Atak rakietowy w Kijowie powoduje śmierć co najmniej dwóch osób

Rosja nałożyła sankcje na prezydenta Bidena i innych czołowych urzędników amerykańskich w celu ograniczenia podróży do Rosji w odpowiedzi na „bezprecedensowe sankcje” uniemożliwiające rosyjskim urzędnikom wjazd do USA

Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało we wtorek, że ukarało również sekretarza stanu Antony’ego Blinkena, sekretarza obrony Lloyda Austina, dyrektora CIA Williama Burnsa i sekretarz prasową Białego Domu Jen Psaki. Na liście znajdują się również były sekretarz stanu Hillary Clinton i pan. Syn Bidena, Hunter Biden.

Ostatnia runda ograniczeń podróżowania przez Kreml obejmuje 13 osób, a ministerstwo spraw zagranicznych stwierdziło, że środki mogą zostać rozszerzone.

„W najbliższej przyszłości pojawią się nowe zapowiedzi rozszerzenia listy sankcji o czołowych urzędników amerykańskich, wojsko, prawodawców, biznesmenów, ekspertów i ludzi mediów, którzy są rusofobami lub którzy przyczyniają się do podżegania do nienawiści wobec Rosji i wprowadzenia środków restrykcyjnych” MSZ powiedział w oświadczeniu.

Ministerstwo spraw zagranicznych poinformowało również, że zakazuje premierowi Kanady Justinowi Trudeau wjazdu do Rosji, a także minister spraw zagranicznych Mélanie Joly i minister obrony narodowej Anity Anand.

Przeprowadzka nastąpiła po tym, jak Kanada powiedziała to w piątek nakładał nowe sankcje wymierzony w oligarchów związanych z Kremlem, w tym Romana Abramowicza.

Rosja oświadczyła, że ​​jest otwarta na utrzymywanie oficjalnych relacji z osobami znajdującymi się na jej liście sankcyjnej.

READ  Mężczyzna „nagle pogorszył się” po wypadku narciarskim Gwyneth Paltrow, słyszy sąd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *