Związkowcy osiągają tymczasowe porozumienie, Fred Meyer, strajk kończy się w sklepach QFC

Związek reprezentujący tysiące pracowników sklepów spożywczych w Oregonie Osiągnął umowę o pracę tymczasową Piątkowy wieczór z kierownictwem, Kończy strajk Planowano przebiec przez Wigilię.

United Food and Commercial Workers Local 555, Fred Meyer i Quality Food Centers reprezentują wielu pracowników, a nowy kontrakt oferuje znaczne podwyżki płac i bezpieczeństwo pracy, nowe świadczenia emerytalne i zdrowotne.

Związek od kilku miesięcy prowadzi rozmowy z sieciami supermarketów należących do Grocer. W miniony weekend UFCW ogłosiło, że jej członkowie zatwierdzili strajk, który rozpoczął się w piątek rano w sklepach w Portland, Bent, Newburgh i Klamath Falls.

Dwóch prawicowych liderów Oregon Education Association, reprezentujących nauczycieli z Oregonu, zebrało się przed Hawthorne Fried Meyer w południowo-wschodnim Portland. 17 grudnia 2021. Cotygodniowy strajk związkowców w niektórych sklepach Fred Meyer i QFC w Oregonie rozpoczął się o 18:00. i

Christina Vents-Groff / OPB

Po zatwierdzeniu strajku co najmniej jeden sklep Freda Meyera umieścił tabliczkę informującą, że szuka tymczasowych pracowników chętnych do przekroczenia granicy.

Znak na stadionie Freda Meyera przy NW 20 w Portland wskazuje, że firma poszukuje m.in. tymczasowych partnerów.

Znak na stadionie Freda Meyera na NW 20 w Portland mówi, że firma poszukuje tymczasowych partnerów, między innymi, aby „być gotowym do przekroczenia Stir Fortecy” 17 grudnia 2021 r. Tygodniowy strajk związkowców w niektórych Sklepy Oregon Fred Mayor i QFC o 18:00 Rozpoczęto

Christina Vents-Groff / OPB

Przed osiągnięciem wstępnego porozumienia przedstawiciele związków powiedzieli, że Fred Meyer płaci niektórym pracownikom niższe pensje, naruszając warunki umowy. Rzecznik ZPPSH powiedział, że sklep spożywczy nie dostarczył związkowi informacji potrzebnych do odrzucenia lub zweryfikowania jego obaw lub rozwiązania go w ramach procesu reklamacyjnego.

ZPPSH twierdziła, że ​​te nieodpowiednie wynagrodzenie i brak dokumentacji tworzyły nieuczciwe praktyki pracownicze – i że ZPPSH przygotowywała się do strajku na podstawie tych nieuczciwych zarzutów pracowniczych.

Rzecznik Freda Meyera powiedział, że firma będzie nadal przestrzegać obowiązujących przepisów prawa pracy i planuje to zrobić.

READ  UBS Credit Suisse kupuje akcje Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *