Tom Brady otrzymuje 10-letni kontrakt o wartości 375 milionów dolarów od Fox Sports

Fox Sports jeszcze nie zawarł umowy Tom Brady jest wiodącym analitykiem gier NFL The Post dowiedział się, że po przejściu na emeryturę miał 10 lat i 375 milionów dolarów.

To największa transakcja w historii transmisji sportowych, ponieważ podwaja Tony Romo z CBS i Troy Aigman z ESPN ze średnią roczną pensją w wysokości 18 milionów dolarów za sezon.

Tom Brady dostaje duży kontrakt z Fox Sports.
Obrazy Getty

Na pytanie, co płaci za gry Brady’ego, Fox Sports odmówił.

Po stracie Joe Bucka i Aikmana na rzecz ESPN, Fox chciał się rozlać. Buck (15,5 mln USD) i Aikman (18 mln USD) razem zarobią 33,5 mln USD. Razem z Kevinem Burkardem Brady zarabia 37,5 miliona dolarów rocznie.

Oprócz tego, że będzie analitykiem gier numer 1 w Fox Sports, będzie także ambasadorem firmy, która może pomagać w sponsorowaniu i działaniach promocyjnych.

Tymczasem Fox jest numerem jeden w tym roku. 1 analityka gier do znalezienia na kilka kolejnych sezonów. Fox, który organizuje dwa z trzech kolejnych Super Bowl, w tym w lutym, ma swojego czołowego kandydata, Grega Olsona. Jednak nie jest jasne, jak Olsen będzie się czuł, gdy zostanie przydzielonym przydziałem, dopóki Brady nie przejmie dowództwa.

Sieć pomyślała, że ​​Drew Breeze z NBC jest możliwy, ale jeśli Brady podpisze, nie będzie to już możliwe.

Tom Brady na charytatywnej imprezie golfowej 4 maja 2022 r.
Tom Brady na charytatywnej imprezie golfowej 4 maja 2022 r.
Getty Images dla IWC Schaffhause

Wprowadzając Brady’ego, Fox z pewnością zachwycił NFL. NFL podpisał umowy z Fox, ESPN, CBS, NBC i Amazon na 110 miliardów dolarów, które zostaną przedłużone do 2030 roku. Presja ze strony NFL, która znalazła się na szczycie 75 zeszłorocznych rankingów Top 100 programów telewizyjnych, powoduje wzrost cen spikerów.

Przed podpisaniem nowych kontraktów ESPN starało się przyciągnąć Romo z CBS jako pomocnika w negocjacjach. W rezultacie Romo podpisał 10-letni kontrakt o wartości 180 milionów dolarów. Stamtąd ESPN sprowadziło Beyoncலி i Eli Manninga, którzy podobno zarabiają więcej rocznie niż Romo (chociaż dokładne liczby nie są znane, ponieważ jest to umowa produkcyjna z Beydon’s Omaha Productions). Mannings gra tylko 10 meczów rocznie w alternatywnej transmisji.

READ  McCarthy bagatelizuje sprawę NY przeciwko Trumpowi, odrzuca ją jako „pieniądze osobiste”

W tym sezonie wstrząsy trwały wraz z przybyciem Amazonki. Pierwszy, Podpisał legendarnego Al Michaelsa jako swojego gracza Zanim poszedł za Aikmanem jako jego kolorowy człowiek. Po tym, jak Aikman przeniósł się do ESPN, Amazon zamierzał zaoferować mistrzowi Super Bowl, trenerowi Rams, Seanowi McVeighowi 20 milionów dolarów rocznie, za zaproszenie do gry, ale został odsunięty na bok. Przeciwnie, Michaels będzie współpracował z Kirkiem Herbstreetem, badaczem ESPN College.

Tony Romo miał poprzedni rekordowy kontrakt dla nadawcy NFL.
Tony Romo miał poprzedni rekordowy kontrakt dla nadawcy NFL.
Obrazy Getty

W ten sposób Fox Sports zapełnił krzesło. Zawsze byli z siebie dumni z posiadania tak wielkich nazwisk, w tym Hall of Famers, takich jak Aikman, Michael Strahan i Terry Bradshaw. Są też chętni do cierpliwości.

W tym przypadku będzie tak, ponieważ nie powiedziano nic prawdziwego, kiedy Brady, 45 lat, przestanie grać jesienią. Kiedy to zrobi, otrzyma 40 milionów dolarów rocznie jako czołowy analityk sportowy Fox Sports.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *