Ujawniono szczegóły działania agentów MOSSADu w Stambule

Szczegóły śledztwa i podejrzanych zostały zawarte w skierowaniu do sądu przez prokuraturę w ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Generalną w Stambule.

W artykule agentka izraelskiego wywiadu o kryptonimie „Victoria” przedstawiła się jako pracownica „Global Investigative Services”, prywatnego detektywa podejrzanego w tej sprawie na terenie Słowacji i Republiki Południowej Afryki, Hamzy Durhana A. nawiązał pierwszy kontakt z Operatorzy w 2019 r. i kontaktowaliśmy się za pośrednictwem 9 różnych numerów. Mówi się, że założył

W artykule osoba o kryptonimie „Victoria” podczas pierwszego spotkania powiedziała, że ​​Hamza Durhan A chciał się od nich dowiedzieć, jakie usługi świadczyli jako detektywi i czy prowadzili jakieś badania na temat ludzi w Turcji. W związku z tym, jakiego rodzaju informacje mogą uzyskać – według jego doniesień – adresy domowe i służbowe osób docelowych, numery telefonów, numery identyfikacyjne i paszportowe, a także informacje dotyczące ich wjazdu do Turcji i wyjazdu z niej.

W artykule wskazano, że „Victoria” poprosiła Hamzę Durhan A o przekazanie informacji, które otrzymała w maju 2019 r. pocztą elektroniczną oraz że pierwotnie płatność została dokonana za pośrednictwem banku Hamza Durhan A Bank. Konto należało do osoby o nazwisku „Emıl Slalov” i było wykorzystywane przez izraelski wywiad. Z konta bankowego w Szwajcarii zarejestrowano wpłatę na kwotę 1484 euro.

Do testów przekazano zadania eksperymentalne

W artykule wspomniano, że Hamza Durhan A udał się do Belgradu w lipcu 2019 r., aby spotkać się z oficerem izraelskiego wywiadu i że podejrzanemu wypłacono 1030 euro z rachunku bankowego firmy o nazwie „Cryptomagnetic Venture Traders”. Doniesiono, że podejrzany w dalszym ciągu dokonywał płatności w kryptowalutach za wydatki takie jak podróż i zakwaterowanie w Kenii, które kupował gotówką.

W artykule stwierdził, że podejrzany Hamza Durhan A planował spotkanie z „Victorią” w styczniu 2020 r., ale nie mógł się spotkać ze względu na pandemię Covid-19, a później pod pretekstem problemów zdrowotnych agenta. Podejrzany spotkał się z agentami MOSSADu o nazwisku „Robert” i „Andrea” we wrześniu 2020 r. Mówiono, że podejrzany spotkał się z tymi agentami jednocześnie i że „Victoria” początkowo otrzymała misje testowe mające na celu sprawdzenie metod i umiejętności podejrzanego.

READ  NBA Playoffs typuje Grizzlies-Lakers, Bucks-Heat, Suns-Clippers, Nuggets-Timberwolves Game 1 Kursy

W artykule mówi się, że agent „Victoria” poprzez „Andreę” i „Roberta” poinstruował podejrzanego, aby przeprowadził badania na temat osób i organizacji uznanych za zagrożenie dla polityki zagranicznej Izraela i interesów narodowych. Został wymieniony w 2022 roku.

W artykule stwierdzono, że agent „Mark” polecił podejrzanemu zlokalizować kontakty w Dubaju, Iraku/Karbali i Republice Południowej Afryki, zażądał informacji i dokumentów na temat znajdujących się tam osób oraz zapłacił podejrzanemu w kryptowalutie. Pracuje.

Wiadomość o nękaniu za pośrednictwem fałszywego konta

W artykule wskazano, że podejrzany Hamza Durhan A otrzymał informacje i dokumenty od 7 osób, z czego 6 było podejrzanych o prowadzenie akt w celu spełnienia żądań MOSSADu oraz że wykorzystywał podejrzanego Fundę K w operacji groźby. Przeciwko tunezyjskiemu Hamzie K. W tym kontekście Hamza K. Hamza K powiedział, że otworzył fałszywe konto na Instagramie na swoje nazwisko i wysyłał z tego konta nękające wiadomości do Funda K. Poinformowano również, że Funda K została zmuszona do złożenia skargi. W dniu 15 czerwca 2021 roku na Komisariacie Policji w Güngören złożono zgłoszenie w tej sprawie.

W artykule wyjaśniono, że śledztwo zostało wszczęte po tym, jak podejrzany Hamza Durhan A nagrał wideo, w którym grożono Hamzie K podczas zdarzenia, i wysłał je agentce Victorii.

Zidentyfikowano 65 aktywnych i 35 zamkniętych rachunków bankowych

Podejrzany Hamza Durhan A. W artykule, który zawierał szczegółowe ustalenia, wskazano, że podejrzany regularnie spotykał się z agentami Mossadu podczas swoich zagranicznych podróży i że posiadał łącznie 98 rachunków bankowych – wynika z raportu Mazak Research and Discovery Report. 63 było aktywnych, a 35 było zamkniętych.

W artykule uznano, że Hamza Durhan A był objęty zakresem swoich działań szpiegowskich mających na celu ukrycie korzyści, jakie otrzymywał za pośrednictwem swoich licznych rachunków bankowych, oraz że transakcje pomiędzy nim a podejrzanymi z akt były objęte zakresem jego działalności szpiegowskiej. Działalność szpiegowska.

READ  Putin w Teheranie przeprowadzi rozmowy z przywódcami Iranu i Turcji

Wśród materiałów cyfrowych skonfiskowanych podejrzanemu odnaleziono liczne odręczne notatki i dokumenty, potwierdzono, że wykonał on kilka razy telefon komórkowy na zagraniczne numery uznane za używane przez MOSSAD, a w części „Dokumenty” zamieszczono szkice informacji przygotowanych w zakresie środków bezpieczeństwa związanych z wiecem odbywającym się na terenie Parku Narodowego Portu Lotniczego Ataturk.Informacja została uzyskana w sposób nielegalny.

W artykule stwierdzono, że telefon Hamzy Durhana zawierał dane paszportowe Syryjczyka, a sekcja zdjęć zawierała zdjęcia z operacji przed izraelskim konsulatem, które prawdopodobnie zostały udostępnione. z izraelskim wywiadem.

W artykule stwierdzono, że podejrzany Hamza Durhan A miał dzienniki rozmów z użytkownikami „Victoria Z”, „Andrea Tours” i „Demet Case” w ramach szpiegostwa i ustalił, że pracowali oni dla szpiegostwa. Stwierdzono, że MOSSAD i rozmowy podejrzanego obejmowały gromadzenie informacji, fotografowanie i informacje koordynacyjne, a na podstawie treści tych rozmów ustalono, że podejrzany otrzymał korzyści w zamian za swoje działania.

Ustalenia dotyczące Hamzy Durhan A zostały potwierdzone

W artykule wskazano, że na karcie SIM skonfiskowanej podejrzanemu zarejestrowanych było 14 osób, że z karty korzystano w celu zachowania poufności, a z innymi podejrzanymi, Mehmetem Y, Özkanem Ş, znaleziono wiele wspólnych podstawowych informacji. Ercan K, Hakan K, Ömer Burak G. i İsmail K. Turhan A również to potwierdzili i zaakceptowali.

W artykule podejrzany potwierdził kilka punktów swoich zeznań, w szczególności fakt, że prowadził operacje szpiegowskie z innymi podejrzanymi w aktach oraz agentami „Victorią” i „Robertem” oraz postawił mu zarzuty „uzyskiwania tajnych informacji rządowych dla celów w celu szpiegostwa politycznego lub wojskowego”. Co do istoty, stwierdzono, że istniało podejrzenie ucieczki i fałszowania dowodów.

W artykule zarzucano, że podejrzany Funda K był agentem ubezpieczeniowym i pozostawał w romantycznych stosunkach z Hamzą Durhanem A., który współpracował przy prowadzeniu działalności szpiegowskiej, i który Hamza Durhan A. Starał się nie zwracać na siebie uwagi udając rodzinę, zwłaszcza w prowincjach, w których śledzono obywateli Iranu.

W artykule ustalono, że podejrzany Mehmet Y pracował jako urzędnik w Urzędzie Skarbowym w Stambule i miał łatwy dostęp do niektórych informacji, szczególnie pod względem organizacyjnym. Robotnik miał 24 aktywne i 12 zamkniętych rachunków bankowych, co było sprzeczne z normalnym przepływem danych.

READ  Novak Djokovic pokonał Stefanosa Tsitsipasa i zdobył swój 10. tytuł Australian Open.

W artykule wskazano, że w różnych terminach z Hamza Durhan A na konto Mehmeta Y przelano łącznie 59 tys. 501 lirów.

Eksportowana policja przyznała się do szpiegostwa

Podejrzanym jest Özkan Ş., były funkcjonariusz policji, który został zwolniony z zawodu. Z artykułu wynika, że ​​był karany za wiele przestępstw, w tym za 35 aktywnych rachunków bankowych i liczne transakcje z innymi podejrzanymi. Badanie wykazało, że Mustafa Motoglu posiadał transkrypcję zatytułowaną „Zostanie znaleziony jego identyfikator TR i sprawdzony zostanie także jego hotel. ” „Istnieją takie treści, dlatego stanowią odniesienie w zakresie szpiegostwa”.

W artykule tym podejrzany w swoich zeznaniach Hamza Durhan A. Mówi się, że podejmowano z nimi następujące czynności i zbierano informacje, podczas tych czynności dokonywano również rezerwacji hoteli, a dołączył do nich podejrzany Ergon K. W dalszym procesie.

Podejrzany, Ömer Burak G, złożył rezygnację ze stanowiska, gdy był funkcjonariuszem policji, był karany i przekazał pieniądze kilku urzędnikom publicznym, co prawdopodobnie było wynikiem tych przekazów. Informacje, o które zwrócił się izraelski wywiad lub Hamza Durhan A.

W artykule stwierdzono, że w 2023 r. pomiędzy rachunkami należącymi do podejrzanego przelano 279 mln 64 tys. 194 lirów, a pomiędzy tymi liczbami wymieniono 9 mln 685 tys. 174 dolarów. sprzeciwiały się normalnemu trybowi życia.

Zatrzymano 6 podejrzanych

W ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Naczelną w Stambule, w Prokuraturze zakończono postępowanie wobec 7 podejrzanych zatrzymanych przez wspólne działanie Krajowej Służby Wywiadowczej i Generalnej Dyrekcji Bezpieczeństwa.

Po przeprowadzeniu dochodzenia przez prokuraturę podejrzani zostali skierowani do dyżurnego wymiaru sprawiedliwości karnej pokoju z wnioskiem o ich aresztowanie.

Sześciu podejrzanych zostało aresztowanych przez IV Sąd Karny w Stambule, a jednego podejrzanego zwolniono pod nadzorem sądu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *