Gospodarka napędza globalną migrację – nowe wiadomości

Zwycięzca mężczyzn, Hicham (Hissam) Amkar, kontynuował swoje sukcesy podczas Półmaratonu İş Bankası Istanbul w Turcji, gdzie w zeszłym roku zajął drugie miejsce, osiągając w tym roku najlepszy czas w karierze. Amkar pobił swój poprzedni najlepszy czas wynoszący 59,53 podczas półmaratonu Ras Al Khaimah (Sharjah) w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Sheela Selangat, która została najszybszą sportsmenką wśród kobiet, również uzyskała najlepszy czas w półmaratonie w karierze. Mistrzowie Półmaratonu w Stambule również otrzymali nagrodę w wysokości 15 tysięcy dolarów.

Kenijczycy i Etiopczycy nie zostawili na scenie miejsca dla innych!

Pod hasłem „Najszybsza połowa” w rywalizacji pomiędzy 11 dywizjami ze złotymi etykietami na świecie i 4 w Europie drugie miejsce zajął Dingalem Ayel z Etiopii z 59,55 punktu, a Kemechu z Etiopii zajął trzecie miejsce w kategorii mężczyzn. Miejsce z 1.00.03. Wśród kobiet drugie miejsce zajęła Miriam Sebet z Kenii z czasem 1.07.14, a trzecie Sevtitu Aderawelde z Etiopii z czasem 1.08.17. Eduardo Terrence Garcia z Wysp Dziewiczych w wyścigu mężczyzn pobił także rekord kraju z czasem 1.03.53. W ostatnim czasie poza Kenijczykami i Etiopczykami niewielu biegaczy stanęło na podium zarówno w półmaratonie, jak i maratonie. 21 kwietnia podczas maratonu w Izmirze japońska biegaczka Tsuguru Okabe (w wiadomościach nazywana Aktebe) zajęła 3. miejsce w kategorii kobiet z czasem 2,43,16, ale okazała się mężczyzną! Okabe został później przeniesiony do dywizji męskiej. 28 kwietnia Kenijczycy i Etiopczycy zwyciężyli w maratonach w Hamburgu, Madrycie i Belgat. Z tego punktu widzenia zwycięstwo Marokańczyka Amkara w Stambule było wyjątkiem.

Półmaraton ukończyło około 4800 osób.

W półmaratonie Türkiye İş Bankası Stambuł, w którym w zeszłym roku wzięło udział łącznie 8 786 biegaczy na dystansach 10 km i 21 km, w tym roku wzięło udział 10 129 biegaczy, co oznacza wzrost o 15 procent. Półmaraton, który mimo deszczowej pogody cieszył się dużym zainteresowaniem, uświetnił wspaniałą rywalizację sportową i bardzo kolorowe zdjęcia. W Turcji İş Bankası 19. Półmaraton w Stambule, zastępca gubernatora Stambułu Ünal Kılıçarslan, sekretarz generalny İBB Can Akın Çağlar, zastępca sekretarza generalnego İBB Erdal Celal Aksoy, dyrektor generalny Spor Istanbul. Renay Onur, prezes Tureckiej Federacji Lekkoatletycznej Fatih Çintimar, zastępca dyrektora generalnego Türkiye İş Bankası Sezgin Lüle, prezes metropolitalnego klubu sportowego w Stambule Fatih Keleş, ambasador UE i ambasador UE oraz turecki Nikolaus i Sporti-Sebulusth U. Ich miejsce zajął Muhyiddin Özbay. Meyer-Landrut również wziął udział i ukończył bieg na 21 km. Według danych Spor Istanbul, 29 kwietnia rano półmaraton (bieg na dystansie 21,1 km) ukończyło 4 tys. 773 osób. Liczba może ulec zmianie z powodów takich jak dyskwalifikacja.

Najwyższe miejsce w rankingu wśród osób urodzonych w Türkiye

READ  Przesłanie gospodarcze prezydenta Erdogana

Podczas 19. Półmaratonu w Stambule Türkiye İş Bankası wyłoniono mistrzów Turcji w półmaratonie. Ali Kaya (sportowiec pochodzenia kenijskiego) przekroczył metę z czasem 1.02.44 w kategorii mężczyzn i Özlem Kaya w kategorii kobiet z czasem 1.13.34. Lepszego wyniku nie mógł osiągnąć Ali Gaya, który w rankingach generalnych uplasował się na 21. miejscu. Türkiye İş Bankası był świadkiem kolejnej premiery podczas 19. Półmaratonu w Stambule. Wśród urodzonych w Turcji najlepszy czas uzyskał Ramadan Özdemir z czasem 1.03.48. Ostemir w klasyfikacji generalnej uplasował się na 28. miejscu, zajmując 2. miejsce wśród tureckich sportowców. Po raz pierwszy w Turcji półmaraton przebiegły także osoby w wieku 16 lat i starsze. Żaden z tych sportowców nie osiągnął wielkości. Podczas 19. Półmaratonu w Stambule rozlosowano około 8 milionów lirów nagród, w których zwycięzcy elitarnych sportowców otrzymali po 15 tysięcy dolarów każdy.

Kultura biegania szerzy się

W sumie półmaraton ukończyło 4773 zawodników. 3 tysiące 769 z nich to Turcy.. Choć obszary do biegania są ograniczone, w Turcji rośnie liczba osób zainteresowanych bieganiem. Dzięki wpływowi deszczu temperatura była również dobra. Redaktor naczelny gazety Yeni News, Recep Bahar, który 21 kwietnia ukończył maraton w Izmirze na 107. miejscu, ukończył Półmaraton w Stambule z rekordem życiowym 1.38.00, zajmując 716. miejsce w klasyfikacji generalnej i 507. wśród tureckich sportowców. 50. miejsce wśród tureckich sportowców – 28. w kategorii wiekowej 54 lata.

Udział wzrośnie

Dyrektor generalny ds. sportu w Stambule, Renai Onur, powiedziała, że ​​Półmaraton w Stambule zyskuje na popularności na całym świecie: „To miejsce jest najczęściej omawiane ze względu na pobicie rekordu świata. Wybitni sportowcy uwielbiają to miejsce, aby bić rekordy, zdobywać punkty lub zdobywać punkty olimpijskie. Uczestnicy w Europie spadła po 2013 r. W ciągu ostatnich trzech lat w maratonie uczestniczyli nie tylko zagraniczni uczestnicy” – powiedział.

READ  Sektor logistyki i transportu na 11. miejscu na świecie - najnowsze wiadomości gospodarcze