Kontrakty terminowe na akcje spadają po rajdzie technologicznym

Kontrakty terminowe na akcje amerykańskie potknęły się we wtorek przed sesją giełdową po tym, jak wzrosty w branży technologicznej spowodowały wzrost akcji na początku tygodnia. Inwestorzy obserwują wojnę na Ukrainie i szykują się na możliwość nałożenia nowych sankcji przeciwko Rosji.

Kontrakty na S&P 500, Dow Jones Industrial i Nasdaq Composite spadły o około 0,2% przed otwarciem po zamknięciu wszystkich trzech benchmarków w zielony poniedziałek. Nasdaq, który w sesji głównej zyskał 1,9%, został wzmocniony 27% wzrostem na Twitterze (TWTR), który pojawił się po Tesli (TSLA) CEO Elon Musk ujawnił, że kupił 9,2% udziałów w spółce social media.

Musk „mówi o swoich pieniądzach, mówiąc, że Twitter jest niedocenianą platformą” – powiedział Yahoo Finance Live Rohit Kulkarni z MKM Partners. „Widzi, że są rzeczy, które mogą zrobić, aby ulepszyć usługę, i zdecydowanie sugeruje bardziej aktywną rolę”.

Analityk Wedbush Securities i byk Tesli, Dan Ives, powiedział również Yahoo Finance, że przewiduje, że Musk będzie miał aktywny udział w platformie mediów społecznościowych w nadchodzących tygodniach lub miesiącach, i że jego ostatnie wykupienie akcji było „tylko przystawka”.

Osobno, własna firma Muska, gigant pojazdów elektrycznych Tesla, przyczyniła się do zdobyczy, które napędzały start technologii podczas poniedziałkowej sesji handlowej. Akcje producenta samochodów elektrycznych wzrosły o prawie 6% po tym, jak podał w ten weekend dane o dostawach pojazdów, które były wyższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

W poniedziałek po uważnym monitorowaniu części kryzysu Krzywa dochodowości obligacji skarbowych odwrócona w zeszłym tygodniu i wystraszyło inwestorów możliwością nieuchronnego skurczenia się gospodarki. Zjawisko ma historię przewidywania recesji, a każde z ośmiu ostatnich spowolnień datowanych na 1969 r. było poprzedzone odwróceniem krzywej dochodowości. Od poniedziałku rano rentowność benchmarku 10-latki pozostawała poniżej rentowności krótkoterminowej obligacji 2-letniej.

READ  Przyjaciel Sinana Ateşa podzielił się swoim raportem! „Idealistyczny morderca w Ankarze nie może postawić na nogi członków FETO!”

Jednak obawy o spowolnienie gospodarcze nie były całkowicie wykluczone dla strategów.

Nomura Główny ekonomista USA Robert Dent powiedział Yahoo Finance Live widzi potencjał „łagodnej recesji”

„Uważamy, że skumulowane ryzyko recesji od teraz do końca 2024 r. wynosi około 35-40%” – powiedział. „Wiele z nich pochodzi z tego, co naszym zdaniem będzie bardzo agresywną reakcją. od Fedu, aby faktycznie opanować inflację i upewnić się, że rynek pracy rzeczywiście się ochłodzi.”

Niepewność związana z kryzysem w Europie Wschodniej również jest przeszkodą dla inwestorów. Prezes JPMorgan Jamie Dimon w swoim poczytnym liście do akcjonariuszy ostrzegł, że wojna na Ukrainie prawdopodobnie znacząco spowolni amerykańską i światową gospodarkę. W szczególności w Stanach Zjednoczonych bank szacuje, że amerykańska gospodarka wzrośnie w przybliżeniu o 2,5%, z obniżeniem w stosunku do początkowej prognozy PKB instytucji o 3%, z większymi cięciami w stosunku do prognoz dotyczących perspektyw gospodarczych Rosji i Europy.

„Nie wiemy, jaki będzie ostateczny wynik, ale działania wojenne na Ukrainie i sankcje wobec Rosji już teraz mają znaczny wpływ na gospodarkę” – powiedział Dimon, dodając, że na Rosję może zostać nałożonych „o wiele więcej” sankcji i zwiększyć nieprzewidywalność. .

W poniedziałek Unia Europejska zajęła się rzekomymi zbrodniami wojennymi na Ukrainie, wskazując w oświadczeniu, że urzędnicy:„pracują nad dalszymi sankcjami wobec Rosji” w związku z celowymi atakami tego kraju na ludność cywilną. Niektórzy główni urzędnicy europejscy, w tym Niemiecki minister obrony powiedział, że poprze zakaz rosyjskiego gazu ziemnego – posunięcie wcześniej wyłączone z sankcji, ponieważ Rosja dostarcza około 40% energii gazowej w Europie.

7:10 ET: Poślizg kontraktów terminowych na akcje, wzrost cen ropy po poniedziałkowym rajdzie technologicznym

Oto główne ruchy w handlu kontraktami terminowymi przed wtorkowym otwarciem:

 • Kontrakty terminowe na S&P 500 (ES = F): -10,50 pkt (-0,23%) do 4567,25

 • Dow futures (YM = F): -83,00 pkt (-0,24%) do 34 746,00

 • Kontrakty terminowe na Nasdaq (NQ = F): -37,75 pkt (-0,25%) do 15 126,50

 • surowy (CL = F): + 1,28 USD (+ 1,24%) do 104,56 USD za baryłkę

 • Złoto (GC = F): – 1,70 USD (-0,09%) do 1932,30 USD za uncję

 • 10-letni skarbiec (TNX): 0,00 bps, aby uzyskać 2,4120%

READ  Rosja twierdzi, że Kijów atakuje z powietrza czołgi dostarczane do krajów zachodnich | Ukraina

18:12 ET Poniedziałek: Otwarcie kontraktów futures niewiele się zmieniło po zamknięciu kursu w górę

Oto, gdzie odbywały się transakcje na rynkach przed poniedziałkową sesją nocną:

 • Kontrakty terminowe na S&P 500 (ES = F): -2,25 pkt (-0,05%) do 4575,75

 • Dow futures (YM = F): -14,00 pkt (-0,04%) do 34 815,00

 • Kontrakty terminowe na Nasdaq (NQ = F): -9,25 pkt (-0,06%) do 15 155,00

 • surowy (CL = F): + 0,43 USD (+ 0,42%) do 103,71 USD za baryłkę

 • Złoto (GC = F): + 3,30 USD (+ 0,01%) do 1937,30 USD za uncję

 • 10-letni skarbiec (TNX): +3,5 pb, aby uzyskać 2,4120%

Ekrany wyświetlają informacje handlowe dla Twittera na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 4 kwietnia 2022 r. REUTERS / Brendan McDermid

Alexandra Semenova jest reporterką Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @alexandraszewska

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Śledź Yahoo Finance na Świergot, Instagram, Youtube, Facebook, Flipboardoraz LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *