Zderzenie w powietrzu samolotów szkolnych z Korei Południowej zabija cztery

SEOUL, 1 kwietnia (Reuters) – Dwa samoloty sił powietrznych Korei Południowej zderzyły się w piątek w powietrzu podczas ćwiczenia szkoleniowego, zabijając czterech pilotów, podały władze.

W sumie 130 żołnierzy, 95 policjantów i 60 strażaków, a także trzy helikoptery rozpoczęło poszukiwania w miejscu katastrofy, podała agencja informacyjna Yonhap, powołując się na urzędników władz lokalnych.

Katastrofa miała miejsce około 6 km (3,7 mil) na południe od bazy samolotów KT-1 w południowo-wschodnim mieście Sacheon, około 13:37 (0437 GMT), podały siły powietrzne.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Pomimo ich prób awaryjnej ucieczki… wszyscy dwaj studenci-piloci i dwaj instruktorzy lotu na pokładzie obu samolotów zginęli” – napisano w oświadczeniu.

Prezydent Moon Jae-in złożył kondolencje rodzinom ofiar.

Siły powietrzne poinformowały, że nie było ofiar wśród ludności cywilnej, ale utworzyły zespół, który miał ustalić przyczynę wypadku i szkód, w tym mieszkańców.

Miejsce katastrofy znajduje się w dużej mierze na obszarze rolniczym, a zdjęcia opublikowane przez Yonhapa pokazały dym unoszący się z góry, a jeden samochód został roztrzaskany przez fragmenty samolotu podczas zaparkowania przed domem na farmie.

KT-1 to jednosilnikowy samolot szkolno-treningowy i lekki samolot szturmowy, zbudowany wspólnie przez państwową Agencję Rozwoju Obrony i wykonawcę Korea Aerospace Industries.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Reportaż Hyonhee Shin Edycja autorstwa Clarence Fernandez, Marka Pottera i Raju Gopalakrishnan

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Zamieszanie w prawach jazdy na motocyklach o pojemności 125 cm3: uwaga dla kierowców klasy B! 4 tysiące lirów grzywny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *