TFF zabiera 613 do Niemiec na EURO 2024: koszty są oszałamiające


TFF zabiera 613 do Niemiec na EURO 2024: koszty są oszałamiające
Poniżej znajduje się pełny artykuł Farooqa Dogruziego:

„Piłka nożna to jedna z najpopularniejszych dziedzin dziennikarstwa zapraszanego w Turcji. Kluby, organizacje i Turecka Federacja Piłki Nożnej (TFF) zabieranie dziennikarzy na międzynarodowe wydarzenia na kilka dni uważane jest za normalną czynność w społeczności piłkarskiej.

W szczególności liczba dziennikarzy zapraszanych przez federację jest zawsze wysoka. Tylko pomyśl, liczba dziennikarzy, których konfederacja zabrała do Niemiec, aby obejrzeć Mistrzostwa Europy w piłce nożnej (EURO 2024), wynosi 36.

Oprócz dziennikarzy lista gości konfederacji jest również długa. W sumie na liście znajduje się 613 osób, w tym menedżerowie federacji, prezesi klubów, trenerzy i goście specjalni.

Można powiedzieć, że tym razem lista znanych trenerów się zawęziła! Ze względu na liczbę gości konfederacja wybrała się na EURO 2016 Było 900. Treść zaproszenia przesłanego przez TFF jest następująca:

„Jako TFF zapraszamy Was, którzy wnieśliście znaczący wkład w turecki futbol, ​​do wspierania naszych ukochanych obywateli na EURO 2024 w Niemczech”.

Myślisz, że Niemcy nie mają dziesiątek tysięcy Turków wspierających reprezentację, ale kilkaset osób, które stąd wyjeżdżają, potrzebuje wsparcia!

Trzy mecze w 10 dni, reszta związana jest z turystyką

Oczywiście nie jest jasne, ilu gości przyjechało do Niemiec. Przywódcy Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor i Kasımpaşa odrzucili zaproszenie TFF. jest znana. Do Niemiec wyjechało jedynie dwóch kapitanów drużyn I ligi. Mogą istnieć inne nazwiska i członkowie zespołu, którzy odrzucili zaproszenie lub nie uczestniczyli w wycieczce.

Niektórzy goście mogą zdecydować się na udział w konkursie, a TFF pokryje koszty zakwaterowania i podróży; Goście ci powrócą do Stambułu 19 czerwca. Wszelkie koszty transportu i zakwaterowania niektórych gości i dziennikarzy na trzy mecze i 10 dni zostaną pokryte przez TFF.

Zaproszeni dziennikarze, którzy przylecieli Państwa samolotem do Dusseldorfu 17 czerwca po południu, będą gościć w hotelu Radisson Blu przez sześć dni. Przez te sześć dni reprezentacja narodowa zmierzy się z Gruzją 18 czerwca i Portugalią 22 czerwca.

23 czerwca zaproszeni dziennikarze wraz z innymi gośćmi polecą samolotem do Hamburga. Podczas czterodniowego pobytu w Hamburgu zobaczą jedynie mecz Turcja-Czechy, który odbędzie się 26 czerwca; Resztę czasu spędzimy na zwiedzaniu. Twój hotel w Hamburgu nie został jeszcze wybrany. Powrót prywatnym lotem z Hamburga 27 czerwca…

Lista dziennikarzy

Oczekiwania są niskie, ale jeśli reprezentacja narodowa opuści grupę, dziennikarze pozostaną w Niemczech i nadal będą oglądać drugą rundę meczów od 29 czerwca do 2 lipca.

Poniżej znajduje się lista zaproszonych dziennikarzy, w tym po trzech z A Spor i Fanatik oraz po dwóch z Hürriyet, Tivibu i Sabah:

Ersin Shihan (Agencja Anatolu), Kenan Karsi (Agam), Fathi Kusu (gazeta Analys), Attila Turker (Ajanspor), Senit Sen (Aspor), Ender Bilgin (Aspor), Reha Kapsal (Aspor), Cenk Aydınlık), Tunç Özgen (Bein Sports), Arif Kızılıalın (Cumhuriyet), Cem Yılmaz (CNN), Uğur Demirkıldı (DHA), Mesut Aydın Kale (Fanatikan (Fanatik), Egi Usundurugan ( Fotomaze), Ahmad Selim Gul (Haberdark), Serkan Hamzaoglu. (Haber Global), Adil Demirsubuk (Hurriet), Burak Akin (Hurriet), Mustafa Karakol (İHA), İlker Duralı (Lig Radyoillı), Eldik Radiolili, Dedeoğlu (NTV), Coşkun Türk (Posta), Murat özbostan (Sabah), Yasemin Yıldırım (Sabah), Onur Erdem (Magazyn Socrates), Uğur Ozan Sulak (Magazyn Socrates), Yasin YızÖldırır Erkut Öztürk (Tivibu), Çiğdem Günal (Tivibu), Ercan Yıldız (Turcja), Emrah Sözcü (Yeni Akit), Selim Çakır (Yeni Safaka).

READ  Trener Trabzonsporu Abdullah Awsi komentuje mecz Fenerbahçe! onuachu... - Wiadomości z ostatniej chwili Trabzonspor

Oto lista 37 zaproszonych dziennikarzy. Jednak jeden z dziennikarzy, Jeki Usundurugan, nie był obecny na tej wycieczce i nie brał w niej udziału.

Czy Rzym się myli, a Düsseldorf ma rację?

Być może pamiętacie, że kiedy burmistrz metropolii Stambułu Ekrem Imamoglu zaprosił do Rzymu 36 dziennikarzy, do krytyki przyłączyły się rządzące media. Cel podróży İmamoğlu jest również związany ze sportem; Udał się do Rzymu, aby podpisać protokół ustaleń w sprawie organizacji Igrzysk Europejskich w 2027 r. w Stambule.

Fakt, że wśród uczestników zorganizowanego przez federację wyjazdu do Niemiec byli przedstawiciele takich mediów jak Hürriyet, Sabah i Yeni Şafak, które krytykowały wyjazd İmamoğlu, świadczy o podwójnych standardach menadżerów tych organizacji.

Tahir Khum z Uncensored Football dodał: „Mr. Osoby kwestionujące dwudniową podróż Imamoglu do Włoch. Zastanawiam się; „Czy byłbyś zainteresowany wyjazdem pana Beukeschiego do Niemiec na 500 osób?” Podzielił się. Ale ani federacja, ani dziennikarze piłkarscy obecni na wycieczce nic nie słyszeli.

We wczorajszym poście Tahir Khum napisał: „Federacja Brytyjska płaci jedynie za wydatki związane z przedstawicielami drużyn narodowych; „TFF pobiło historyczny rekord, zapraszając na mistrzostwa 613 gości, przy czym Francja przyciągnęła 27 gości, Szwajcaria 14, Hiszpania 40 i Portugalia 33”. powiedzieć Tym razem zwiększył liczbę gości do 613.

Tahir Khum to jedno z tych rzadkich nazwisk, które krytykuje dużą liczbę gości, a jego recenzja jest trafna. Dziennikarze muszą przede wszystkim sprzeciwić się marnotrawieniu budżetu publicznego. Niestety na przykładzie wyjazdu do Niemiec dziennikarze nie bronią budżetu publicznego i całym sercem akceptują, że jest on wydawany na nich. Zaproszeni pisarze piłkarscy, dla których 10-dniowe goszczenie w Niemczech jest czymś normalnym, nie mogą oprzeć się liście gości konfederacji, na której znajdują się setki nazwisk, w tym wiele ciekawych i nieistotnych.

Czy jest dziennikarz, który nie chroni interesu publicznego? Niestety, zdarza się to nam! Tak zwani pisarze piłkarscy są ślepi na rzeczy szkodliwe dla społeczeństwa. Stając się częścią tego procesu, legitymizują przyjmowanie setek gości w Niemczech na koszt publiczny.

Czy potrafią krytycznie podejść do BÜYÜKEKŞİ?

Z dziennikarskiego punktu widzenia jasne jest, że mecze reprezentacji na Euro 2024 są godne uwagi. Dlatego domy mediowe muszą pokrywać wydatki pisarzy i przedstawicieli, których tam wysyłają.

Fakt, że federacja pokrywa koszty podróży i zakwaterowania pisarzy piłkarskich, stwarza „konflikt interesów”. Ponieważ konfederacja jest źródłem wiadomości dla pisarzy piłkarskich. Większość organizacji medialnych zatrudniających pisarzy piłkarskich zaproszonych do Niemiec będzie w stanie pokryć koszty wyjazdu.

W przypadku ustalenia takiego partykularnego interesu niezależność i bezstronność pisarzy piłkarskich staje się wątpliwa; Ma to wpływ na wiarygodność ich odbiorców i czytelników.

Ponadto 18 lipca w Tureckiej Federacji Piłki Nożnej odbędą się wybory, a obecny prezydent Mehmet Buyeksi ponownie jest kandydatem. Jak ważni dla Büyükekşi podczas procesu wyborczego będą dla Büyükekşi dziennikarze piłkarscy zaproszeni do Niemiec? Zobaczmy to też…

Czy mogą zapytać o koszt podróży?

Jest jeszcze jeden problem i to bardzo ważny. Po podróży İmamoğlu do Rzymu obliczył całkowity koszt podróży. Zapytałam; Prawie wszystkie media chciały, aby opublikowano kwotę wydaną na gości podczas wyjazdu.

Prawie całe media piłkarskie nie mogą napisać, że gościły w Niemczech setki osób, nie mówiąc już o zapytaniu Mehmeta Buykeksiego o koszt zaproszenia setek osób… Nie mogą pisać o gościach, nie mogą pytać o koszty ; Bo oni też są nazywani; Odbywają się także w Niemczech…

Oczywiście fakt, że pisarze piłkarscy pojechali do Niemiec na zaproszenie Büyükekşi, nie usprawiedliwia udziału dziennikarzy w charakterze gości w wyjeździe Imamoğlu. „Błąd za błędem…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *