Zaprosił go więc do swojego kraju: „Poczekamy na Turków, gdy wojna się skończy”.

Ambasador Nadir Youssef Eltayeb wziął udział w spotkaniu informacyjnym w hotelu w Gaziantep przed Forum Biznesu Turecko-Sudan, które odbędzie się w Stambule w dniach 24–25 lipca.

W swoim przemówieniu Eltayeb powiedział, że poziom gospodarczy między Turcją a Sudanem rośnie z dnia na dzień.

Eltayeb powiedział, że po wizycie prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana w Sudanie w 2017 r. otwarto nowe drzwi handlowe między obydwoma krajami, i dodał, że nowe umowy handlowe zrobiły dla nich różnicę.

„Priorytet dla inwestorów wojennych”

Eltayeb powiedział, że Sudan i Turcję łączą blisko 500 lat stosunków handlowych i humanitarnych:

„Po wizycie pana Erdogana w naszym kraju omawiano dobre plany, ale niestety wybuchła tam wojna. W stosunkach powojennych były pewne napięcia, ale rolnictwo i projekt Zirat Bank zostały zrealizowane. Gdyby Sudan nie miał tych problemów , stosunki handlowe między nimi wyniosłyby niecałe 2 miliardy dolarów, ale tureccy biznesmeni w Sudanie nie mogli osiągnąć tego celu po realizacji 92 projektów, ale za rok mogę wam to powiedzieć: „Jest wojna, ale w pierwszej. W ciągu 6 miesięcy nawiązano relację biznesową o wartości 200 milionów dolarów. Firmy, które zainwestowały w czasie wojny, będą miały później pierwszeństwo, więc mogę ci powiedzieć. Ta wojna dobiega końca i nie możemy się doczekać waszych inwestycji.

Rada ds. Stosunków Gospodarczych z Zagranicą (DEIK) W spotkaniu uczestniczyli przewodniczący Rady Handlu Sudanu Serdar Yıldızgörer, prezydent Wspólnoty Sudanu Nazar Ali, MÜSİAD Prezydent Sudanu Ahmed Demirci oraz urzędnicy wystawy organizującej Forum Biznesu Turecko-Sudanskiego.

Özgür Gündüz
Haber7.com – Autor

Wiadomości 7 - Özgür Gündüz

O autorze

W 2006 roku ukończył studia na Uniwersytecie Konya Selcuk. Dziennikarz od 16 lat. Po pracy w różnych magazynach, gazetach i agencjach, w 2011 roku założył magazyn internetowy. Napisał wiele wiadomości i wywiadów. Od 7 lat kontynuuje pracę jako redaktor ds. ekonomii w Haber7.com.

READ  Australia oskarża Chiny o „akt zastraszania” po laserze wycelowanym w samoloty

Możesz być zainteresowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *