Oto, co musisz wiedzieć o nowych opcjach edycji i niewysłanych dla iMessageCNN Biznes

Literówki, wysyłanie wiadomości do niewłaściwej osoby lub usuwanie myśli, których mogą później żałować, nie ma teraz nadziei. Firma Apple udostępniła dwie z najbardziej pożądanych funkcji: możliwość edycji i anulowania wysyłania wiadomości iMessages.

W tym tygodniu firma Apple ją zaprezentowała najnowszy system operacyjny, iOS 16który Użytkownicy mogą edytować wiadomość iMessage do pięciu razy w ciągu 15 minut od jej wysłania i Nie wysyłaj żadnej wiadomości po 2 minutach od jej wysłania. Użytkownicy muszą dotknąć i przytrzymać wysłaną wiadomość, a następnie wybrać opcję „Edytuj” lub „Cofnij wysyłanie”.

Ale są pewne zastrzeżenia. Na początek nie jest idealnie Próba ukrycia: odbiorcy otrzymują alert, że wiadomość nie została wysłana lub została edytowana, ale nie widzieli konkretnej zmiany.

Obaj użytkownicy muszą wysyłać wiadomości na urządzeniach Apple, więc nie będzie to działać w przypadku wymiany systemu Android. Działa to najlepiej, gdy odbiorca korzysta z iOS 16 – w przeciwnym razie dostanie kiepską oś czasu dokonanych zmian. Nie można wysyłać ani edytować wiadomości SMS.

Ponadto nadawca musi mieć pewność, że odbiorca nie wyświetlił podglądu oryginalnej wiadomości na ekranie blokady przed jej edycją lub cofnięciem jej wysłania.

Jabłko

(AAPL)
Catchup obsługuje platformy takie jak Facebook Messenger, WhatsApp i Gmail, które oferują również opcje edycji lub usuwania wiadomości po ich wysłaniu. Ostatnio Twitter zdeklarowany Testuje możliwość edytowania tweetów przez użytkowników.

„Po wdrożeniu tej funkcji przez Twittera i Apple jasne jest, że jest to trend, którego wielu użytkowników mobilnych wymaga od tych platform” – powiedział Lian J. Su, dyrektor ds. badań w firmie badawczej API Research. „Ponieważ bariera w zmianie platform komunikacyjnych jest bliska zeru, bogate i przyjazne dla użytkownika funkcje stały się ważną przewagą konkurencyjną”.

READ  Czy Ali Göz obraził Erdogana?

Chociaż są to popularne prośby, Edytowanie i niewysyłanie wiadomości może mieć niezamierzony wpływ na przejrzystość i odpowiedzialność, zwłaszcza na platformach publicznych, poprzez usunięcie lub zmianę pisemnych zapisów. Według Ramona Llamasa, analityka z ITC, wyraźnie zaznaczając, że wiadomość została zredagowana, Apple może pomóc zachować pewną przejrzystość.

Jednak nawet z tymi nowymi opcjami lamy zalecają, aby ludzie czytali to, co wysyłają, „ponieważ wróci do ciebie… nawet jeśli edytujesz”.

iOS 16 jest teraz dostępny dla każdego modelu iPhone’a od iPhone’a 8 wydanego w 2017 roku. Inne godne uwagi funkcje iMessage obejmują możliwość oznaczania wiadomości jako nieprzeczytanych, aby łatwiej było na nie odpowiedzieć później, oraz opcję odzyskiwania ostatnio usuniętych wiadomości, które nie są starsze niż 30 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *