Dow zyskuje ponad 200 punktów, a Wall Street próbuje dodać do zeszłotygodniowego rajdu

Średnia przemysłowa Dow Jones wzrosła w poniedziałek, ponieważ handlowcy próbowali dodać do wzrostów odnotowanych w zeszłym tygodniu i ważyć ostatnie ruchy stóp.

Średnia dla 30 akcji była wyższa o 235 punktów, czyli o 0,8%. S&P 500 wzrósł o 0,5%, podczas gdy Nasdaq spadł o 0,3%.

Meta, matka Facebooka, zmniejszyła udziały do ​​neutralnych z kupowania po tym, jak Bank of America zmniejszył swoje udziały o ponad 3,1% w związku ze spadkiem wydatków na reklamę. Inni giganci technologiczni, w tym Amazon, Netflix i Google-matka Alphabet, również odnotowują wzrost rentowności, ciągnąc w dół Nasdaq.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych odbiła się od wcześniejszych spadków w poniedziałek. Ostatnio notował wzrost o 6 punktów bazowych do 4,278%. Rentowność 2-letnia również wzrosła o 2 punkty bazowe do 4,511%. W piątek wzrósł on do 4,33%, zanim Wall Street Journal poinformował, że niektórzy urzędnicy Rezerwy Federalnej obawiają się zbyt dużego podniesienia stóp procentowych.

Ruchy nastąpiły po kolejnym niestabilnym tygodniu dla akcji, gdy sezon zysków za trzeci kwartał się nagrzewa. Główne średnie odnotowały największe tygodniowe wzrosty od czerwca, a Dow zyskał 4,9%. Indeksy S&P 500 i Nasdaq wzrosły odpowiednio o 4,7% i 5,2%.

Część tych wzrostów nastąpiła w piątek, kiedy Dow zyskał ponad 700 punktów, podczas gdy S&P 500 i Nasdaq zyskały po 2,3%.

W tym tygodniu inwestorzy będą obserwować dochody firm technologicznych, takich jak Apple, Alphabet, Amazon i Microsoft. Wall Street będzie również wypatrywać danych inflacyjnych, aw poniedziałek poznamy październikowe indeksy menedżerów ds. zakupów w przemyśle i usługach.

„Oczywiście widzimy prawdziwy podział na zwycięzców i przegranych, a rynek naprawdę zaczyna nagradzać te pozytywne raporty o zyskach”, powiedział Kelsey Mowry, prezes Motley Fool Asset Management. Wskazał na Netflix, który notuje nawet dwucyfrowe zyski, podczas gdy Snap spadł o około 28% po tym, jak spadł poniżej oczekiwań.

READ  Czy Ali Göz obraził Erdogana?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *