TMO jest gotowe na nowy sezon żniw

Minister Rolnictwa i Leśnictwa İbrahim Yumaklı ogłosił, że Biuro Przygotowania Gleby (TMO) zakończyło wszelkie przygotowania do nowego sezonu żniw zbóż, aby zakończyć pomyślnie.

Minister Yumakle wziął udział w centralnym i prowincjonalnym spotkaniu szkoleniowym, koordynacyjnym i oceniającym Biura Przygotowania Gleby (DMO), a także wygłosił przemówienie.

Yumaklı zwrócił uwagę, że TMO to stara instytucja trudnych czasów i podkreślił, że sektor zbożowy ma strategiczne znaczenie z punktu widzenia gospodarki i bezpieczeństwa żywnościowego.

„Zbliża się sezon żniw, a nasi rolnicy będą zbierać owoce swojej ciężkiej pracy w glebie. „Jako ministerstwo uważnie śledzimy każdy etap, od procesu produkcji zbóż i innych towarów po zaopatrzenie”. Yumaklı powiedział, że zaopatrzenie, przechowywanie i inne działania firmy zostały ocenione podczas 3-dniowego spotkania zorganizowanego przez TMO przed rozpoczęciem sezonu żniwnego.

„Rewolucyjne zmiany”

Yumaklı dokonał następującej oceny, przypominając, że ubiegłoroczna nowelizacja Prawa rolnego wprowadziła w rolnictwie naszego kraju pewne rzeczy, o których mówiło się od wielu lat, ale były jedynie teoretyczne:

„Te zmiany są rewolucyjne. Od października tego roku mamy nadzieję rozpocząć planową produkcję produktów o strategicznym znaczeniu, szczególnie dla produkcji roślinnej i zwierzęcej. Co to za rewolucyjne przepisy? Szczególnie skupiliśmy się na włączeniu do produkcji nieużytków. Rejestracja wszystkich wymagane są obszary produkcji rolnej. Jednym z najważniejszych tematów jest rozwój produkcji opartej na wodzie. Tego właśnie potrzebujemy od momentu ustalenia zasad: „Ten kraj musi być odporny na nową naturę i produkować produkty rolne oraz. zwiększać naszą produkcję rolną i eksport produktów rolnych, co jest bardzo ważnym źródłem dochodów, które zaspokoją nasze potrzeby w nadchodzących latach.”

„W szkole zarejestrowano rejestrację”

Pomimo produkcji roślinnej na koniec 2022 r. na poziomie 129 mln ton minister Yumakli powiedział, że pomimo katastrofy stulecia producenci tego kraju zrealizowali w 2023 r. 137 mln ton produkcji roślinnej:

READ  Stambuł w szoku gospodarczym: wyśmienita kuchnia stała się luksusem

Podczas trzęsienia ziemi nasi przyjaciele, którzy udali się tam z agencji, dyrekcji i ośrodków znajdujących się w strefach trzęsień ziemi, posiadających biura przygotowania gleby, wykonali bardzo ważne zadania w zakresie leczenia ran, szczególnie w zakresie identyfikacji i kierowania spowodowanymi szkodami. . W tym kontekście gratuluję rodzinie TMO takiego podejścia do szybkiego działania i wywarcia wpływu.

Nasz lider p. Recep Tayyip Erdogan ogłosił w zeszłym roku ceny zbóż i mimo że to wszystko się dzieje, intensywność wydarzenia nadal trwa. Od tego czasu zadanie to przejęło Biuro Gleb, które zakupiło 13,1 mln ton. Stało się to rekordem wszechczasów. Nie tylko stara firma, ale za tym sukcesem stała nieoceniona praca wszystkich naszych przyjaciół, którzy pracowali przez ponad 4,5 miesiąca w weekendy i święta, nie słysząc publiczności ani nie widząc twarzy swoich rodzin. „Gratuluję wszystkim moim przyjaciołom, którzy kupowali średnio 200 tysięcy ton dziennie po 614 punktach”.

Technologia w rolnictwie

Zwracając uwagę na znaczenie wykorzystania technologii w rolnictwie, Yumakli powiedział:

„Kontrola zboża, wprowadzanie go do obrotu zgodnie z potrzebami rynku, utrzymywanie równowagi podaży i popytu, licencjonowana działalność magazynowa, to wszystko jest możliwe poprzez wpływanie w jakiś sposób lub uczestnictwo w tych procesach. Jeśli w zeszłym roku nie było to dostosowane do technologii, zwłaszcza do systemu mianowania, rozmawialibyśmy o tych liczbach dzisiaj Nie można.

Stabilność w tym sektorze została osiągnięta, szczególnie dzięki wejściu do tego sektora sektora prywatnego. Mamy nadzieję, że w kolejnym okresie nasz kraj będzie w stanie zapewnić wymaganą pojemność magazynową, przyjmując i wdrażając najnowsze innowacje technologiczne.

„Monsun zadecyduje o trendzie rekrutacji”

Minister rolnictwa i leśnictwa Yumakli powiedział, że w porównaniu z rokiem ubiegłym nastąpił wzrost obszarów uprawy jęczmienia i pszenicy o 7 procent. „Wbrew oczekiwaniom wszystkich, w 2023 roku pobiliśmy rekord produkcji w historii Republiki w Egipcie. W tym roku spodziewamy się podobnej liczby. Jak wiadomo, opady deszczu są ważne w produkcji pszenicy i jęczmienia. Deszcz do 15 maja zadecyduje o przebiegu zbiorów i jakości plonów. „Kiedy patrzymy na to z perspektywy makro, od października 2023 r. do kwietnia 2024 r. występuje nadmiar opadów, co stanowi 1,6 proc. w porównaniu ze średnią długoterminową i ponad 25 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym”. powiedział.

READ  Selçuk Bayraktar oświadczył: Ostrożność pochodzi od nas, mądrość pochodzi od Allaha

„Jesteśmy gotowi na nowy sezon”

Minister Yumakle podkreślił, że poczyniono wszelkie przygotowania, aby nowy sezon żniw zakończył się sukcesem i że są gotowe na nowy sezon, dodając: „Podobnie jak w poprzednich latach będziemy wspierać naszych producentów i podejmiemy wszelkie działania, aby zapewnić zrównoważoną produkcję. Podjęliśmy wszelkie środki ostrożności w ramach naszego harmonogramu spotkań oraz planowanych planów zakupów i przechowywania na sezon żniw w 2024 roku. „TMO będzie w dalszym ciągu służyć wszystkim grupom społeczeństwa, zwłaszcza naszym producentom, na rzecz zrównoważonego rozwoju produkcji i stabilności rynku w tym sezonie, jak w każdym sezonie”. powiedział.

Yumaklı stwierdził, że spotkanie jest ważne, aby rozwiązać problemy napotkane w nowym sezonie produkcyjnym, rozwiązać istniejące i zapobiec ich ponownemu wystąpieniu w przyszłości, a także życzyć pracownikom TMO powodzenia w nowym sezonie. „Życzę naszym rolnikom dobrego i produktywnego sezonu”. powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *