Nowe zdjęcia satelitarne pokazują całe bloki miejskie zniszczone w centrum Mariupola

Zrzut ekranu z filmu pokazuje rozmiary zniszczeń w Irpinie na północno-zachodnich obrzeżach Kijowa. (Ukraiński projekt świadków)

Pełen zakres zniszczeń w mieście Irpin można zobaczyć na nowym filmie nakręconym przez ukraińską organizację pozarządową i przesłanym do CNN.

Przychodzi po ukraińskim siły pchnięte Wojska rosyjskie opuściły miasto na północno-zachodnich przedmieściach Kijowa w ciągu ostatnich 36 godzin.

Jakiś kontekst: CNN dokonało geolokalizacji i zweryfikowało autentyczność nagrania nagranego przez Ukraiński Projekt Świadków, który jest kroniką wojny na Ukrainie. To jeden z pierwszych od tygodni filmików ze wschodniej części Irpin, ponieważ tam intensywne walki uniemożliwiły bezpieczny dostęp.

W poniedziałek burmistrz Irpin powiedział, że wojska ukraińskie odebrały ten obszar siłom rosyjskim.

Pustkowie: Film nakręcony we wtorek pokazuje zalesione przedmieście przypominające apokaliptyczne pustkowia.

Wiatr przechodzący przez pozostałe drzewa i brzęk blachy o metal to jedyne, co słychać w filmie, poza głuchym hukiem strajku wojskowego w oddali.

Trwa ostrzał: Rosja twierdzi, że zmniejszy wojsko działalność w pobliżu Kijowa, ale CNN nie zauważyło jeszcze żadnych oznak, aby miało to miejsce, ponieważ we wtorek wieczorem wokół stolicy Ukrainy trwały strajki wojskowe.

Nagranie pokazuje, że choć ostrzał, bomby i wojna mogły – na razie – opuścić Irpin, podobnie jak większość życia w mieście.

Ciała na ulicach: Poza gruzami i zniszczeniem budynków na ulicach znajdują się tylko ciała ludności cywilnej.

Osobnik w skórzanej kurtce, który najwyraźniej ciągnął mały wózek, gdy został zabity, jest widziany twarzą w dół na ziemi. Kolejna ofiara jest pokazana na ich plecach na tylnym siedzeniu postrzelonego pociskiem samochodu.

Na nagraniu jest co najmniej pięć ciał. Nie jest jasne, jak i kiedy zginęli.

Film pokazuje, że pozostają tam, gdzie zostali zabici na ulicy, w pełnej wiatru ciszy, wśród zwęglonych budynków i połamanych drzew.

Obejrzyj: Graficzny film przedstawia rozległe zniszczenia w Irpinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *