Tak TÜİK bronił raportu o inflacji Çetinkaya – wiadomości ekonomiczne z ostatniej chwili

Raport Tureckiego Instytutu Statystycznego (TUIK) opublikował raport, a oceny dokonane dzień wcześniej przez prezydenta Erhana Sedinkaya podczas spotkania z przedstawicielami firm medialnych w Ankarze, które wczoraj znalazły odzwierciedlenie w prasie.

W raporcie tym wspomniano o tym w następujący sposób.

„Prezesem naszej firmy jest dr hab. Wydaje się, że kwestie przedstawione przez Erhana Çetinkayę przedstawicielom firm medialnych w Ankarze w dniu 8 lipca 2024 r. i omówione na spotkaniu zostały załatwione. Odpowiadając na pytanie, nasz przywódca powiedział: „Zarówno 45 procent, jak i 75 procent to bardzo wysoka stopa inflacji, a stwierdzenia są wyrwane z kontekstu i prezentowane mediom w innym celu”.

co powiedział?

Podczas spotkania z przedstawicielami firm medialnych Erhan Sedinkaya stwierdził: „Nie ma różnicy między inflacją wynoszącą 75 a 45 procent” i dodał: „Ceny rosną. Nie ma szkodliwej różnicy między ceną produktu. Kosztuje 100 TL a jego cena po roku wynosi 175, czyli 145 TL. „Ponieważ jestem prezesem TÜİK i obywatelem, może to być fakt matematyczny”.

READ  Türkiye odnowiło swój rekord w światowym eksporcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *