Emeryci mogą dostać awans jeszcze przed wyborami..!

W związku ze wzrostem stopy podwyżki dla emerytów SGK i Bağ-Kur do 49,25 procent, ekspert SGK Özgür Erdursun podzielił się nowymi informacjami zza kulis i powiedział: „Mogą zebrać do około 4 tysięcy TL. „Coraz częściej mogą odzwierciedlić to w znacznie niższej emeryturze” – powiedział.

Stopa podwyżki dla emerytów SGK i Bağ-Kur została zwiększona do 49,25 proc., a emerytura minimalna wzrosła z 7500 do 10 tys. lirów. Jednakże podwyżka stóp procentowych nie zapobiegła utknięciu milionów emerytów na bardzo niskich emeryturach. W miarę jak emeryci reagowali na tę sytuację, eksperci zaczęli dzielić się zakulisowymi informacjami, że przed wyborami nastąpi stopniowa podwyżka.

„Mogą zebrać około 4 tys. lirów”

Ekspert SGK Özgür Erdursun powiedział, że rząd, który przed wyborami samorządowymi stara się odzyskać niską stopę podwyżki wynagrodzeń emerytów, może zostać przypadkowo podniesiony. Ty, synu HaberzeW swoim oświadczeniu dla , stwierdził, że nadchodzące rozporządzenie nie będzie miało wpływu na miliony emerytów i że reakcja emerytów będzie pozytywna. „Mogą zebrać około 4 tys. TL” – powiedział Ertursen, który zapowiedział, że rząd oceni plan stopniowych podwyżek na podstawie reakcji emerytów. „Coraz częściej mogą odzwierciedlić to w znacznie niższej emeryturze” – powiedział.

Aby zniwelować różnicę w sytuacji emerytów urzędników służby cywilnej, parlament przyjął przepis podnoszący dodatkową stawkę podwyżki dla emerytów SSK i Bağ-Kur z 42,57 proc. do 49,25 proc. Jak wynika z komunikatu, różnica wynikająca z dodatkowego podwyższenia emerytur zostanie wypłacona w ciągu tygodnia od opublikowania rozporządzenia w Dzienniku Urzędowym.

READ  Przedstawiciele gospodarczy Rosji i krajów islamskich zebrali się na XIV Forum Kazańskim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *