Niemiecki konglomerat Deutsche Bank ogłosił swoją prognozę USD/TL na koniec roku

Uczestnicząc w programie Global Outlook na antenie CNBC-e, ekonomista Deutsche Bank Turkey, Yiğit Onay, dokonał ważnych ocen. Onay przykuł uwagę swoimi prognozami USD/TL i stóp procentowych.

Onoye powiedział, że stopniowo zaczynają być widoczne pozytywne skutki planu gospodarczego obowiązującego od zeszłego roku i otoczenie to buduje zaufanie na rynkach finansowych, ale najważniejszym programem jest inflacja.

„Stabilność kursu walutowego jest bardzo ważna dla banku centralnego” Onay powiedział i powiedział, że Bank Centralny Republiki Turcji jest odpowiedzialny za zakupy dewizowe. „Możemy spodziewać się, że proces osiągnie punkt nasycenia”. On także powiedział.

Oceniając zeszłotygodniowe dane o inflacji jako pozytywne, ekonomista Deutsche Bank Turkey stwierdził, że reakcja rynków również była pozytywna, wraz z poprawą rezerw netto. „Bank centralny nie chce spadku kursu, ale pozwala na jego nieznaczny wzrost. Na pierwszy plan wysuwa się realna wartość TL”. powiedział.

aprobata, „Czerwiec pokazał nam, że zaczęliśmy wykazywać pewną poprawę inflacji. Choć nadchodzący okres jest bardzo ważny, to można powiedzieć, że stopniowy i umiarkowany wzrost kursu walutowego nie wpłynie zbyt negatywnie na dynamikę inflacji”. Powiedział.

Oczekiwania dolarowe

Onoy ogłosił, że na koniec roku oczekuje kursu USD/TL na poziomie 37, przy stopniowej deprecjacji. „Spodziewamy się, że po osiągnięciu poziomu 37 zmienność będzie stosunkowo niska”. mówiąc, „Przydatna jest tu nie tylko dynamika wewnętrzna. Dla TL ważny jest także rozwój światowy”. On również nalegał.

Co się dzieje z odsetkami?

W swoich wypowiedziach Onoy miał do powiedzenia na temat oczekiwań dotyczących stóp procentowych:

„Jest zbyt wcześnie, aby mówić o obniżkach stóp procentowych w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ale uważamy, że jest szansa na ostatni kwartał roku. Oczekujemy obniżki o 250 punktów bazowych w listopadzie i 250 punktów bazowych w grudniu. Oczekujemy całkowitej obniżki o 500 punktów bazowych. Nasza prognoza na koniec roku wynosi, powiedzmy, procent.


„W sierpniu, wrześniu i październiku możemy otrzymać wstępne sygnały z banku centralnego przed obniżkami stóp procentowych”.

„Efekty będą bardziej widoczne w trzecim kwartale” Onay zwrócił uwagę, że zagraniczni inwestorzy czekają, aż obniżki stóp procentowych w Turcji pojawią się na giełdzie.

READ  Wiceprezydent Yilmaz: Uważamy, że z łatwością możemy osiągnąć 4,4-procentowy wzrost w MTB | Wiadomości gospodarcze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *