Wynik meczu Fenerbahçe Opet 3-0 Eczacıbaşı Dynavit – podsumowanie

W trzecim meczu serii finałowej Volleyball Vodafone Sultans League Fenerbahçe Opet pokonał Eczacıbaşı Dynavit 3:0 i wyrównał wynik w serii 2:1.

Prezes klubu Fenerbahçe Ali Koç kontynuował mecz z Simlą Turker Bayazıt, menadżerką odpowiedzialną za drużynę siatkówki kobiet.

Fenerbahçe Opet dobrze rozpoczęło mecz, prowadząc już na pierwszą przerwę 8:4. Skutecznie grając z Fedorovsevą i Vargasem, żółto-ciemnoniebieskie podwyższyły wynik na 14-9 po asie zaserwowanym przez Edę Erdem. Prowadząc po drugiej przerwie 18:12, Fenerbahçe Obed zakończył pierwszego seta 25:18 i objął prowadzenie 1:0.

Do drugiego seta meczu z punktami Edy Erdem Fenerbahce Obed prowadził 6:2 po punktach Vargasa. Prowadząc na pierwszej przerwie 7:2, żółto-granatowo-niebiescy po przerwie podwyższyli o 10 punktów, a as punktowy Dirki: 17-7. Fenerbahçe Opet nadal dobrze grało i zwyciężyło w drugim secie 25:19, doprowadzając do wyniku 2:0.

Fenerbahce Obet rozpoczął trzeciego seta prowadząc 5:0. Po przerwie Eczacıbaşı Dynavit, grożąc Boskovicowi w ataku, dobrze spisał się w blokach defensywnych i zmniejszył różnicę do 1 punktu, zdobywając wynik 9-8. Ataki rożne Hande'a i Elif pozwoliły gościom wyrównać na 12-12. Goście po raz pierwszy objęli prowadzenie (14-15) po wsadzie Jacka-Kisala i wyszli na prowadzenie 20-18. Po przerwie Eda Erdem i Vargas wyrównali, a po tym jak Exakbas Dinavit wrócił z ataku z pustymi rękami, Fenerbahce Obet odzyskał prowadzenie 21-20. Wsad Vargasa wyrównał wynik na 22-20, a żółto-granatowa drużyna wygrała seta 25-22 i cały mecz 3-0.

Czwarty mecz tej serii odbędzie się w czwartek, 18 kwietnia o godzinie 18.00 w tej samej hali, której gospodarzem jest Eczacıbaşı Dynavit.

Zespół z trzema zwycięstwami jest mistrzem ligi siatkówki Vodafone Sultans League.

Przyjęcie: Burhan Feleg
Sędziowie: Yavuz Akdemir, Mehmet Gül
Fenerbahçe Opet: Ana Kristina, Eda Erdem, Dirka, Fedorovtseva, Asle Kalas, Vargas (Kizem RK, Ada German Korkmas, Meliha Tiken)
Eczacıbaşı Dynavit: Naz Aydemir Akyol, Hande Baladın, Beyaz Arıcı, Boskovic, Gray, Stevanovic (Simge Aköz, Elif Şahin, Yaprak Erkek, Jack-Kisal, Voronkova)
ustawia: 25-18, 25-19, 25-22
Czas trwania: 84 minuty (24, 29, 31)

READ  Burak Yilmaz wraca do Turcji! Będzie wybierał pomiędzy dwiema różnymi opcjami.