Wpływ wyborów do Parlamentu Europejskiego w Unii Europejskiej na europejskie giełdy

się rozwinie

Późną niedzielą prezydent Francji Emmanuel Macron rozwiązał Zgromadzenie Narodowe i zwołał wcześniejsze Zgromadzenie Ogólne. Głosować Jego wezwanie spowodowało spadek indeksu Paris CAC 40 o ponad 2%, w tym o 1,7% do 7863,52 punktu.

Po tych wiadomościach euro straciło na wartości w stosunku do dolara i funta, negatywnie odbiło się to także na giełdach we Frankfurcie i Londynie. Indeks frankfurcki DAX spadł o 0,6% do 18 440,32 pkt, a londyński indeks FTSE 100 spadł o 0,3% do 8 221,12 pkt.

Partie skrajnie prawicowe odniosły zwycięstwa wyborcze w wielu częściach Europy. Partie skrajnie prawicowe zajęły pierwsze miejsca we Francji, Włoszech i Austrii, natomiast skrajnie prawicowa AfD zajęła drugie miejsce w Niemczech.

Ekspercki alert cenowy złota Gram! Ta sytuacja nie jest zaskakująca…

Susannah Streeter, dyrektor ds. pieniądza i rynków w Hargreaves Lansdown, powiedziała: „Wezwanie do przedterminowych wyborów we Francji zwiększyło niepewność na rynkach finansowych. Inwestorzy chcą umocnić władzę Macrona po tym, jak wyborcy przesunęli się masowo na prawicę podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego w obu Francji i Niemcy.” „Ocenia wynik swoich wyborów” – powiedział.

Francja będzie głosować w sprawie nowego Zgromadzenia Narodowego 30 czerwca, a druga tura odbędzie się 7 lipca. Również Igrzyska Olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca.

Choć wydarzenia te powodowały zmienność na europejskich rynkach akcji, zwróciły uwagę inwestorów na niepewność polityczną i gospodarczą.

Pierwszy w Europie po 28 miesiącach!

16 milionów emerytów dostaje podwyżki i awanse! Kto dostanie ile pieniędzy?

READ  Ostrzeżenie przed recesją od największych zarządzających aktywami na świecie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *