Wynik wyborów Macrona zaważył na francuskiej giełdzie

się rozwinie

W wyniku deprecjacji giełdy łączna wartość rynkowa spółek na francuskiej giełdzie spadła do 3,13 biliona dolarów. Wzrost ten pomógł londyńskiej giełdzie papierów wartościowych, której kapitalizacja rynkowa wynosi 3,18 biliona dolarów, odzyskać tytuł największej giełdy w Europie, którą utraciła dwa lata temu na rzecz Paryża.

Początkowa decyzja Macrona została podjęta po tym, jak skrajnie prawicowi ekstremiści wyłonili się jako wyraźny zwycięzca wyborów do Parlamentu Europejskiego (PE), które odbyły się 9 czerwca. Głosować Decyzja ta spowodowała spadek wartości rynkowej francuskich firm o około 258 miliardów dolarów. W obliczu niepewności politycznej wywołanej przedterminowymi wyborami indeks CAC 40, będący punktem odniesienia dla francuskiej giełdy, stracił ponad 6% swojej wartości, ponosząc największą tygodniową stratę od 2002 roku.

We francuskiej części wyborów do AP, które odbyły się 9 czerwca, zwyciężyła skrajnie prawicowa Unia Narodowa (RN) z 31,37% głosów, podczas gdy partia Macrona Ronaisons zajęła drugie miejsce z 14,60%. Po ogłoszeniu wyników wyborów Macron ogłosił decyzję o rozwiązaniu parlamentu i przeprowadzeniu przedterminowych wyborów w dniach 30 czerwca – 7 lipca.

Wydarzenia te spowodowały znaczną zmienność na rynkach francuskich i w całej Europie oraz zwiększyły obawy inwestorów o przyszłość gospodarczą Francji.

Dodatkowy czas od CMB dla 15 firm

Wakacyjny efekt na cenach złota! Ile to jest ćwierć grama cumhuriate? (17 czerwca 2024)

READ  Moody's poddaje przeglądowi rating kredytowy Izraela – najświeższe wiadomości gospodarcze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *