po zdobyciu tytułu mistrzowskiego, przygotowuje się do śledztwa NCAA

Kiedy pokonasz 15-punktową stratę do przerwy w meczu z drużyną, która jest na jednym z najlepszych wyników w historii turniejów, jesteś godnym mistrzem. Kansas przegrywał w przerwie 40-25, a następnie rozpoczął drugą połowę znakomitym wynikiem 31-10, prowadząc 56-50. Nawet wtedy Tar Heels nie zostały ukończone, wracając na prowadzenie 69-68 na 1:41 przed końcem, zanim Kansas zdobył ostatnie cztery punkty w meczu.

Mistrzostwa był drugim Billem Self, pierwszy pojawił się 14 lat temu w San Antonio. W tym meczu o tytuł, Jayhawks prześcignęli Memphisa o dziewięć punktów na 2:12 przed końcem, po czym zdobyli wynik, pokonując brzęczyk za trzy punkty Mario Chambersa, a następnie wygrywając w dogrywce.

Self sięgnął po to wspomnienie w przerwie, rozmawiając ze swoimi zawodnikami. „Zapytałem ich: 'Jak myślisz, co jest trudniejsze, jeśli stracisz dziewięć na dwie minuty przed końcem, czy 15 na 20 minut przed końcem?'” Powiedział. „Wszyscy mówili, że spadła na dziewiątkę na dwie minuty przed końcem”.

Ale teraz koniec w końcu pojawia się w zasięgu wzroku i może to wpłynąć na krajowych mistrzów. Kansas jest oskarżony o pięć poważnych naruszeń zasad NCAA. Kary mogą wahać się od zawieszenia po klepnięciu nadgarstka dla Self do zawieszenia programu w następnym sezonie turnieju.

Ostatniemu mistrzowi NCAA nie wolno było iść na dwa z rzędu? Kansas w 1989 roku. Jayhawkom zabroniono gry po sezonie za wykroczenia popełnione przez Larry’ego Browna, który poprowadził swój zespół do tytułu mistrza kraju w 1988 roku, a następnie odszedł do NBA. Roya Williamsa pozostawiono do uporania się z sankcjami w swoim pierwszym sezonie.

Jedyny zespół, który został pozbawiony mistrzostwa, to Skład Ricka Pitino w 2013 roku w Louisville. Baner, który Kansas zdobył w poniedziałek wieczorem, nie zniknie: domniemane naruszenia miały miejsce, zanim którykolwiek z graczy z poprzedniego sezonu był zaangażowany w program.

READ  Trevor Noah świętuje swój ostatni odcinek „The Daily Show” po 7 latach za biurkiem

Z pewnością nie było mowy o żadnej z tamtej poniedziałkowej nocy. Przez kilka godzin Tar Heels i Jayhawki przypomnieli wszystkim, że, jak powiedział kiedyś Tony LaRussa o baseballu, „gra jest lepsza od nas wszystkich”.

Najwyraźniej trener Hubert Davis i jego zawodnicy nie widzieli tego w ten sposób. Wiedzieli, że jeśli chcą zakończyć ten sezon z największą radością, muszą wygrać jeszcze jeden.

Tar Heels osiągnęli wynik 16-0 pod koniec pierwszej połowy i prowadzili 38:22, z Bradym Mankiem, szóstym transferem z Oklahomy, 6 stóp i 9, który zdobył przewagę parą trójek z lewej strony . Armando Bacot, maszyna do zbiórki 6-10, która skręciła kostkę pod koniec meczu z Duke’iem, dominował w środku. Skończył z 15 punktami i 15 zbiórkami w 38 minut.

Na tym etapie Kansas był zespołem, który wyglądał na bez gazu. Center David McCormick miał poważne kłopoty, a strzały z zewnątrz nie trafiały w cel. To nie była ładna gra. Zwycięska drużyna strzeliła z boiska 29 z 66 i odbiła się od wyniku 55-35. Ale przegranymi było 23 z 73 z pola, w tym przerażające 5 z 23 przy próbach za trzy punkty. Strażnicy Karoliny, tak kluczowi w pięciu zwycięstwach, które doprowadziły ich do poniedziałkowej nocy, nie mogli po raz ostatni znaleźć strzelnicy.

– Naprawdę nas zaatakowali, ofensywnie i defensywnie w drugiej połowie – powiedział Davis. „Upewnili się, że nic nie jest dla nas łatwe”.

Prawdę mówiąc, nic nie było łatwe dla obu drużyn. Po zwyżce 16-0 Karolina była lepsza od wyniku 34-12, pokonując dwie połówki. Stamtąd zespoły ruszyły na huśtawce do mety.

Warto zauważyć, że po miażdżącej stracie domu z Duke’iem w lutym. 5, Tar Heels miały 16-7 lat, a fani na forach społecznościowych wzywali Davisa do utraty pracy. Od tego czasu Karolina Północna wygrała 13 z kolejnych 15 meczów, w tym dwa ogromne zwycięstwa nad Duke’iem, a Davisowi brakowało jednego zwycięstwa, by zostać drugim trenerem w historii, który zdobył tytuł w swoim pierwszym sezonie. Steve Fisher z Michigan zastąpił Billa Friedera w turnieju w 1989 roku i wygrał sześć meczów z rzędu i mistrzostwo. Nawet po poniedziałkowej porażce nie będzie żadnych wezwań do usunięcia Davisa z wiernych Tar Heel.

READ  Władimir Kara-Murza: przywódca rosyjskiej opozycji skazany na 25 lat więzienia

Kansas również potknął się podczas zimy, w szczególności w żenującej przegranej 80:62 z Kentucky u siebie w styczniu. 29. Jayhawks przegrali dwa mecze w marcu, zanim zakończyli sezon z 11 zwycięstwami z rzędu. Przed finałem wygrali ciężkie mecze turniejowe z Creighton i Providence, a w finale regionalnym z Miami zdobyli przegraną 35-29, wyprzedzając Hurricanes z oszałamiającą przewagą 47-15 w drugiej połowie, aby wygrać, 76- 50.

Ich atak przeciwko Karolinie w meczu o tytuł był na swój sposób bardziej imponujący ze względu na przeciwnika, scenę i stawki.

Kansas zdobył dwa ostatnie kosze sezonu i zdobył ostatnie i najważniejsze nagłówki w turnieju, który był pełen emocji. Carolina dawała niesamowite show do samego końca. Odpad Krzyzewskiego był słodko-gorzki: rekordowa, 13. podróż w Final Four, ale druzgocąca strata w stosunku do arcyrywala jego drużyny tuż przed metą. Wielka dziesiątka po raz kolejny spluwa wędzidłem. Św. Piotra dał nadzieję wszystkim słabszym i dosłownie tańczyli do ludzkich serc.

I jak zawsze turniej pomógł nam zapomnieć o problemach tego sportu. Teraz, gdy sezon się skończył, wkrótce przypomnimy sobie o nich ponownie.