Plex’s Discovery beta łączy strumieniowanie w serwisach Netflix, Disney Plus i HBO Max

Najnowsze funkcje beta Plexa to nowoczesne rozwiązanie współczesnego problemu – konieczność przeszukiwania HBO Max, Netflix, Disney Plus i podobnych trzech innych usług, aby znaleźć coś do obejrzenia. Firma ogłosiła nowa funkcja „Odkryj”, która agreguje i poleca treści z różnych serwisów streamingowych oraz uniwersalną listę obserwowanych, która gromadzi wszystko, co chcesz obejrzeć w jednym miejscu.

Ekran Odkryj działa jak strony główne większości serwisów streamingowych, podając rekomendacje dotyczące tego, co dalej oglądać, ale z możliwością wyświetlania treści z wielu różnych katalogów. Nie powinno cię to jednak przytłaczać wyborami, do których nie masz dostępu. Istnieje ustawienie, które pozwala wybrać tylko te usługi, które posiadasz. Plex działa od kilku lat wślizgnąć się na pozycję jako legalny punkt kompleksowej obsługi do przesyłania strumieniowego – i bezpłatna telewizja z reklamami model biznesowy – który może w końcu być w stanie zrealizować nowe menu.

Ekran Discover, który jest obecnie w wersji beta, wyświetla treści z Disney Plus, HBO Max i Apple TV Plus.
Obraz: Plex

Dostępna jest również nowa funkcja „oglądaj z tych lokalizacji”, która pomaga, jeśli wiesz, co chcesz oglądać, ale nie wiesz, gdzie to znaleźć. Dodaje sekcję do strony informacyjnej dla filmów i programów telewizyjnych, pokazującą, które usługi przesyłania strumieniowego oferują tę zawartość. W niektórych wersjach aplikacji (która jest dostępna na urządzeniach takich jak Apple TV, Fire Stick, Roku, PlayStation, telewizory smart itp.) Plex może nawet przekierować Cię bezpośrednio do usługi przesyłania strumieniowego ze strony.

„Oglądaj z tych lokalizacji” sprawia, że ​​nie musisz przeszukiwać wielu aplikacji, aby znaleźć konkretny program.

Lista usług przesyłania strumieniowego, które Plex obsługuje dzięki tym funkcjom, jest, delikatnie mówiąc, ogromna. Obejmuje wszystkie wielkie nazwiska, takie jak Hulu, Disney Plus, Netflix, Amazon Prime, HBO Max i Peacock, a także – bez żartów – prawie 150 innych (z których wielu, takich jak Martha Stewart TV, nigdy nie słyszałem) . Zasadniczo, jeśli możesz legalnie przesyłać strumieniowo to, co oglądasz gdzieś w Internecie, Plex prawdopodobnie może ci o tym powiedzieć, z kilkoma wyjątkami. I oczywiście możesz także pozwolić mu przeszukiwać biblioteki Plex samoobsługowych filmów lub innych mediów.

Zobacz, jak mały jest ten pasek przewijania.

Strona pomocy firmy Plex mówi, że „nie wszystkie platformy umożliwiają wysyłanie użytkownika do odpowiedniej aplikacji do przesyłania strumieniowego”. Od raporty na Reddicie, wygląda na to, że jedną dużą platformą, która nie może wykonać połączenia, jest Roku. Testując go na moim Apple TV, wydawało się, że działa dobrze, ale bardzo wyraźnie była to wersja beta. Mogłem otworzyć linki do Netflix, Hulu i Apple TV Plus, ale wystąpił błąd podczas próby otwarcia linków do HBO Max i YouTube. Plex powiedział, że aplikacje nie zostały zainstalowane, mimo że były. W internetowej wersji Plex działał na każdej platformie, o której mogłem pomyśleć (chociaż podczas otwierania rzeczy na YouTube po prostu zaprowadził mnie do strony wyników wyszukiwania tytułu zamiast rzeczywistej strony samego filmu).

Osobiście może to być to, co w końcu skłania mnie do korzystania z Plex. Niedawno doświadczyłem tego, co firma bezczelnie nazywa „walką ze streamingiem”, podczas której moja żona i ja spędziliśmy godzinę zastanawiając się, co obejrzeć. Większość funkcji, które Plex dodaje tutaj, nie jest dla niego wyjątkowa – Apple TV ma wbudowane uniwersalne wyszukiwanie i umożliwia tworzenie listy obserwowanych (chociaż te funkcje mają bardzo ograniczone wsparcie dla treści w Netflix). Google wykonuje przyzwoitą robotę, informując Cię, w jakich usługach jest dostępny program lub film, a inne platformy smart TV również mają uniwersalne funkcje wyszukiwania. Ale z pewnością fajnie byłoby mieć to wszystko w jednym miejscu i w stosunkowo zgrabnym interfejsie, który działa na wielu różnych urządzeniach.

Te funkcje powinny być dostępne bezpłatnie na większości platform, o ile korzystasz z najnowszej wersji aplikacji Plex. Nie musiałem rejestrować się w programie beta, aby uzyskać do nich dostęp, ale być może będziesz musiał postępuj zgodnie z instrukcjami Plex aby je znaleźć w zależności od ustawień.

READ  Z ostatniej chwili… Wojskowy helikopter wylądował w Izmirze – podaje Ministerstwo Obrony Narodowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *