Czy giełda podlega podatkowi od zysków i transakcji? Wiceprezydent Cevdet Yılmaz odpowiedział w NTV – Last Minute Türkiye News

Wiceprezydent Cevdet Yılmaz odpowiedział podczas transmisji na żywo na pytania korespondenta NTV Ankara Ahmeta Ergana.

Najważniejsze wypowiedzi Yılmaza;

W ciągu roku priorytetem była polityka gospodarcza i społeczna. Zwiększyło to zatrudnienie, a z drugiej strony zwiększyło inflację. Naszym drugim ważnym tematem są trzęsienia ziemi. Próbujemy uleczyć rany spowodowane trzęsieniem ziemi. Gaza znalazła się w programie polityki zagranicznej. To był pracowity rok.

„Turcja wyeliminowała ryzyko deficytu budżetowego i obrotów bieżących”

W ekonomii tworzy się politykę w oparciu o bieżące potrzeby. Najszybsze ożywienie po pandemii następuje w Turcji. Szybko przywróciliśmy prawdziwą stronę. Oczywiście ze względu na skutki trzęsienia ziemi mieliśmy znaczny deficyt budżetowy i na rachunku bieżącym. W ubiegłym roku Türkiye wyeliminowało to ryzyko. Staliśmy się silniejsi po obu stronach i zakończyliśmy proces przejściowy mający na celu walkę z inflacją.

Rok zakończyliśmy z wynikiem 5,2. Odejmując od tego koszty trzęsienia ziemi, deficyt budżetowy wynosi 1,6. W tym roku prognozujemy 6,4.

„Inflacja spadnie do 38 procent do końca roku”

W walce z inflacją podjęliśmy działania wzmacniające ziemię. Powiedziano nam, że spadek zacznie się po maju. Proces spadku będzie kontynuowany w okresie lipiec-sierpień-wrzesień. Inflacja do końca roku sięgnie 38 proc. Do 2026 roku zaplanowaliśmy jego redukcję poniżej 10 proc. Do 2026 roku osiągniemy liczby jednocyfrowe.

„Nasz cel wzrostu leży w produkcji, a nie konsumpcji”

Mamy plan na 3 lata. Oczekujemy wzrostu napędzanego produkcją, a nie konsumpcją. Naszym celem jest wzrost, walka z inflacją. To nie jest łatwe zadanie. W perspektywie 3 lat będzie systematycznie rosnąć, jednocześnie ograniczając inflację. Można dyskutować pomiędzy inflacją a wzrostem w krótkim okresie. Jednak zdrowy wzrost to stabilność cen. W średniowieczu nie widzimy sprzeczności w tych dwóch celach.

W pierwszym kwartale osiągnęliśmy wzrost o 5,7 procent. Eksport zaczął przyczyniać się do wzrostu po 5 kwartałach. Po 5 okresach eksport staje się dodatni. To pokazuje, że nasza polityka przynosi efekty.

READ  Apple zamyka wartość rynkową 3 bilionów dolarów

„Po wyborach rezerwy Fed wzrosną o 60 miliardów dolarów”

Na koniec roku spodziewany jest 4-procentowy wzrost.

Zmniejszył się także nasz popyt na waluty obce. Przed wyborami wytworzyła się atmosfera spekulacji. W rzeczywistości po wyborach rezerwy Fed wzrosły o ponad 60 miliardów dolarów. Na rynku widać bardzo mocne ożywienie.

„KKM spełniło swój obowiązek i krok po kroku odchodzimy”

KKM od początku był układem tymczasowym. Spełniło swoje zadanie i teraz stopniowo wychodzimy z tego stanu.

Czy na giełdzie obowiązuje podatek od transakcji?

Przepisy podatkowe, które tworzymy, nie są propozycjami, które spowodują wzrost inflacji, ale zmniejszą nieformalność. W mediach społecznościowych widzimy wiele spekulacji. Plotek nie należy brać pod uwagę, dopóki władze ich nie ogłoszą. Trwają dyskusje na temat otrzymywania niewielkich kwot z transakcji na giełdzie. Zyski osiągane na giełdzie nie podlegają opodatkowaniu. Trwa debata, czy tylko 1 na 10 000 transakcji to opłaty transakcyjne.

Debaty o nowej konstytucji

Nasza obecna konstytucja stanowi przygotowanie na okres po zamachu stanu i ma charakter szkoleniowy. Wiele artykułów zostało zmienionych, ale nie mamy idealnej konstytucji. Wierzymy, że sama Turcja potrzebuje teraz konstytucji stworzonej na mocy woli cywilnej. Proces jest realizowany we współpracy z innymi stronami. Mamy nadzieję, że proces ten zakończy się w zamian za społeczeństwo. Mam nadzieję, że wspólnie zwyciężymy.

Zmiękczenie w polityce

Jest to pozytywne zjawisko. Na pewno będą różnice. To jest demokracja. Styl i praktyka są bardzo ważne. Rywalizujmy w polityce, ale zachowajmy szacunek. Patrząc na treść, mamy kwestie narodowe. Ważne jest, aby wszystkie strony zajęły tu wspólne stanowisko.

Zwalczanie organizacji przestępczych

Mamy naszą wizję stulecia Turkiye. Jednym z najbardziej fundamentalnych tematów jest tam stulecie pokoju. Z jednej strony jest walka z terroryzmem, z drugiej – walka z gangami. Teraz toczy się walka z gangami zakłócającymi spokój naszego ludu. To nic nowego. Protestowaliśmy już od dłuższego czasu. Będziemy kontynuować nasze bezkompromisowe wysiłki na rzecz bezpieczeństwa.

READ  Z ostatniej chwili! Zbrojny atak na kampanię wyborczą kandydata na burmistrza Küçükçekmece Aziza Yeni

Wstrzymanie handlu z Izraelem

Jak wiadomo, Turcja przewodziła całemu światu w handlu. Mamy nadzieję, że będzie to przykład dla innych krajów. Dlatego Turcja walczy po stronie Palestyny ​​na polu dyplomatycznym, sankcyjnym i prawnym.

Umowa F-16 z USA

Niestety, odbyliśmy wiele rozmów z USA. Odległość od organizacji terrorystycznych nie jest pożądana. Ale USA i Turcja mają wspólne interesy. Nie powinni pozwalać niektórym lobbystom wbijać klina między obydwoma krajami. Teraz sytuacja jest inna. F-16 i niektóre komponenty są jego częścią. W wyniku członkostwa Szwecji w NATO zniesiono część ograniczeń. Mamy nadzieję, że proces ten zaowocuje pozytywnymi procesami także w innych obszarach.

Najnowszy scenariusz przygotowania do trzęsienia ziemi

Trzęsienie ziemi stało się jednym z naszych głównych priorytetów. Leczy rany wywołane trzęsieniem ziemi. Przeżyliśmy największą katastrofę w naszej historii. Trwają intensywne prace budowlano-remontowe. Trwa dystrybucja 10-15 tys. domów. Do końca roku oddamy zasłużonym osobom 200 000 domów. Uszkodzona została także infrastruktura. Tam nasza praca jest kontynuowana. Przeznaczyliśmy na ten cel 2 biliony TL w ciągu 2 lat.

Wymieniliśmy 2,3 miliona domów w ramach transformacji miejskiej. Zainstalowaliśmy nowe prawo, zainstalowaliśmy nowego prezydenta o transformacji miejskiej. Będziemy energicznie kontynuować nasze wysiłki.

Proces reform po 31 marca

System prezydencki jest systemem właściwym. Znajdujemy się w regionie wysokiego ryzyka, a system zapewnia stabilność wbrew wszelkim przeciwnościom. Oczywiście ten system można ulepszyć. Oczywiście możliwe są reformy usprawniające system.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *