Todd Bowles obejmie stanowisko głównego trenera Tampa Bay Buccaneers, a Bruce Arians wejdzie w rolę front-office

TAMPA, Floryda. – Bruce Arians rezygnuje po trzech sezonach ze stanowiska głównego trenera Tampa Bay Buccaneers i przechodzi do roli front-office w organizacji, ogłosił zespół w środę wieczorem.

Koordynator obrony Tampa Bay, Todd Bowles, zastąpi Arianów na stanowisku głównego trenera. Źródło ligi powiedział Adamowi Schefterowi z ESPN, że Bucs sfinalizowało nowy, pięcioletni kontrakt z Bowlesem w środę wcześniej.

Arianowie powiedzieli ESPN, że nie widzi zmiany jako przejścia na emeryturę.

„Nie, przenoszę się do recepcji” – powiedział w sms-ie. „Wciąż pracuje.”

Ariane odegrali kluczową rolę w ocenie potencjalnych klientów, a przejście do front office zapewnia, że ​​będzie to kontynuowane. Jego nowy tytuł zawodowy będzie starszym konsultantem piłkarskim.

Pomimo wielu obaw zdrowotnych w całej swojej karierze, 69-letni Arian powiedział, że ten ruch nie był w żaden sposób motywowany jego zdrowiem. Arianowie i Buccaneers pracowali nad planem sukcesji przez ostatnie kilka tygodni, a Ariani poinformowali zawodników i członków swojego sztabu trenerskiego o wiadomościach przed ogłoszeniem zespołu.

Arianowie zdobyli 31-18 (.633) w trzech kampaniach z Tampa Bay, najwyższym odsetkiem zwycięstw wśród trenerów w historii Buccaneers, i poprowadzili drużynę do zwycięstwa w Super Bowl LV po sezonie 2020. Wygrał pięć meczów play-off z Bucs; poprzedni trenerzy Tampa Bay wygrali sześć łącznie.

„Większość z ostatnich 50 lat mojego życia spędziłem na uboczu jako trener piłki nożnej w takiej czy innej formie. Dzisiaj podjąłem decyzję o przejściu z linii bocznej do innej roli w biurze Buccaneers, asystując [general manager] Jason Licht i jego sztab „Arianowie powiedzieli w oświadczeniu.” Kocham piłkę nożną. Uwielbiam relacje, strategię, rywalizację – wszystko. To była piekielna przejażdżka, ale wiem, że to właściwy moment, aby dokonać tej zmiany ”.

Źródło powiedziało ESPN, że Bowles został poinformowany w poniedziałek o decyzji Arian o ustąpieniu i awansowaniu go. Arianowie od dawna myśleli o Bowlesie jako o swoim następcy, jeśli Bowles nie dostałby pracy jako head coaching gdzie indziej. Bowles udzielił wywiadu w sprawie wakatów na head coaching w Minnesota Vikings i Chicago Bears w tym poza sezonem.

Bowles, 58 lat, był wcześniej głównym trenerem New York Jets od 2015 do 2018 roku, kiedy przeszedł 24-40. Służył również jako tymczasowy trener Miami Dolphins przez trzy mecze, aby zakończyć sezon 2011, wygrywając 2-1.

Obecność Bowlesa zapewnia ciągłość sztabu Bucsa, która pozostała w dużej mierze niezmieniona od czasu wygranej w Super Bowl, z wyjątkiem odejścia asystentów Mike’a Caldwella, Cody’ego Grimma i Antwaana Randle’a El.

„Jestem wdzięczny rodzinie i Jasonowi Lichtowi za wiarę we mnie, aby przyjąć tę rolę, a trenerowi Arianom za jego wsparcie i przewodnictwo w ciągu ostatnich czterech dekad” – powiedział Bowles w oświadczeniu. „Tampa stała się domem dla mojej rodziny i cieszymy się, że możemy pozostać częścią tej społeczności przez wiele lat. Jako organizacja mamy wszystkie elementy, aby kontynuować zwycięski standard, który został ustanowiony tutaj w ostatnich latach. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia przygotowań do sezonu 2022 z naszymi zawodnikami, sztabem trenerskim i recepcją.”

Bowles zostaje szóstym głównym trenerem mniejszości obecnie w NFL, dołączając do Mike’a Tomlina z Pittsburgh Steelers, Rona Rivery z Washington Commanders, Roberta Saleha z Jets, Lovie Smitha z Houston Texans i Mike’a McDaniela z Miami. Bowles jest także czwartym czarnym trenerem w historii Bucs, dołączając do Tony’ego Dungy’ego, Raheema Morrisa i Smitha.

The Bucs nie podlegali wymogom reguły Rooneya, ponieważ ich wakat na trenera pojawił się po 1 marca, kiedy duża część puli talentów, w której klub szukał potencjalnych kandydatów, jest w dużej mierze niedostępna. Ponadto polityka antysabotażowa mówi, że po 1 marca kluby nie mają obowiązku udzielania zgody na rozmowę kwalifikacyjną z trenerem na podstawie umowy.

READ  Dow zbliża się, gdy S&P 500 kończy

Odejście Arianów jest drugim ważnym ogłoszeniem Bucsów w tym poza sezonem, po rozgrywającym Tom Bradyw lutym ogłosił, że kończy karierę. Brady, siedmiokrotny rozgrywający Super Bowl, wrócił 40 dni później, mówiąc, że zagra w 23. sezonie i zaznaczając, że ma „niedokończone sprawy”.

Źródło powiedziało ESPN, że Ariani poinformowali Brady’ego o jego decyzji o odejściu na bok wkrótce po tym, jak Brady ogłosił swój powrót.

Brady, w poście na Instagramie W środę wieczorem powiedział, że Arians był główną częścią jego decyzji o grze w Tampa Bay i że będzie „na zawsze wdzięczny”.

„Jesteś niesamowitym człowiekiem i trenerem, a granie dla ciebie było przywilejem” – napisał Brady. „Jesteś prawdziwą legendą NFL i pionierem całej pracy, jaką wykonałeś, aby liga była bardziej zróżnicowana i inkluzywna. Bystry, twardy i lojalny to tylko niektóre ze słów opisujących Twój styl. Zawsze będę pamiętać rozmowy, które odbyliśmy. kiedy zrekrutowałeś mnie dwa lata temu i wszystkie rzeczy, o których rozmawialiśmy, się spełniły.”

Krążyły pogłoski o rozłamie między Arianami i Bradym, ale Arianowie zaprzeczyli w tym tygodniu w wywiadzie dla NFL Network na spotkaniach właścicieli NFL i zaprzeczył spekulacjom, jakoby Brady chciał zagrać gdzie indziej w 2022 roku. Arianowie opuścili spotkania właścicieli dzień wcześniej i anulował wcześniej zaplanowaną dostępność mediów z powodów osobistych.

„Nie mam pojęcia, skąd pochodzi” – powiedział Arian. „Ktoś musi codziennie pisać historię o czymś. Tom i ja mamy wspaniały związek. Nawet na emeryturze: 'Gdzie jesteś?’ „Jestem we Włoszech”. 'Jak leci?’ — Mam tu dzieci. Wiesz, po prostu sprawdzam go. Nie mogę go przywrócić na pole golfowe, ponieważ za dużo podróżuje, więc nie mogę na nim wygrać wystarczająco dużo pieniędzy.

READ  The Green Bay Packers w końcu dodali WR do ataku prowadzonego przez Aarona Rodgersa, wybierając Christiana Watsona w 34. klasyfikacji generalnej

Zapytany o możliwe tarcia między nimi, Licht powiedział w zeszłym tygodniu: „Byłbyś zaskoczony, że nie rozmawialiśmy o tym zbyt wiele. Nie możesz uwierzyć we wszystko, co słyszysz, widzisz i czytasz. … ludzie w sztabie, zawodnicy i trener. To po prostu normalne. I jak powiedziałeś, może być zdrowe. Tak naprawdę nie myśleliśmy o tym zbyt wiele. „

Podczas gdy Arianowie wcześniej przeszli na emeryturę jako główny trener Arizona Cardinals po sezonie 2017, zanim powrócili do trenowania Bucs w 2019, wielu asystentów z jego personelu powiedziało ESPN, że byli zszokowani i zaskoczeni wiadomością o jego przejściu do nowej roli.

W swoim oświadczeniu Arianowie powiedział, że „naprawdę zaczął myśleć o moim osobistym planie przejścia na początku tego sezonu”.

„Chciałem zapewnić, że kiedy odejdę, Todd Bowles będzie miał najlepszą okazję do odniesienia sukcesu” – powiedział. „Tak wielu głównych trenerów wchodzi w sytuacje, w których są przygotowani na porażkę, a nie chciałem tego dla Todda.

„Decyzja Toma o powrocie, wraz z Jasonem i jego personelem wykonującym kolejną świetną robotę polegającą na utrzymywaniu rdzenia tego zespołu w stanie nienaruszonym podczas wolnej agencji, potwierdziła dla mnie, że nadszedł właściwy czas, aby przekazać pochodnię Toddowi”.

Po odejściu Arianów, 10 drużyn NFL – prawie jedna trzecia ligi – będzie miało nowego głównego trenera w nadchodzącym sezonie. To oznacza najwięcej zmian trenerskich z sezonu na sezon od 2008 i 2009 roku, kiedy na stanowisku było 11 zmian.

ESPN Stats & Information oraz The Associated Press przyczyniły się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *