Zakaz AKB dotyczący obietnicy zielonej strefy firmyZakaz AKB dotyczący obietnicy zielonej strefy firmy
∗∗

Projekty TOKİ zainicjowane przez spółkę w Ministerstwie Środowiska i Urbanizacji, które zakładały wybudowanie w ciągu 5 lat 300 tys. domów o poziomej osi architektonicznej w 39 dzielnicach Stambułu, nie zostały jeszcze zakończone. To jedna z tych obietnic, które są sprzeczne jak w przypadku taksówki. Co więcej, „transformacja miejska” nie wywołuje przyjemnych skojarzeń we wspomnieniach mieszkańców Stambułu. Przykład Kadıköy Fikirtepe jest oczywisty. Nacisk AKP na architekturę poziomą w Stambule i wypełnianie ulic wieżowcami, które nie wpuszczają słońca, może być kiepskim żartem.

∗∗

Jak powiedział były Minister Środowiska i Urbanizacji AKP oraz kandydat na prezydenta Stambułu: „Nie doceniliśmy tego, zdradziliśmy to” – Kurum obiecał zwiększyć powierzchnię zieleni w przeliczeniu na mieszkańca i w tym kontekście stworzyć nowe miasta dla Stambułu. Istnieje także potrzeba przywracania lasów. Jednakże jedną z trudnych do wyjaśnienia przez firmę okoliczności jest fakt, że był to jeden z najskuteczniejszych rządów w historii w otwieraniu obszarów rolniczych i leśnych na rozwój i wydobycie w całym kraju.

∗∗

Kiedy patrzymy konkretnie na Stambuł, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest projekt Maslak 1453. Podczas gdy Murat Kurum Emlak Konut pełnił funkcję dyrektora generalnego, drzewa w lesie Fatih zostały usunięte, a lokalna ludność robiła zdjęcia podczas budowy domów we współpracy z Toki-Emlakiem Konutem i Alim Akoglu. Ponownie Ministerstwo Środowiska i Urbanizacji chciało stworzyć ogród narodowy w Gaju Validebağ, który ma status obszaru chronionego przyrody pierwszego stopnia po stronie anatolijskiej, ale porzucono go ze względu na zorganizowany sprzeciw ludności. region. Can Atalay, jeden z przeciwników budowy w gaju Validebağ, ówczesny prawnik architekta, trafił dziś do więzienia w związku ze sprawą w sprawie parku Gezi i złamaniem decyzji konstytucyjnej.

READ  Raport wojenny Hezbollahu – News 7 World

∗∗

Północne lasy, określane jako płuca Stambułu i obejmujące ważne zbiorniki wodne miasta, zostały rozdarte w ramach „szalonych planów” AKP. Według raportu przygotowanego przez Departament Ochrony Lasów Północnych, w związku z budową lotniska w Stambule i łączących go dróg wycięto 13 milionów drzew, choć naukowcy twierdzą, że teren i klimat nie były odpowiednie. W raporcie, podając rozmiar zniszczonego obszaru na 6500 hektarów, przypomniano, że lasy Stambułu są jednym z 200 najważniejszych obszarów ekologicznych na świecie i jednym ze 100 lasów podlegających ochronie w Europie. Fakt, że Komisja nie wspomniała jeszcze o planowanym projekcie Kanału Stambulskiego na tym samym obszarze, pokazuje, że jest ona świadoma wpływu na środowisko dla mieszkańców Stambułu.

∗∗

Murat Kurum obiecał mieszkańcom Stambułu więcej terenów zielonych, decyzją opublikowaną w dzienniku urzędowym z podpisem prezydenta Erdoğana, publiczne tereny wojskowe, parkowe i leśne w Şile i Rumeli Feneri zostały objęte zakresem prywatyzacji, a Administracja ds. Planowania Prywatyzacji był upoważniony. Wydaje się, że zielona kampania wyborcza kandydata na prezydenta IMM Murada Kuruma jest osłabiana przez jego partię AKP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *