Tony Finau bije rekordowy rajd o tytuł 3M Open, trzeci w karierze PGA Tour

Szacowany czas czytania: 4-5 minut

On Tour — Gdy Tony Finau zbliża się do tee na 18. dołku w TPC Twin Cities w Blaine w Minnesocie, robi to z dodatkową ścieżką dźwiękową: stojąc wokół pudełka i skandując: „To-Ny! To-Ny! To-Ny!”

Po potwierdzeniu spotkania, Finau pocałował swoją piłkę lekko – natychmiast wbijając ją w pobliską przeszkodę wodną.

To był prawdopodobnie jego jedyny błędnie zagrany cios w niedzielę. Kilka minut później wykonał krótki bogey putt – być może najsłodszy bogey w swoim życiu – aby wygrać tytuł 3M Open.

Ostatnie okrążenie nosi kolor zielony na cześć jego zmarłej matki Vena Zginął tragicznie w wypadku samochodowym w 2011 rokuFinau strzelił 4 poniżej par 67 w ostatniej rundzie Open w TPC Twin Cities, zdobywając trzecie zwycięstwo w PGA Tour i drugie w ciągu 365 dni. Jego rodzina i dzieci czekające na niego na 18. greenie, jego uśmiech powiedział wszystko.

Być może to zwycięstwo nie trwało tak długo, jak jego dwa poprzednie. Ale powrót, jaki przyniósł, był imponujący – jeśli nie bardziej. W końcu to dla mamy.

„Kocham moją rodzinę; kocham moją mamę. Tęsknię za nią” – powiedział CBS ojciec pięciorga dzieci, walcząc ze swoimi dziećmi po obu stronach. „To wyjątkowe, że moja rodzina jest ze mną, aby świętować to zwycięstwo. Są dla mnie wszystkim.

„Moja żona była moim największym wsparciem. Jest tak wielu ludzi, którzy doprowadzili mnie do tego punktu, byłbym samolubny, gdybym nie dziękował tak wielu osobom. Ale moi rodzice i moja żona wspierają mnie od tego czasu. ich.”

Finau pokonał stratę pięciu strzałów w ostatniej rundzie do Scotta Pearcy’ego, który prowadził od pierwszego dnia. 32 letni Pochodzący z Rose Park Arizona, która teraz dzieli czas między Lehigh i Scottsdale, objęła prowadzenie jednym uderzeniem dziewięcioma ironami ze 164 jardów na 14 dołku o par 4, 412 jardów, a następnie odniosła sukces dzięki 32-metrowemu birdie putt. 15. dołek był częścią serii trzech prostych birdie, które miały zwiększyć przewagę do czterech strzałów na trzy pozostałe dołki.

READ  Gwiazda NBA mówi Kyrie Irving: „Nie chciałem skrzywdzić” „To nie ja kręciłem dokument”

Odkąd Justin Thomas pokonał 7-strzałowy deficyt na Mistrzostwach PGA 2022, ustanowił rekord 3M Open i jest największym zwycięstwem w turnieju PGA Tour.

W sumie Finau zgrał osiem stóp, dwa birdie 15 stóp i 32 stopy, aby strzelić 33 po strzeleniu 1 do 34 na pierwszej dziewiątce.

„Naprawdę (to) zabrało mi wszystko, co miałem” – powiedział Finau. „Grałem świetnie i za każdym razem, gdy patrzyłem w górę, czułem się, jakbym był cztery lub pięć strzałów w tył.

„Zadzwoniłem do banku 17-go i zadziałało”.

Tony Finau pozuje do zdjęć z trofeum po wygraniu turnieju golfowego 3M Open w Tournament Players Club w Blaine w stanie Minnesota, niedziela, 24 lipca 2022 r.
Tony Finau pozuje do zdjęć z trofeum po wygraniu turnieju golfowego 3M Open w The Players Club w Minn., niedziela, 24 lipca 2022 r. (Zdjęcie: Abby Barr, Associated Press)

W ciągu 90 minut absolwent Western High przeszedł z czterech uderzeń do czterech dzięki ciągłym lodowatym ciosom na greenie i dużej ilości ruchu wokół niego. Awans Finy to główna historia finałowej rundy – ale Nie można zignorować upadku Piercy’egoJeden.

Po zmaganiach z par 35 z przodu, Piercy strzelił 5-over 41 z tyłu, zakotwiczony podwójnym bogey na 14. dołku, remisując na czwartej pozycji z Tomem Hoge i Jamesem Hahnem. Karta Sungjae Im 68 i parzysty par 71 Emiliano Grillo zajęły drugie miejsce.

Tymczasem wszystko szło po myśli Fina. Dzień później Par za wyjątkiem głowy garncarza W jednym z bardziej szalonych uderzeń turnieju Finau wykonał rzut z tee do krawędzi wyspy greenu na 17. dołku — tuż przy linii, aby obronić karę — i wykonał kolejny niedorzeczny obron par.

Wieloletni golfista z pierwszym kierowcą z Tonga i Samoa uciekł przed długim opóźnieniem pogody w sobotę, aby zorganizować niedzielną rundę PGA Tour. W jaki sposób Finau spędził w ten weekend dłużej niż zwykle czas w Bliźniaczych Miastach, oprócz tego, że był na równi ze swoją głową miotacza?

Złapiąc kilka błękitnoskrzeli z hazardu wodnego na dziesiątym dołku.

„Próbowałem trochę łowić ryby z moimi dziećmi”, powiedział Finau po sobotniej rundzie, zanim odebrał nagrodę pieniężną w wysokości 1,35 miliona dolarów za zwycięstwo. „Zostaję tutaj pod numerem 10, więc trochę łowiłem ryby, spałem i jadłem. Dużo się dzieje w tym, co myślę, że to sześć godzin przestoju.

„Czuję się, jakbym rozegrał dwie różne rundy, ale cieszę się, że mogę dać sobie szansę na jutro”.

Szansa, modlitwa, może cud. Tony Finau, Gdzie on teraz jest??

Podniósł trofeum w 3M Open, jego pierwszym zwycięstwie w trasie Z Fundacji Północnej Karierę w PGA Tour rozpoczął w wieku 212 sierpnia ubiegłego roku i trzeci od 2007 roku.

Zdjęcia

Najnowsze historie golfowe

Sean Walker, dumny absolwent Uniwersytetu Syracuse, od 2015 roku zajmuje się BYU dla KSL.com, uczestnicząc w grach przygotowawczych, na uczelniach i we wszystkim, do czego zlecają mu nauczyciele.

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *