Brytyjski minister ds. Brexitu rezygnuje, ponieważ nowe rządowe przepisy wywołują oburzenie

LONDYN (AP) – Wysoki rangą członek gabinetu premiera Borisa Johnsona zrezygnował w sobotę wieczorem, zwiększając chaotyczne nastroje w rządzie, który w tym tygodniu stanął w obliczu powstania ze strony własnych prawodawców i wyborców.

W liście do Johnsona minister ds. Brexitu David Frost ogłosił, że rezygnuje natychmiast po doniesieniu w gazecie, z którego planuje zrezygnować w przyszłym miesiącu.

Frost powiedział, że proces wyjścia z UE będzie długofalowy. „Dlatego na początku tego miesiąca zgodziłem się pojechać w styczniu i przekazać innym kierownictwo w zarządzaniu naszymi przyszłymi stosunkami z UE” – powiedział w swoim liście rezygnacyjnym.

Jednak Mail w niedzielę powiedział wcześniej, że rezygnacja Johnsona była spowodowana rosnącą frustracją z jego polityki. Gazeta podała, że ​​decyzja Frost została wywołana wprowadzeniem w zeszłym tygodniu nowych kontroli epidemicznych, które wymagały od ludzi okazania dowodów na obecność szczepionki lub negatywnego testu na koronawirusa, aby wejść do klubów nocnych i innych zatłoczonych miejsc.

W swoim liście z rezygnacją Frost powiedział: „Anglia musi nauczyć się żyć z rządem… Wbrew znacznej opozycji w lipcu podjąłeś śmiałą decyzję o ponownym otwarciu kraju. Mam nadzieję, że nie damy się skusić temu rodzajowi przymusu środki, które widzieliśmy gdzie indziej.

Wiadomość pojawia się tuż po szokującej porażce Partii Konserwatywnej Johnsona w czwartkowych wyborach uzupełniających w długo działającej twierdzy partyjnej w North Shropshire. Na początku tego tygodnia 99 konserwatywnych deputowanych głosowało w Izbie Gmin przeciwko tzw. paszportom szczepionkowym, największym powstaniu od 2,5 roku od czasu, gdy Johnson był premierem.

Angela Rainer, wiceprzewodnicząca opozycyjnej Partii Pracy, powiedziała, że ​​Johnson nie poszedł do pracy, ponieważ wariant Omigron spowodował wzrost infekcji wirusem koronowym.

„Rząd jest w kompletnym chaosie, gdy kraj stoi przed kilkoma tygodniami niepewności” – napisał na Twitterze Rainer. „Zasługujemy na więcej niż ta bufonada”.

READ  Harmonogram play-off NFL 2023, przedział: daty, godziny, telewizja, transmisje strumieniowe dla każdej rundy posezonowej NFC i AFC

Zgromadzili się także niektórzy członkowie własnej partii Johnsona.

Konserwatywny ustawodawca Andrew Bridgen napisał na Twitterze, że „premierowi brakuje czasu i przyjaciół, by dotrzymać obietnic i przepisów prawdziwego rządu konserwatywnego”. „Lord Frost jasno dał do zrozumienia, że ​​100 konserwatywnych prawodawców dało jasno do zrozumienia, ale co najważniejsze, mieszkańcy North Shropshire”.

Frost negocjował z UE, kiedy rząd Johnsona starał się renegocjować warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Jego rezygnacja nastąpiła po tym, jak Wielka Brytania niedawno złagodziła swoje stanowisko w sprawie negocjacji z UE w sprawie zasad handlu po Brexicie dla Irlandii Północnej. Zmiana tonu z Wielkiej Brytanii była dla wielu zaskoczeniem, ponieważ wydawała się zaprzeczać twardemu stanowisku ministra ds. Brexitu, nazywanego „Frosty the No Man”.

Rząd Johnsona płonie również z powodu doniesień, że urzędnicy organizowali przyjęcia bożonarodzeniowe w zeszłym roku, kiedy przepisy epidemiczne zakazywały takich spotkań.

Chęć Johnsona do zbadania zarzutów, wraz z jego kłopotami z tak zwaną korupcją partyjną, również musiała ustąpić po tym, jak był powiązany z takimi partiami.

Simon Case, szef Służby Cywilnej, wycofał się ze śledztwa po tym, jak portal Guido Fox poinformował w piątek, że jego departament zorganizował dwie imprezy w grudniu 2020 roku.

Skandal wybuchł, gdy opublikowano nagranie wideo przedstawiające fałszywą konferencję prasową przedstawiającą imprezę, na której niektórzy pracownicy Johnsona naruszyli przepisy dotyczące epidemii. Do tego czasu premier stanowczo zaprzeczał, jakoby urzędnicy państwowi naruszyli jakiekolwiek zasady blokowania.

Gazeta The Times of London poinformowała w sobotę, że Departament Spraw zorganizował „Przyjęcie Świąteczne!” To jest wymienione. I zorganizowane przez jednego z członków zespołu Casey.

Kancelaria poinformowała w piątek, że wydarzenie było wirtualnym quizem, w którym ze swoich biurek brała udział niewielka liczba osób pracujących razem w tym samym biurze.

READ  NFL: Bills-Bengals nie wystartuje ponownie; Rozegraj odkryte scenariusze

„Sekretarz gabinetu nie brał udziału w wydarzeniu, ale przeszedł przez biuro zespołu w drodze do swojego biura” – podało biuro w oświadczeniu. „Goście z zewnątrz ani inni pracownicy nie byli zapraszani ani obecni. Trwało to godzinę, a ci, którzy uczestniczyli, kupowali napoje i przekąski. Przed wyjazdem rozmawiał również krótko z personelem w biurze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *