Urzędnicy twierdzą, że imigranci wysłani do Martha’s Vineyard zostali dobrowolnie zabrani do bazy wojskowej w celu uzyskania wsparcia.CNN

Około 50 migrantów Przetransportowany samolotem do Martha’s Vineyard w Massachusetts Urzędnicy powiedzieli, że w piątek został zabrany do bazy wojskowej przez gubernatora Florydy, aby w tym tygodniu otrzymać schronienie i pomoc humanitarną.

Migranci, po dwóch dniach niepewności na małej wyspie i A Wielki lokalny wysiłek, aby je zapewnić?Byli szczęśliwi, gdy powiedziano im, że zostaną odebrani w piątek rano Wspólna powłoka podkładowa.

Migranci zostali przywiezieni z Teksasu do Martha’s Vineyard w środę na podstawie ustaleń dokonanych przez gubernatora Florydy Rona DeSantisa. powierzchnia A Seria ruchów Posunięcie republikańskich gubernatorów, by zaprotestować przeciwko temu, co uważają za niewystarczające wysiłki federalne w celu zabezpieczenia południowej granicy, doprowadziło do powstania bardziej liberalnych enklaw.

Nie spodziewając się zespołu Martha’s Vineyard, ruch DeSantis był Zdecydowanie potępiony Biały Dom, zwolennicy imigrantów i urzędnicy Demokratów.

W kościele, w którym mieszkali w Martha’s Vineyard, imigranci wiwatowali w piątek rano, gdy usłyszeli, że rząd Massachusetts oferuje im schronienie w bazie wojskowej Cape Cod. Dobrowolnie wsiedli do zorganizowanych przez rząd autobusów i przybyli do instalacji wojskowej w piątek po południu, poinformowali urzędnicy.

Joint Base Cape Cod — schronienie awaryjne już wyznaczone przez stanową agencję zarządzania kryzysowego — zostało utworzone w celu zapewnienia „bezpiecznego tymczasowego schronienia odpowiedniego do potrzeb rodzin i osób”, poinformowało w oświadczeniu biuro gubernatora Massachusetts Charlie Baker. Komunikat prasowy.

W JPCC migranci będą „umieszczani w akademikach, z oddzielnymi miejscami dla osób i rodzin”, a rodziny nie będą rozdzielone. Według biura Baker, będą mieli dostęp do usług prawnych, opieki zdrowotnej, żywności, zestawów higienicznych i poradnictwa kryzysowego.

Na dole niektórzy imigranci z Wenezueli otrzymali ogólne informacje o przepisach imigracyjnych w USA, według imigranta, który rozmawiał z CNN. W tym czasie CNN nie było w stanie dokładnie zweryfikować, co zostało udostępnione ani od kogo z powodu braku dostępu.

Tymczasem grupa prawników zajmujących się prawami obywatelskimi pracujących z imigrantami uznała, że ​​ich historie są „łamiące serce – i irytujące”. Wielu migrantów trafiło do szpitala w potrzebie opieki po przybyciu na wyspę w środę.

READ  Reakcja na przywódcę CHP Özgüra Özela na pogrzebie męczennika w Manisie

Chociaż niektórzy z tych imigrantów mieli zaplanowane przesłuchania imigracyjne w dowolnym miejscu w pobliżu Massachusetts, zostali wysłani do Martha’s Vineyard, podała grupa. Imigranci zwolnieni z aresztu rządowego często przenoszą się do innych miast w Stanach Zjednoczonych, gdy kontynuują proces imigracyjny.

„Ten tchórzliwy wyczyn polityczny naraża naszych klientów na ryzyko” – powiedziała grupa prawników zajmująca się prawami obywatelskimi w piątek w komunikacie prasowym. „Niektórzy mają teraz przesłuchania imigracyjne tysiące mil w poniedziałek”.

Niektórzy prawnicy z grupy towarzyszyli migrantom w autobusach na teren Cape Cod.

CNN skontaktowało się z biurem Bakera i Agencją Zarządzania Kryzysowego Massachusetts w celu uzyskania komentarza, ponieważ koordynują one wysiłki mające na celu opiekę nad ewakuowanymi na miejscu.

Chociaż gubernator Florydy powiedział, że zorganizował loty, migranci byli w Teksasie, a nie na Florydzie.

Dyrektor Martha’s Vineyard Airport Jeffrey Freeman powiedział, że samoloty pojawiły się w środę w San Antonio w Teksasie.

Od miesięcy DeSantis opowiadał o swoich planach zaangażowania Florydy w deportację imigrantów z południowej granicy, ku rozczarowaniu przywódców Demokratów. W zeszłym miesiącu DeSantis wysłał telegram na Florydę, aby pomóc przenieść imigrantów Z granicy USA-Meksyk – Nie z jego stanu.

„Mamy na to pieniądze, ale pochodzą one od ludzi z południowej granicy, a nie w głąb Florydy” – powiedział DeSantis na sierpniowej konferencji prasowej.

Jego administracja W budżecie państwa zabezpieczono 12 milionów dolarów Imigranci muszą zapłacić za relokację, a on wielokrotnie groził, że wyśle ​​te pieniądze do twierdz liberalnych.

DeSantis przedstawił Martha’s Vineyard jako potencjalne miejsce docelowe, kiedy przedstawił swoje plany imigracyjne na grudniowej konferencji prasowej. powiedzenie, „To trochę żartobliwe, ale to prawda, że ​​jeśli wyślesz (ich) do Delaware, Martha’s Vineyard lub niektórych z tych miejsc, następnego dnia granica jest bezpieczna”.

Migranci Martha's Vineyard weszli w piątek do trzech autobusów zmierzających do Joint Base Cape Cod.

Na konferencji prasowej w piątek w Daytona Beach DeSantis powiedział, że chce wykorzystać „każdy grosz” z 12 milionów dolarów i ustalić oczekiwania dotyczące większej liczby autobusów i „więcej” lotów z imigrantami opłacanymi przez Florydę.

READ  Wyniki NASCAR Cup Series w Atlancie: Chase Elliott dominuje Quaker State 400 za trzecie zwycięstwo w 2022 roku

„To są początkowe wysiłki” – powiedział. Gubernator bronił używania dolarów podatników do wysyłania imigrantów do Martha’s Vineyard, ponieważ powiedział, że wielu, którzy przekraczają granicę, trafia do jego stanu.

Departament Transportu Florydy zapłacił 615 000 dolarów Verdol Systems, liniom lotniczym z Florydy, sześć dni przed przetransportowaniem migrantów do Massachusetts, wynika z danych budżetowych.

Dokumentacja budżetowa nie precyzuje, jakiego rodzaju „usługi zakontraktowane” Verdol świadczył dla departamentu, i nie jest jasne, czy 615 000 dolarów dotyczyło dwóch lotów do Martha’s Vineyard. Dodatkowe zapisy budżetowe uzyskane przez CNN pokazują, że państwo po raz pierwszy zażądało płatności 7 września.

CNN skontaktowało się z Verdol Systems, Departamentem Transportu i biurem DeSantis, ale nie otrzymało natychmiastowej odpowiedzi.

Imigrant z Wenezueli został w piątek zabrany do autobusu w Edgartown, Martha's Vineyard.

Imigranci korzystający ze środowych lotów nie wiedzieli, że są zabierani specjalnie do Martha’s Vineyard, jak twierdzi grupa prawna, która im pomaga.

Zostali zachęceni do wejścia na pokład samolotów z „przedstawicielami pomocy w pracy i pomocy imigracyjnej w Bostonie”, poinformowała grupa prawników zajmujących się prawami obywatelskimi w komunikacie prasowym.

„W połowie lotu poinformowano ich, że nie lecą do Bostonu, ale do Martha’s Vineyard. Zostali porzuceni na wyspie, nieznani nikomu w społeczności” – napisano w komunikacie prasowym.

Na swojej piątkowej konferencji prasowej gubernator Florydy zaprzeczył, że wie, dokąd zmierzają migranci, ponieważ powiedział, że podpisali zrzeczenie się i otrzymali paczkę z mapą Martha’s Vineyard, dodając: „Jest jasne, dokąd jadą”. ”, a wszystko to było „dobrowolne”.

Dwóch migrantów powiedziało CNN, że zdecydowali się podróżować po tym, jak dwie kobiety i mężczyzna zbliżyli się do nich na ulicach w pobliżu centrum zasobów dla migrantów, gdy byli w San Antonio.

Wilmer Villasana, jeden z migrantów, powiedział, że był przetrzymywany w hotelu przez pięć dni przed lotami i był pod dobrą opieką. Kobiety powiedziały mu, że pochodzą z Orlando i pracowały dla prywatnych organizacji, które zbierały fundusze na pomoc imigrantom, powiedziała Villazana.

READ  Prawnik Merton Yanardak: Prawnik stworzył nową koncepcję

Jedna z kobiet powiedziała Villasanie i drugiemu migrantowi, Yang Pablo Mora, że ​​Villasana i Mora powiedzieli im, że po dotarciu na miejsce otrzymają pomoc w znalezieniu schronienia i pracy.

Villasana i Mora nie wiedzieli, że samoloty lecą do Martha’s Vineyard, powiedzieli. Villasana myślał, że jadą do Bostonu, powiedział.

Decyzja DeSantis o zorganizowaniu lotu migrantów do Massachusetts jest jednym z dwóch głośnych ruchów gubernatorów południowych republikanów na północ w tym tygodniu. W czwartek przybyły dwa autobusy pełne migrantów wysłane przez gubernatora Grega Abbotta z Teksasu. Dom wiceprezydenta Kamali Harris W stolicy kraju.

Teksas zaczął wysyłać imigrantów do Waszyngtonu Tej wiosny. Doug Ducey, republikański gubernator Arizony, poszedł w jego ślady i oba stany wysłały tysiące imigrantów do Waszyngtonu. Firma Abbott rozszerzyła wysiłki Teksasu Obejmuje Nowy Jork i Chicago.

Biały Dom w czwartek Skazany W tym tygodniu ruchy DeSantis i Abbott. Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre oskarżyła gubernatorów o wykorzystywanie imigrantów jako „pionków politycznych” i nazwała ich działania „okrutnym, zaaranżowanym wyczynem politycznym”.

Rachel Rollins, prawnik USA w Massachusetts, porozmawia z członkami Departamentu Sprawiedliwości o wysyłaniu imigrantów do Martha’s Vineyard przez DeSantis, chociaż nie ma wystarczających informacji, aby powiedzieć, czy złamał jakiekolwiek prawo robiąc to. Powiedział dziennikarzom w czwartek.

Pomimo niezapowiedzianych wizyt w Martha’s Vineyard w środę niektórzy mieszkańcy wyspy pracowali szybko, aby świadczyć niezbędne usługi. Wyspa znana jest jako letni raj dla zamożnych.

„Nasza wyspa połączyła 50 łóżek, dała wszystkim dobre jedzenie, dała dzieciom miejsce do zabawy, zapewniła ludziom opiekę zdrowotną i wsparcie, których potrzebowali” – powiedział przedstawiciel stanu Massachusetts Dylan Fernandez, demokrata reprezentujący wyspę. Napisał na Twitterze. „Jesteśmy wspólnotą zjednoczoną we wspieraniu imigrantów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *