Jak długo Nintendo może opóźnić „Switch 2”, ponieważ sprzedaż sprzętu Switch jest niska?

Zdjęcie: Nintendo Life / Zion Crossl

Nintendo Raport Rok podatkowy 2021/22 spadł dzisiaj i chociaż zmiana nadal dobrze się sprzedaje, a sprzedaż oprogramowania utrzymuje się na dobrym poziomie, widać wyraźne oznaki, że entuzjazm dla pięcioletniego systemu zaczyna słabnąć. Żeby było jasne, wyniki są dalekie od ponurych perspektyw dla konsoli i firmy, ale liczby pokazują 20% spadek sprzedaży rok do roku. Firma przewiduje Ulegnie dalszemu zmniejszeniu w nadchodzącym roku.

W liczbach rzeczywistych Wyprzedaż przełączników dożywotnich Obecnie ma 107,65 miliona sztuk, w porównaniu z zaledwie 23 milionami sztuk w zeszłym roku. Sprzedaż konsoli w ostatnim roku podatkowym (liczba jednostek sprzedanych konsumentom w sprzedaży detalicznej w przeciwieństwie do liczby sprzedanej w punktach sprzedaży detalicznej) jest druga po roku wydania konsoli. Sprzedaż cyfrowa wzrosła o 4,5% w roku fiskalnym 2021, odnotowując drugi najwyższy kwartał sprzedaży cyfrowej w kwartale styczeń-marzec ’22 – hańba dla poprzedniego lukratywnego sezonu wakacyjnego ’21. Teraz w Kioto z pewnością nie jest to zniszczenie i ciemność.

Póki system wciąż żyje, istnieją wyraźne oznaki, że przełącznik osiągnął szczyt. Nintendo przewiduje, że sprzedaż sprzętu wyniesie w nadchodzącym roku 21 milionów sztuk i chociaż o 3 miliony więcej niż Sony PS5, bariery dystrybucyjne dla mocniejszej konsoli są gorsze – a prognoza Sony na rok 2022 znacznie wzrosła. Sprzedał 11,5 miliona PS5 w ostatnim roku podatkowym. Pamiętaj, że PS5 nadal są jak zęby kurczaka w sprzedaży detalicznej 18 miesięcy po ich wprowadzeniu.

Chociaż Nintendo ma trudności ze stworzeniem wystarczającej ilości sprzętu, zapotrzebowanie na konsolę hybrydową jest zdrowe, biorąc pod uwagę jej wiek. Jest Powoli. W lesie jest ponad 107 milionów przełączników, a ponieważ liczba ta stale rośnie, branża gier rozwija się szybko, a w tym momencie przełącznik jest najbardziej znanym rozmiarem.

Zmień gry
Na pewno nie brakuje gier do grania (Zdjęcie: Życie Nintendo)

Nintendo naprawdę ma jedną rzecz, aby ponownie ulepszyć te mapy inwestorów: pojawienie się nowego, odpowiednio zmodernizowanego sprzętu Switch.

Globalne niedobory chipów i rosnące koszty produkcji niewątpliwie wpływają na zyski Nintendo, a niższa marża zysku na Switchu OLED jest wymieniana jako czynnik przyczyniający się do średniej rocznej marży zysku firmy na poziomie 0,6%. Jednak niezależnie od ogólnej kaloryczności, ujemne liczby oznaczały zadowolenie inwestorów, którzy czytali i przełączali się na OLED, co było strzałem powitalnym w ręku, było przerwą.

READ  Rajd po karmieniu zamyka Dow poniżej 30000 do góry nogami

Nintendo naprawdę ma jedną rzecz, aby ponownie ulepszyć te mapy inwestorów: pojawienie się nowego, odpowiednio zmodernizowanego sprzętu Switch.

ten Od dawna podobno przełącznik „Pro” Lub Switch 2 (lub jakkolwiek nazwiesz następcę obecnego modelu) był w tym momencie na koniuszku języka analityka od lat. Rotacja sprzętu w grach wideo, przewijanie i niedobory zasilania między przełącznikami i konsolami dla Microsoft i Sony – Nintendo było prekursorem średniookresowej, półetapowej aktualizacji konsoli wraz z jej przenośnymi systemami – były powszechne od czasu ponownego uruchomienia przełącznika w 2017 r. nowy SKU.

Bez względu na to, co mówią zagorzali entuzjaści i analitycy, nie ma potrzeby wydawania zaktualizowanej wersji w czasie, gdy przełączniki zlatywały z półek wystarczająco szybko, aby Nintendo je wykonało. W rzeczywistości ogromny sukces Switcha i jego listy oprogramowania Evergreen wśród trzech najlepszych firm pomógł Nintendo jeszcze lepiej poradzić sobie z burzą Covit i niedoborem komponentów. Mimo że jeszcze nie opuściliśmy lasu, wydaje się, że każdy chciałby, aby przełącznik miał jedno i więcej oczu.

W lepszym świecie Nintendo zdecydowanie nie może się doczekać premiery następcy Switcha w przyszłym roku. Obecny model nadal się sprzedaje, ale w miarę zmniejszania się liczby pojawia się nowe ciepło, które zwiększa nudę i rentowność. Nintendo boryka się jednak z problemami produkcyjnymi – które mogą opóźnić plany dotyczące kolejnej konsoli i ostatecznie wpłynąć na szybkość działania firmy. Zmiana może być wielką dojną krową, ale pomijanie całkowicie suchego mleka nie jest dobrą strategią biznesową, nie będąc gotowym na alternatywę.

OLED dla zwierząt
Wiecznie zielone, wolno palące się gry, takie jak Animal Crossing, pomagają utrzymać dobry rejs aż do teraz (Zdjęcie: Życie Nintendo)

Ruchy są niewątpliwie na miejscu dla następcy, ale biorąc pod uwagę wszystkie możliwe bariery produkcyjne, głównym problemem Nintendo jest to, kiedy pociągnąć za spust w sequelu. W połączeniu z uruchomieniem nowej konsoli (oczywiście kompatybilnej wstecz) Zelda: Oddech Dzikich 2 Data premiery „Wiosny 2023” przypada sześć lat po oryginale, więc ma to więcej sensu. Według ankiety natknęliśmy się na tytułWielu czytelników Nintendo Life wskoczy na nowy sprzęt z nową Zeldą – tego oczekujesz od Nintendo.

Ruchy dla spadkobiercy nie ulegają wątpliwości, ale wiedza, kiedy pociągnąć za spust w pogoni, jest teraz głównym problemem Nintendo

Plotka głosi Microsoft zapłacił za „wskoczenie w kolejkę”, aby wyprodukować więcej priorytetów Xbox i chipów, i chociaż Nintendo nie chciało popu lub dwóch, nie mogło konkurować z Microsoftem pod względem czystej siły nabywczej. Skoro firmy muszą stać w kolejce po części, może to być nie tylko Nintendo, ale musi też stworzyć lepsze warunki na dłuższy okres czasu niż w normalnych okolicznościach. Planuje podzielić swój udział o 10/1 To kolejny wskaźnik, że choć biznes jest wciąż silny, zasadzka chce robić lepiej.

READ  Zach Wilson ma wątpliwości co do powrotu po kontuzji kolana w otwieraczu przedsezonowym Jets

W rzeczywistości, z datami takimi jak data pojawienia się następcy Switcha, ostatnio widzieliśmy, jak analitycy dostarczają bardziej trzeźwych szacunków. „Koniec 2024” Polecane teraz. Do tego czasu obecna konsola będzie miała siedem i pół roku – emeryt oparty na nowoczesnych grach. Nie ma wątpliwości, że system jest w stanie dostarczyć najlepsze gry w historii i to się nie zmieni, ale fani z branży i zagorzali zawsze będą mieć oko na The Next Big Thing, aż do 2024 roku. Poczekaj długo na nowy sprzęt Nintendo.

Jeśli chodzi o rentowność, Nintendo mogłoby oczywiście zająć się jeszcze dwoma latami w swojej obecnej ofercie, być może z włączonym włącznikiem OLED na dokładkę. Trudno jednak pozbyć się wrażenia, że ​​firma stoi w miejscu – jeśli nie dla graczy, to oczywiście dla inwestorów. Nowa Zelda pomoże, ale wakacje 2024 jeszcze się nie skończyły.

Raporty Bloomberga Prezes Nintendo, Shundaro Furukawa, „odmówił komentarza, gdy podczas konferencji prasowej zapytano go, kiedy jego firma może wydać kolejną wersję swojej konsoli Marquee”, i chcielibyśmy wierzyć, że jest to naglące pytanie w obrębie centrali Nintendo. Jak również. Opublikowanie ogłoszenia jest łatwe, ale produkcja sprzętu i zaspokojenie potrzeb klientów to wyzwanie i na pewno nie będziemy zazdrościć tym, którzy zajmują się logistyką kolejnej premiery konsoli Nintendo.

Daj nam znać w poniższej ankiecie, kiedy myślisz, że Nintendo wyda kolejną konsolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *