W ślad za Stanami Zjednoczonymi wiele krajów ostrzegało swoich obywateli

Wielka Brytania, Niemcy, Szwecja, Łotwa, Czechy, Kanada i Korea Południowa również ostrzegały swoich obywateli o sytuacji w Rosji.

Ambasada brytyjska w Moskwie przytoczyła ostrzeżenie USA zamieszczone na swojej stronie internetowej, natomiast niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odradzało swoim obywatelom podróżowanie do Rosji.

Szwecja argumentowała, że ​​sytuacja w zakresie bezpieczeństwa w regionie pogarsza się i zalecała swoim obywatelom w Rosji monitorowanie doniesień z międzynarodowych mediów i ambasad.

Ambasada Czech w Moskwie zwróciła się do obywateli w Rosji o ostrożność „w związku z pojawiającymi się doniesieniami o atakach grup ekstremistycznych”.

W oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych łotewskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych przestrzegło swoich obywateli w Rosji, powołując się na zaproszenie ambasady USA.

Na stronie rządu kanadyjskiego zacytowano oświadczenie ambasady USA, w której nalegano, aby obywatele unikali podróżowania do Rosji.

Ambasada Korei Południowej w Moskwie wezwała swoich obywateli, aby w przyszłości unikali zatłoczonych miejsc, powołując się na rady USA.

Stany Zjednoczone wydały oświadczenie

W pisemnym oświadczeniu ambasady USA w Moskwie wezwano obywateli USA do trzymania się z dala od zatłoczonych obszarów stolicy Rosji Moskwy na 48 godzin i odnotowano, że „ekstremiści” planowali zaatakować te miejsca.

„Ambasada monitoruje doniesienia, że ​​terroryści mogą planować obrać za cel duże zgromadzenia, w tym koncerty, w Moskwie, i zaleca obywatelom USA, aby unikali dużych zgromadzeń przez 48 godzin” – czytamy w oświadczeniu. Użyto wyrażeń.

READ  Co jest w prawie, aby ułatwić imigrację zarobkową w Niemczech?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *