Wiadomości o wojnie Ukraina-Rosja na żywo: najnowsze aktualizacje

JEROZOLIMA – Dzień po niespodziewanym spotkaniu na Kremlu z prezydentem Władimirem W. Putinem premier Izraela Naftali Bennett powiedział w niedzielę, że będzie nadal pomagał w dialogu między stronami konfliktu na Ukrainie, „nawet jeśli nie ma szans Świetnie. „

Choć ze spotkania wyszło niewiele szczegółów, ambasador Ukrainy w Izraelu Jewgen Korniychuk powiedział w niedzielnym wywiadzie, że pan. Bennett pojechał do Moskwy, aby spróbować powstrzymać rozlew krwi.

„Reszta świata ogląda jak film z popcornem. To nie do przyjęcia ”Mr. powiedział Kornijczuk. Pan. Bennett, jak powiedział, był „pierwszym przywódcą wolnego świata, który zobaczył przywództwo agresora. Doceniamy każdy wysiłek”.

Ale eksperci i analitycy opisali pana Działania mediacyjne Bennetta, które pojawiły się na prośbę pana Zełenskiego, jako występ na linie, który miał najmniejsze szanse powodzenia.

„Mam nadzieję, że się mylę i nie chciałbym krytykować premiera za próby” – powiedział Martin Indyk, były ambasador USA w Izraelu i autor książki ostatnia książka o Henrym Kissingerze i dyplomacji na Bliskim Wschodzie. „Ale jego szanse na sukces wahają się od zera do zera”.

To, panie Indyk powiedział, że nie z powodu pana. Bennett, ale z powodu pana Putin, który wydawał się „bardzo nieprawdopodobny”, szukał wyjścia.

Izraelscy analitycy ostrzegali, że wysiłki mogą wyglądać na głupią misję lub gorzej.

„Izrael nie ma żadnej dodatkowej wartości do zaoferowania w działaniach mediacyjnych; nie ma specjalnych umiejętności ani zrozumienia tej złożonej sytuacji ”- powiedział Ehud Yaari, mieszkający w Izraelu członek Washington Institute for Near East Policy, dodając, że to nie była praca dla„ nowicjusza w polityce zagranicznej ”, jak pan. Bennett, który piastuje urząd niecały rok.

„Możesz skończyć się tym, że Rosjanie, Ukraińcy i Amerykanie będą irytowani twoim przedsięwzięciem” – dodał. powiedział Yaari.

READ  Protest powierników partii DEM w Stambule

Pan. Bennett wydawał się niezrażony w niedzielę, prowadząc swoją trzecią rozmowę telefoniczną z panem. Zełenskiego od spotkania na Kremlu. W drodze powrotnej z Moskwy, panie Bennett zatrzymał się na rozmowy i kolację z kanclerzem Olafem Scholzem Niemiec, a także rozmawiał telefonicznie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Pan. Zełenski i pan Korniychuk, ambasador w Izraelu, wcześniej krytykował pana. Wysiłki Bennetta o utrzymanie dobrych stosunków zarówno z Ukrainą, jak i Rosją, powołując się na sympatię i wsparcie dla trudnej sytuacji Ukrainy, ale odmawiając dostaw nawet defensywnego sprzętu wojskowego.

Izraelscy urzędnicy powiedzieli, że konieczne jest zachowanie dobrych stosunków z Rosją, aby móc kontynuować izraelską kampanię wojskową przeciwko okopaniu Iranu i Hezbollahu w Syrii, gdzie Rosja utrzymuje znaczącą obecność. Izrael powiedział również, że niechętnie opowiadać się po jasnej stronie w trosce o duże społeczności żydowskie zarówno w Rosji, jak i na Ukrainie.

Ale z wizytą w Moskwie, pan. Korniychuk powiedział: „Rząd izraelski w końcu zajął aktywne stanowisko”.

Jeśli nic więcej, panie Dyplomacja Bennetta mogłaby pomóc Izraelowi, odpierając krytykę jego postawy pozostawania na płocie.

W swoich uwagach na początku cotygodniowego posiedzenia gabinetu w niedzielę, pan. Bennett powiedział, że nie może bardziej szczegółowo omówić swojego spotkania z panem. Putin inny niż powiedzieć, że poszedł „aby pomóc w dialogu między wszystkimi stronami, oczywiście z błogosławieństwem i zachętą wszystkich graczy”.

„Mamy dostęp do wszystkich stron i możliwości” Mr. powiedział Bennett. „Postrzegam to jako nasz moralny obowiązek dołożenia wszelkich starań”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *