Coca: Wiek Turquie będzie wiekiem kobiet

Szefowa Oddziału Kobiet MÜSİAD Meryem ILbahar Koca spotkała się z dziennikarzami z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet 8 marca.

W swoim raporcie Koka dokonała oceny miejsca kobiet w społeczeństwie i życiu biznesowym.

Mówił o wdrażanych przez nich programach zwiększających zatrudnienie kobiet.

„Wiek Turcji będzie wiekiem kobiet”

Podkreślając, że nie można ignorować bardziej aktywnej roli kobiet, szczególnie w życiu biznesowym, Koka stwierdziła: „Kiedy patrzymy na wskaźnik aktywności zawodowej, widzimy wykres, który wzrósł z 26 do 37 procent. To środowisko nas ekscytuje i motywuje do mierzenia wyżej”. powiedział.

Stwierdzając, że chce łączyć kobiety i zachęcać je w biznesie i życiu społecznym, Koka stwierdziła, że ​​kobiety stanowią pomost do przedsiębiorczości. Wspominając projekty ośrodków inkubacyjnych, Koka opowiedział o bieżącej realizacji projektów rozwoju biznesu. „Będziemy starali się zwiększyć personel współpracując z innymi organizacjami pozarządowymi.” powiedział.

Podkreślając, że nadal będziemy zabiegać o zwiększenie liczby kobiet przedsiębiorców, Koka powiedziała, że ​​trwają prace nad programami włączającymi gospodynie domowe na rynek pracy. Koga zwróciła uwagę na niedawną realizację projektu „Przejście edukacji domowej od matki”. „Organizujemy programy szkoleniowe w ramach tego projektu. Działamy jako pomost dla naszych kobiet, które produkują w domu, aby mogły wejść do firmy”. powiedział.

23 Kobiety w stuleciu Turcji

Wskazując, że kobiety potrzebują zachęty, Koka stwierdziła, że ​​w tym kontekście przygotowaliśmy książkę zawierającą historie życia kobiet, które w ogromnym stopniu przyczyniły się do wzrostu i rozwoju Turcji.

mąż, „Wierzę, że przygotowana przez nas książka będzie pionierem w wyznaczaniu nowych granic dla naszych kobiet i poprowadzi je na wyznaczoną przez nie ścieżkę. Wierzymy, że – jak powiedział nasz prezydent – ​​„stulecie Turcji będzie wiekiem kobiet”. Siła Turcji to siła kobiet”. powiedział.

MSR'24 odbędzie się 12 października

Koka powiedziała, że ​​drugi IAS – Międzynarodowy Szczyt Świadomości, jedno z głównych wydarzeń kobiet MÜSİAD w 2022 r., odbędzie się 12 października br.

READ  Cevdet Yılmaz: Jesteśmy 11. co do wielkości gospodarką

mąż, „Zorganizujemy drugi Międzynarodowy Szczyt Świadomości, IAS'24, który po raz pierwszy zorganizujemy w 2022 r., za kadencji naszego Prezydenta Mahmuda Asmaliego, w październiku. „Podczas naszego szczytu omówimy współpracę i możliwości dla naszych kobietom, aby usprawniły swój handel i co mogą zrobić, aby poprawić swój międzynarodowy eksport. Będziemy szczególnie skupiać się na omówieniu tych kwestii”. powiedział.

Tematem tegorocznego szczytu jest przedsiębiorczość i możliwości biznesowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *