Włożył chip do ludzkiego mózgu – Tech News

Włożył chip do ludzkiego mózgu – Tech News

W poście na swoim koncie w mediach społecznościowych X Elon Musk stwierdził, że za pomocą Neuralink po raz pierwszy wykonano ludzki implant.

Musk powiedział, że proces odzyskiwania zdrowia przebiega dobrze, a pierwsze wyniki są „obiecujące”.

Musk powiedział, że pierwszy produkt Neuralink nazywa się „Telepatia” i zapewnia kontrolę nad niemal każdym urządzeniem, czy to telefonem, czy komputerem, poprzez myśl.

Zauważając, że pierwszymi użytkownikami będą osoby po amputacji, Musk powiedział: „Wyobraźcie sobie, że Stephen Hawking będzie w stanie komunikować się szybciej niż szybki urzędnik czy licytator. Taki jest cel”. powiedział.

Zostało zatwierdzone w zeszłym roku

Neuralink ogłosił, że otrzymał zgodę amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) na rozpoczęcie testów na ludziach projektu chipa mózgowego w maju 2023 r.

Warto zauważyć, że chipy testowane wcześniej na małpach skutecznie interpretowały sygnały w mózgu i przekazywały je do urządzeń.

Założona w 2016 roku przez Muska i zespół inżynierów firma Neuralink ma na celu leczenie zaburzeń neurologicznych, takich jak udar i ślepota, a także poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych dzięki mikrochipom wszczepianym do mózgu.

Najważniejsze nagłówki dnia

Wszelkie prawa do artykułów, aktualności, filmów i zdjęć publikowanych w serwisie haberturk.com należą do Haberturk Gazetecilik A.Ş. Nie można cytować źródła bez pozwolenia.

Prawa autorskie © 2021 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Habertürk Gazetecilik A.Ş.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *