Wiadomości Bidena dzisiaj: Prezydent otwiera rezerwy ropy, aby uporać się z cenami gazu, mówi, że Putin wydaje się „samoizolować” i sceptycznie odnosi się do wycofania się Ukrainy

„Mówię dość”, Biden ogłasza politykę „wykorzystaj lub strać” dotyczącą dzierżawy ropy naftowej na ziemi federalnej

Prezydent Joe Biden nakazał uwalnianie do 1 miliona baryłek ropy dziennie ze strategicznych rezerw naftowych przez następne sześć miesięcy, próbując kontrolować ceny, które wzrosły od czasu nałożenia przez USA i ich sojuszników surowych sankcji na Rosję.

Oświadczenie to pojawiło się po tym, jak zarówno Biały Dom, jak i Pentagon powiedziały, że uważają, że Władimir Putin jest błędnie informowany o postępach w wojnie przez jego starszych doradców i ostrzegają, że rosyjskie wojska wycofywane z obszarów w pobliżu Kijowa mogą być właśnie przesunięte do dalszych walk.

Tymczasem prezydent zaznacza Dzień widoczności osób transpłciowychktóry zadeklarował w celu „świętowania aktywizmu i determinacji, które napędzają walkę o równouprawnienie osób transpłciowych” oraz „uznania przeciwności i dyskryminacji, z jakimi społeczność transpłciowa nadal boryka się w naszym Narodzie i na całym świecie” – tak jak różni republikanie kierowani stany uchwalają przepisy bezpośrednio skierowane do osób niezgodnych z płcią, w tym dzieci.

W środę pan Biden wygłosił również przemówienie na temat stanu pandemii koronawirusa, zapowiadając uruchomienie centralnej strony internetowej z zasobami, przed otrzymaniem drugiego zastrzyku przypominającego szczepionki Pfizer. Dyrektor CIA jest ostatnią osobą w administracji, która uzyskała pozytywny wynik testu na obecność wirusa i dzień temu spotkał się z prezydentem – choć byli zdystansowani i zamaskowani.

1648782044

Biden: Putin wydaje się „izolować się” od doradców, gdy wojna z Ukrainą trwa

Prezydent Joe Biden twierdził w czwartek, że Władimir Putin wydaje się „samoizolować się” od swoich najbliższych doradców, w tym najwyższych urzędników wywiadu, jako jego inwazja na Ukraina wydaje się, że w całym kraju utknął w martwym punkcie.

W przemówieniu zapowiadającym wysiłki zmierzające do obniżenia cen gazu, które USA obwiniają o wycofywanie się z rosyjskiej ropy oraz inflację, prezydent wyjaśnił, że nie „chce zbytnio inwestować” w raportach, ale zasadniczo potwierdził Raporty, które od tygodni wskazują, że istnieje poważny rozdźwięk między Putinem a jego głównymi doradcami i strategami.

Oliver O’Connell1 kwietnia 2022 04:00

1648779344

READ  2022 NFL drabinka playoffs: dywizja Round Lookhead trzyma rachunki szefów w remake'u meczu o mistrzostwo AFC

Następna Jen Psaki?

Kate Bedingfielddebiut w biały Dom sala odpraw prasowych w tym tygodniu odbyła się w mało prawdopodobnych okolicznościach – na ławce dwóch jej kolegów z powodu Covid-19 – ale może prowadzić do większej widoczności dla Joe Bidenwieloletni dyrektor ds. komunikacji.

„Wiem, że nie jestem tą rudą, do której przywykłeś na tym podium, ale mam nadzieję, że mimo wszystko będziesz się ze mną spotykać” – żartowała 40-letnia Bedingfield dziennikarzom na swojej pierwszej odprawie we wtorek.

Raporty Johna Bowdena z Waszyngtonu.

Oliver O’Connell1 kwietnia 2022 03:15

1648776644

Biden wzywa do polityki „wykorzystaj lub strać” w przypadku dzierżawy ropy naftowej na ziemi federalnej: „Mówię, wystarczy”

Prezydent Joe Biden w czwartek zatrzasnął olej firmom za odmowę zwiększenia produkcji w celu uzupełnienia niedoborów spowodowanych wycofywaniem rosyjskiej ropy z rynków USA.

Nazywanie kryzysu wynikającego z niesprowokowanej inwazji Rosji na Ukraina „Chwila kryzysu i niebezpieczeństwa dla świata oraz ból na pompie dla amerykańskich rodzin”, powiedział Biden, że wzrost cen ropy i gazu spowodowany przez amerykański zakaz rosyjskiej ropy może być „momentem patriotyzmu” dla krajowej ropy producentów.

Andrew Feinberg ma najnowsze informacje na temat Niezależny z Waszyngtonu.

Oliver O’Connell1 kwietnia 2022 02:30

1648773044

ICYMI: Biden o nowym finansowaniu Covid: „To nie jest partyzanckie, to medycyna”

Kongres niedawno odmówił przyznania miliardów dolarów nowego finansowania na działania rządu w zakresie reakcji na Covid-19, a Joe Biden ostrzegł wczoraj, że jeśli pieniądze nie pojawią się wkrótce, konsekwencje mogą być poważne.

Andrew Feinberg ma swoją historię.

Oliver O’Connell1 kwietnia 2022 01:30

1648770344

Pelosi: Ginni Thomas jest „dumnym współtwórcą zamachu stanu”

Głośnik Nancy Pelosi wydał miażdżące skazanie sędziego Sądu Najwyższego Clarence Thomas w czwartek, ponieważ staje się jasne, że najwyższe standardy etyczne i praktyki sądów są poddawane analizie historycznej.

Uwagi te były jedną z najostrzejszej krytyki wygłoszonej do tej pory przez wysokiego rangą przywódcę Demokratów, jako efekt końcowy wiadomości tekstowych, które Ginni Thomas wysłała wówczas:biały Dom szef sztabu, Mark Meadows, zarówno przed atakiem z 6 stycznia, jak i po nim trwa.

Raporty Johna Bowdena z Waszyngtonu.

Oliver O’Connell1 kwietnia 2022 00:45

1648767644

Wraz ze wzrostem cen gazu i żywności kluczowy wskaźnik inflacji wyznacza najwyższy poziom od 40 lat

Miernik inflacji ściśle monitorowany przez Rezerwa Federalna podskoczył o 6,4% w lutym w porównaniu z rokiem poprzednim, przy znacznie wyższych cenach żywności, benzyny i innych artykułów pierwszej potrzeby Amerykanie’finanse.

Liczba podana w czwartek przez Departament Handlu był największym wzrostem w skali roku od stycznia 1982 r. Wyłączając zmienne ceny żywności i energii, tzw. inflacja bazowa wzrosła w lutym o 5,4% w porównaniu z 12 miesiącami wcześniej.

Oliver O’Connell1 kwietnia 2022 00:00

1648765844

Powołując się na rasę, sędzia obala część prawa wyborczego na Florydzie

Sędzia federalny odrzucił część Floryda Prawo wyborcze uchwaliło się w zeszłym roku, stwierdzając w orzeczeniu w czwartek, że rząd kierowany przez Republikanów używa subtelnych taktyk do tłumienia Czarny wyborców.

Prawo zaostrzyło przepisy dotyczące wysyłanych listów do głosowania, skrzynek do wrzutów i innych popularnych metod wyborczych – zmiany, które utrudniły czarnoskórym wyborcom, którzy ogólnie mają więcej niedogodności społeczno-ekonomicznych niż biali, napisał w swoim orzeczeniu sędzia okręgowy USA Mark Walker.

Oliver O’Connell31 marca 2022 23:30

1648763144

Aktywiści świętują, gdy Biden ogłasza płeć X dla amerykańskich paszportów i neutralnych skanerów lotnisk

Kampania Praw Człowieka pochwaliła biały Dominicjatywy transpłciowe, mówiące, że osoby LGBT+ mają „sojusznika w Białym Domu”.

„Wiadomość o zaangażowaniu administracji Bidena-Harrisa w reformy polityczne, które poprawią życie osób transpłciowych i niebinarnych w tym kraju, to wspaniały sposób na rozpoczęcie tegorocznego Międzynarodowego Dnia Widoczności dla Osób Transpłciowych”, tymczasowy prezydent kampanii Joni Madison powiedział w oświadczeniu.

Raporty Gustafa Kilandera z Waszyngtonu.

Oliver O’Connell31 marca 2022 22:45

1648762438

Oświadczenie Sekretarza ds. Energii w sprawie reakcji na podwyżkę cen gazu

Sekretarz ds. Energii USA Jennifer Granholm wydała następujące oświadczenie na temat historycznej reakcji prezydenta Joe Bidena na gwałtownie rosnące ceny gazu w trakcie trwającej wojny Rosji na Ukrainie.

Departament Energii wykona zezwolenie prezydenta Bidena na natychmiastowe uwolnienie miliona baryłek dziennie przez sześć miesięcy ze Strategicznych Rezerw Ropy Naftowej, a my koordynujemy z naszymi międzynarodowymi sojusznikami i partnerami, aby wspólnie z nami uwolnić dodatkową ropę z rezerw strategicznych. Ta historyczna akcja jest najnowszym posunięciem administracji Biden-Harris w celu obniżenia kosztów energii dla pracujących rodzin, w tym wczorajszego ogłoszenia Departamentu Energii o prawie 3,2 miliarda dolarów na wietrzenie domów poprzez dwupartyjną ustawę o infrastrukturze. Departament Energii popiera również decyzję prezydenta Bidena o wykorzystaniu ustawy o produkcji obronnej do zwiększenia amerykańskiej produkcji kluczowych minerałów, które są kluczowe dla budowania naszych łańcuchów dostaw czystej energii. Działania Putina na Ukrainie i wynikające z nich zakłócenia na globalnych rynkach energetycznych pokazały pilną potrzebę przyspieszenia przejścia na czystą energię, co sprawi, że nasz kraj będzie bardziej niezależny energetycznie i znacznie mniej podatny na kaprysy dyktatorów. Departament Energii i ta administracja agresywnie inwestują w szeroką gamę czystych technologii energetycznych, które rozwiną naszą gospodarkę, stworzą dobrze płatne miejsca pracy, obniżą koszty dla amerykańskich rodzin i zwalczą kryzys klimatyczny.

Oliver O’Connell31 marca 2022 22:33

1648761944

Obalanie fałszywych twierdzeń Donalda Trumpa, że ​​„zbudował” rezerwy ropy

Były prezydent Donald Trumpniedawne twierdzenie, że jego administracja „zbudowała” amerykańskie strategiczne rezerwy ropy naftowej, które były „praktycznie puste” przez pół wieku, jest kompletnym fałszem, według Rejestry Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych.

Andrew Feinberg wyjaśnia.

Oliver O’Connell31 marca 2022 22:25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *