Ziemia „technicznie” nie kręci się wokół Słońca – najnowsze technologie naukowe, wiadomości ze świata

Animacje pokazujące orbity planet w pewnym stopniu Cię okłamią. Dokładniej, ułatwiają one opisanie orbit planet.

Dlatego nauczyciele mogą pomóc dzieciom, które wciąż próbują zrozumieć, że Ziemia nie jest jedyną planetą. Podwójne centrum Nie musiał wyjaśniać pojęcia (paricenter).

Co to jest ośrodek rolniczy?

NASA podaje na swojej stronie internetowej następujące informacje na ten temat:

„Trzecie prawo Keplera opisuje związek pomiędzy masami dwóch obiektów obracających się wokół siebie oraz określeniem ich orbit. Rozważmy małą gwiazdę krążącą wokół znacznie większej gwiazdy. Obie gwiazdy w rzeczywistości krążą wokół środka masy zwanego centroidą. To „mierzy ruch gwiazdy z masywną planetą wokół jej centrum w odległych układach gwiezdnych. Jedna z metod stosowanych do badania.”

Środek ciężkości znajduje się poza Słońcem

Dla uproszczenia załóżmy, że planety krążą wokół Słońca. Jednak środek ciężkości obiektów w Układzie Słonecznym znajduje się bliżej Słońca, ponieważ ma on największą masę. Jednak orbity gazowych gigantów Jowisza i Saturna są bliżej siebie niż lżejsze planety, takie jak Ziemia i Mars.

W rezultacie Ziemia obecnie nie kręci się wokół punktu wewnątrz Słońca, ponieważ jej punkt środkowy znajduje się na zewnątrz Słońca. Ziemia obraca się wokół tego środka ciężkości w przestrzeni, a nie Słońca.

Zdrowy rozsądek jest słuszny, ale…

Astronom i dziennikarz naukowy Jamesa O’Donoghue Wyjaśnił tę kwestię, udostępniając na X:

„Planety, w ogólnym sensie, krążą wokół Słońca, ale technicznie rzecz biorąc nie jest to prawdą, ponieważ czynniki takie jak wpływ grawitacyjny Jowisza wymagają, aby inne planety kręciły się wokół innego punktu w przestrzeni. Planety oczywiście krążą wokół Słońca , i tak się dzieje. „Ziemia krąży wokół środka Słońca. to powszechne i naturalne przekonanie, ale zdarza się to bardzo rzadko, co oznacza, że ​​środek masy Układu Słonecznego jest bardzo rzadko wyrównany. Środek masy Słońca.”

READ  Naukowcy sporządzili mapę zaginionego kontynentu „Atlantydy” odkrytego u wybrzeży Australii

Dotyczy to również mniejszych obiektów, takich jak planety i księżyce. Zarówno Ziemia, jak i Księżyc krążą wokół punktu oddalonego o około 5000 kilometrów od centrum Ziemi, ale sytuacja ta zmienia się w miarę oddalania się Księżyca od Ziemi.

Chociaż te fakty mogą mieć niewielki wpływ na Twoje życie, są nadal bardzo interesujące i przypominają nam, że prawie wszystko jest trochę bardziej skomplikowane niż to, czego uczono w szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *