Wyborcy Trumpa na celowniku w śledztwie kryminalnym w Gruzji

Prokuratorzy w Atlancie ogłosili, że 16 zwolenników Trumpa z Gruzji, którzy stworzyli wybory prezydenckie w 2020 r., zostanie oskarżonych w śledztwie karnym związanym z ingerencją w wybory. W obliczu w stanie.

Prokurator okręgowy hrabstwa Fulton Fannie D. Rewelacje znalazły się w aktach sądowych opublikowanych we wtorek w śledztwie prowadzonym przez Willisa. Podczas gdy przesłuchania w Izbie w Waszyngtonie skupiły dużą uwagę na ataku z 6 stycznia na Kapitol i zakresie, w jakim Departament Sprawiedliwości przeprowadzi śledztwo, panie. Jego krąg przyjaciół znajduje się w bezpośrednim niebezpieczeństwie prawnym.

Norman Eisen, który służył jako specjalny doradca Komisji Sądownictwa Izby Reprezentantów podczas pierwszego śledztwa w sprawie impeachmentu Trumpa, powiedział, że jest to oznaką dramatycznego przyspieszenia jego pracy.

Specjalna wielka ława przysięgłych bada możliwe komplikacje, w tym utworzenie 16 zwolenników Trumpa w kilka tygodni po wyborach, aby uniemożliwić prezydentowi Bidenowi zdobycie państwa. Prokurator Okręgowy Pan Trump szuka zeznań od kilku prawników i współpracowników, w tym Rudolpha W. Giuliani i jego prawnicy, w tym senator Lindsey Graham z Południowej Karoliny, zgodzili się we wtorek. Sprzeciwy były rozpatrywane w sądzie w Gruzji, a nie w Południowej Karolinie czy Waszyngtonie.

Niektórzy obserwatorzy prawni twierdzą, że pan Argumentowali, że działania Trumpa narażają go na ryzyko postawienia go w stan oskarżenia pod zarzutem naruszenia stosunkowo prostego prawa karnego Gruzji. Skarga karna o popełnienie oszustwa wyborczego – Przede wszystkim jego powyborcze telefony do gruzińskich urzędników, takich jak Brad Raffensberger, wywarły presję na sekretarza stanu.11 780 głosów do znalezienia”, wystarczy, aby zmienić wyniki wyborów. 114 stron Analiza instytucjonalna Brookings Pan. Sprawa, której współautorem jest Eason, wykazała, że ​​pan Trump był narażony na „znaczne ryzyko potencjalnych zarzutów państwowych opartych na wielu przestępstwach”.

Pani Willis wskazała w zeznaniach sądowych, że rozważanych jest kilka zarzutów, w tym oszustwo i spisek, które mogą opierać się na szerokiej liście współpracowników Trumpa w Gruzji i poza nią. Według osoby zaznajomionej ze śledztwem, która niedawno wezwała do sądu zeznania siedmiu swoich współpracowników i doradców przed specjalną wielką ławą przysięgłych, pani Willis zastanawia się, czy sama wezwać do sądu pana Trumpa i uzyskać jego zeznania.

READ  Sprzeczny raport mówi, że jest już za późno, aby porzucić półprzewodnikowe przyciski iPhone'a 15 Pro

Adwokaci 11 wyborców zdecydowanie zareagowali na wskazanie swoich klientów jako celów, twierdząc, że lokalni prokuratorzy nie mają uprawnień do określania, którzy wyborcy federalni są fałszywi, a którzy są autentyczni. Adwokaci Holly A. Pearson and Kimberly Boroughs Debrow, pani Willis oskarżył ich również o „nadużywanie ławy przysięgłych, aby nękać, zawstydzać i zastraszać nominowanych, a nie badać ich zachowanie”.

Biuro pani Willis nie od razu skomentowało, ale ona powiedział „Wszystko, co jest związane z próbami ingerencji w wybory w Gruzji, będzie podlegało przeglądowi”.

Prezydent Biden wygrał Gruzję i wszystkie 16 jej głosów elektorskich. Ale po wyborach pan Niektórzy z zewnętrznych doradców Trumpa snuli plany stworzenia alternatywnych elektorów w zmiennych stanach, takich jak Gruzja, fałszywie twierdząc, że powszechne oszustwa zepsuły wybory w tych stanach. Pan. Wielu doradców Trumpa z Białego Domu odrzuciło ten plan – i próby zablokowania zaświadczenia o głosowaniu wiceprezydenta Mike’a Pence’a z 6 stycznia – jako niebezpiecznego i nielegalnego, zgodnie z zeznaniami podczas przesłuchań w Izbie.

Dwóch wyborców Gruzji już miało zostały zidentyfikowane jako cele Pani. Na przesłuchaniu Willisa: David Shaffer, sojusznik Trumpa, jest republikańskim przewodniczącym stanu, a Burt Jones, prawodawca stanu Georgia ubiegający się o stanowisko wicegubernatora.

Pan. Prawnicy 11 wyborców, w tym Shaffer, oskarżyli Willis o upolitycznienie śledztwa i powiedzieli, że „wielu z wyznaczonych wyborców to wybitne postacie w gruzińskim GOP”. Georgia Republican Foundation, grupa głównych darczyńców partii; Vicki Consiglio, zastępca skarbnika partii; Shawn Still, który wygrał prawybory o miejsce w senacie stanowym na początku tego roku; Brad Carver, adwokat z Atlanty; oraz Kay Godwin, współzałożycielka grupy Georgia Conservatives in Action.

Większość wyborców musi zeznawać na specjalnym zgromadzeniu w przyszłym tygodniu. Ale pod koniec czerwca pani Pearson i pani Debrow powiedziały w zgłoszeniu po tym, jak na rozprawie wyszły na jaw nowe dowody, że 11 z ich klientów zostało uznanych za cele – nie tylko świadków – przez specjalnego prokuratora.

READ  İŞKUR LOSOWANIE 📍 O której godzinie i na jakim kanale odbywa się losowanie Rekrutacji Pracowników Ministerstwa Zdrowia? Kiedy zostaną ogłoszone wyniki Loterii Ministra Zdrowia 2024?

„Nie ma żadnych podstaw prawnych ani faktycznych, aby oznaczać wyznaczonych wyborców jako cele tej lub jakiejkolwiek jury” – powiedzieli prawnicy. „Jednak AD podniosła ich ze świadków do celów, a kandydaci poinformowali go o chęci podążania za naszym radcą prawnym w celu skorzystania ze swoich stanowych i federalnych konstytucyjnych i ustawowych praw do nie składania zeznań”.

Clark D., profesor prawa na Georgia State University w Atlancie. „To dziwne” – powiedział Cunningham – „Chociaż żaden z ich klientów nie został oskarżony, teraz wnoszą swoją sprawę. Wydaje się, że intencją wniosku jest poproszenie sędziego o uprzedzenie decyzji wielkiej ławy przysięgłych, której wielka ława przysięgłych nie może ich oskarżyć.

Jednak prawnicy upierali się, że „stany (i ich samorządy) nie mają uprawnień do ingerowania (poprzez kryminalizację lub w inny sposób) w proces wysyłania potencjalnych list wyborczych do Kongresu w celu podjęcia decyzji”. Wskazywali również na wybory prezydenckie w 1960 r. Na HawajachZarówno kampanie Nixona, jak i Kennedy’ego przedstawiły elektoratowi, twierdząc, że istnieje więcej niż jeden precedens wyborczy.

Pan. Jones, we wniosku na początku tego tygodnia, powiedział Mr. Pani Willis wezwała ją do wycofywania się po tym, jak interwencja w zbieranie funduszy udzieliła demokracie Charliemu Baileyowi, który walczy przeciwko Jonesowi.

Pani Willis odrzuciła ten pomysł we wtorkowym zgłoszeniu.

Temat dochodzenia przed ławą przysięgłych, w który Jones nie ma żadnego związku z obecną kampanią na gubernatora porucznika”, napisał, dodając, że „poparcie dla przeciwnika politycznego” „nie jest jednym z najrzadszych przypadków pojawienia się prawnika. Sprawa musi mieć osobisty interes w procesie”.

Pan. Jones powiedział również we wniosku, że „15 innych nieoficjalnych »wyborców«, którzy w wyborach prezydenckich w 2020 r. reprezentowali się jako prawowici certyfikowani wyborcy i każdy z nich otrzymał podobne zawiadomienie o statusie docelowym, zostało potraktowanych w ten sam sposób”.

READ  W dniu, w którym ukazał się Başak Demirtaş, numer İmamoğlu został zamknięty.

Potencjalne ujawnienie prawne republikańskich urzędników może skomplikować listopadowe wybory w Gruzji, poczynając od wyścigu na gubernatorów poruczników. W zeszłym tygodniu, panie Bailey oskarżył Jonesa o bycie „antyamerykańskim i niepatriotycznym” za udział w „nieudanej próbie obalenia rządu USA”.

Śledztwo ujawniło podziały w szeregach Republikanów. Pan. Shaffer, panie Zagorzały zwolennik Trumpa i jego bezpodstawne twierdzenia o sfałszowaniu wyborów postawiły go w sprzeczności z Republikaninem Brianem Kempem i Mr. W porównaniu z Raffensberger et al. Pan. Kemp i pan Obaj Raffensperger z łatwością pokonali w tym roku wspieranych przez Trumpa głównych pretendentów.

W majowej szkole podstawowej p. Reprezentantka Jodi Hice, która przegrała z Raffensbergerem, ujawniła w tym tygodniu, że została wezwana na rozprawę. Lojalny sojusznik Trumpa, poprowadził w Izbie Reprezentantów wyzwanie w sprawie certyfikacji wyborców Gruzji w styczniu 2021 roku. Chce zakwestionować wezwanie do sądu federalnego.

Największym pytaniem, które pojawia się w śledztwie, jest oczywiście, czy pan. Trump po prostu się wyraża.

„Dawał jasno do zrozumienia, że ​​uważnie obserwuje Trumpa” – Mr. Eisen powiedział o pani Willis: „Istnieją przesłanki, że pierwsza salwa tych liter-celów, po której nastąpią dodatkowe potencjalne cele, zakończy się z udziałem samego byłego prezydenta”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *