Wall St spadł trzecią sesję z rzędu w związku z obawami o podwyżkę stóp Fed

Trader pracuje na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 29 sierpnia 2022 r. REUTERS/Brendan McDermid

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

  • Best Buy pobił szacunkowe wyniki sprzedaży, ponieważ rabaty napędzały popyt
  • W lipcu gwałtownie wzrosną możliwości pracy
  • Dow spadł o 1,02%, S&P 500 o 1,22%, a Nasdaq o 1,45%.

30 sierpnia (Reuters) – Akcje amerykańskie spadły we wtorek trzecią sesję z rzędu, ponieważ wzrost liczby miejsc pracy wywołał obawy, że Rezerwa Federalna USA utrzyma agresywną ścieżkę podwyżek stóp procentowych w celu walki z inflacją.

Wzorcowy indeks S&P 500 (.SPX) Spadł o ponad 5% od czasu, gdy prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, potwierdził w piątek zobowiązanie banku centralnego do podnoszenia stóp procentowych w obliczu spowolnienia gospodarczego. Czytaj więcej

Popyt na pracę nie wykazuje oznak ochłodzenia, ponieważ liczba miejsc pracy w USA wzrosła w lipcu do 11,239 mln i gwałtownie wzrosła w poprzednim miesiącu. Osobny raport pokazał, że zaufanie konsumentów mocno odbiło w sierpniu po trzech kolejnych miesięcznych spadkach. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

„To zasila silny rynek pracy, co wskazuje na oczywistą troskę konsumentów i jest sprzeczne z oczekiwaniami rynku” – powiedział Andre Bagos, członek zarządzający Ingenium Analytics LLC w Plainsboro w stanie New Jersey.

„Zwykle można by uznać to za dobrą wiadomość, jednak wzięliśmy pod uwagę obszar inflacji i tego rodzaju liczby nie grają dobrze w próbach obniżenia inflacji, przynajmniej takie jest postrzeganie rynku”.

Skupiamy się na danych o zatrudnieniu w gospodarstwach spoza sierpnia, które mają się odbyć w piątek.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Indeks S&P 500 spadł o 327,54 pkt, czyli 1,02%, do 31 771,45. (.SPX) Nasdaq Composite stracił 49,12 punktów, czyli 1,22%, do 3981,49. (.IXIC) 173,88 punktów lub 1,45% w dół do poziomu 11 843,79.

READ  Zach Wilson ma wątpliwości co do powrotu po kontuzji kolana w otwieraczu przedsezonowym Jets

Prezes nowojorskiego Fed John Williams powiedział we wtorek, że bank centralny powinien utrzymać stopę procentową na poziomie około 3,5% i jest mało prawdopodobne, aby obniżył stopy procentowe w przyszłym roku, ponieważ walczy z inflacją.

Jednak prezes Fed z Richmond, Thomas Parkin, powiedział, że Fed może „wycofać się” z ostatnich podwyżek stóp procentowych o 75 punktów bazowych, jeśli nowe dane pokażą, że inflacja „wyraźnie” zwalnia, powiedział prezes Fed w Atlancie Rafael Bostic w opublikowanym we wtorek artykule. Sprowadzenie inflacji do celu na poziomie 2% nie spowoduje poważnej recesji. Czytaj więcej

Handlowcy wyceniają 74,5% szansę na trzecią z rzędu podwyżkę stóp procentowych o 75 punktów bazowych na wrześniowym posiedzeniu banku centralnego.

Każdy z 11 sektorów S&P 500 był na ujemnym poziomie, w tym sektor energetyczny (.SPNY) Ceny ropy spadły o 3,27%, ponieważ spadły o ponad 5% w obawie, że spowolnienie w gospodarkach światowych osłabi popyt. Czytaj więcej

Rentowność kluczowych 10-letnich obligacji skarbowych zniwelowała poranne straty, a handel wzrósł do 3,119%.

Wzrost kapitalizacji zależny od stóp procentowych i akcje spółek technologicznych, takich jak Microsoft Corp (MSFT.O)Apple Inc. spadł o 1,32% (AAPL.O)Wyłączone 1,69%, największa przeszkoda w indeksie porównawczym.

Zarówno S&P 500, jak i Nasdaq spadły poniżej swoich 50-dniowych średnich kroczących. Indeks S&P 500 spadł poniżej poziomu 50% zniesienia Fibonacciego od czerwcowego minimum do sierpniowego maksimum, co jest kolejnym kluczowym wskaźnikiem technicznym postrzeganym przez analityków jako wspierający.

Technologia SPX

Indeks zmienności CBOE, znany również jako wskaźnik strachu Wall Street, wzrósł przez trzecią sesję z rzędu i ostatnio notowany był na poziomie 26,92 punktu.

Dodając do obaw, tajwańskie wojsko oddało strzały ostrzegawcze do chińskiego drona, który brzęczał nad kontrolowaną przez Tajwańczyków wyspą w pobliżu chińskiego wybrzeża. Czytaj więcej

Najlepszy Kup Co (BBY.N)Mimo to, wzrost o 2,25%, był największym zyskiem w indeksie S&P 500, który odnotował mniejszy niż oczekiwano spadek porównywalnej kwartalnej sprzedaży ze względu na duże rabaty. Czytaj więcej

READ  Lauren Pazienza oskarżona o zabójstwo za rzekome śmiertelne potrącenie 87-latka w Nowym Jorku

Spadające emisje przewyższają emisje rozwijające się w stosunku 4,83 do 1 na NYSE; Na Nasdaq stosunek 2,92 do 1 faworyzował spadkobierców.

S&P 500 nie publikuje nowych 52-tygodniowych maksimów i 18 nowych minimów; Nasdaq Composite odnotował 7 nowych wzlotów i 196 nowych dołków.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Chucka Mikołajczaka; Montaż przez Davida Gregorio

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *