Akcje kończą się gwałtownym spadkiem, rentowności obligacji rosną po danych o inflacji

Akcje spadły w czwartek, ponieważ rentowności obligacji wzrosły w następstwie danych pokazujących, że inflacja osiągnęła poziom nowy czterodekadowy hajpodnosząc stawkę, czy Rezerwa Federalna wytyczy bardziej agresywną ścieżkę dla stóp procentowych.

Indeksy S&P 500, Dow Jones Industrial Average i Nasdaq Composite spadły o co najmniej 1,4%, podczas gdy rentowność 10-letniego amerykańskiego skarbu naruszone 2% po raz pierwszy od 2019 roku.

Ruchy podążały za nowymi danymi pokazującymi, że inflacja przyspieszyła do 7,5% roczna stawka w styczniu, wyprzedzając prognozy ekonomistów i grudniowe 7% tempo. Indeksy krótko odnotowały większość swoich strat, po czym ponownie spadły, przy czym najgorsze cofnięcie nastąpiło po uwagach urzędnika Fed, który zasygnalizował, że bank centralny może posunąć się bardziej drastycznie w celu ograniczenia inflacji.

Wstrzyknięte dane i komentarze nowa niepewność na rynku które wykazywały pewne oznaki stabilizacji. Wchodząc w czwartkową sesję, S&P 500 zwyżkował siedem z poprzednich dziewięciu dni sesyjnych. Menedżerowie finansowi twierdzą, że przygotowują się na większą zmienność, ponieważ inwestorzy oceniają prawdopodobieństwo, że Rezerwa Federalna zintensyfikuje wysiłki w celu powstrzymania inflacji.

Rezerwa Federalna zasygnalizowała, że ​​planuje podnieść stopy procentowe w 2022 r. w odpowiedzi na uporczywie wysoką inflację. JJ McCorvey z WSJ wyjaśnia, co wyższe stawki mogą oznaczać dla Twoich finansów. Zdjęcie: Todd Johnson

„Ten trend jest niepokojący dla rynków akcji, ponieważ może oznaczać bardziej agresywną reakcję polityki Fed, a obawy te zwykle wywierają presję na rynki akcji” – powiedział Matt Peron, dyrektor ds. badań w Janus Henderson Investors. „Ostrzegamy, że rynki mogą pozostać niestabilne w nadchodzących miesiącach, dopóki inflacja się nie ustabilizuje lub rynek będzie zadowolony, że Fed robi wystarczająco dużo, ale nie za dużo”.

James Bullard, prezes Banku Rezerwy Federalnej w St. Louis zasugerował, że Fed może chcieć zrobić duży ruch, potwierdzając obawy inwestorów. W wywiadzie dla Bloomberg News, pan. Bullard powiedział, że chciałby, aby stopy procentowe wzrosły o 1% do 1 lipca, dodając, że jest „już bardziej jastrzębi, ale dramatycznie podniosłem to, co myślę, że komisja powinna zrobić”.

Główne indeksy giełdowe gwałtownie spadły po komentarzu, zamykając się na minusie. S&P 500 spadł o 83,10 punktu, czyli 1,8%, do 4504,08, pierwszego spadku od trzech dni. Przemysł Dow stracił 526,47 punktów, czyli 1,5%, do 35241,59. Akcje technologiczne zostały dotknięte mocniej, a Nasdaq spadł o 304,73 punktu, czyli 2,1%, do 14185,64.

Wszystkie 11 sektorów S&P 500 zamknęło się na minusie. Najbardziej ucierpiały akcje szybko rozwijających się spółek. Akcje spółek technologicznych w indeksie S&P 500 spadły o 2,8%, przy czym w większości spadły firmy zajmujące się oprogramowaniem, usługami IT i półprzewodnikami.

Qualcomm,

Zaawansowane Mikro Urządzenia

oraz

Cegła suszona na słońcu

spadły o więcej niż 5%, podczas gdy

jabłko

rzucić 4,16 USD, czyli 2,4%, do 172,12 USD.

W międzyczasie,

Świergot

akcje spadły o 75 centów, czyli 2%, do 37,08 USD po tym, jak firma mediów społecznościowych powiedziała, że ​​w dużej mierze uniknęła efekt zmian prywatności boli

Facebook

macierzyste platformy Meta, znajdujące się obok większości innych spółek technologicznych.

Technologie Ubera

spadł o 2,44 USD, czyli 6,1%, do 37,75 USD po tym, jak firma dostarczająca przejażdżki podała kwartalnie przychody wzrosły o 83%.

Inni maruderzy w cenie

PepsiCo,

która spadła o 3,57 USD, czyli 2,1%, do 168,37 USD po podniesieniu dywidendy i ustaleniu programu wykupu akcji o wartości 10 mld USD. PepsiCo dodał również do niepokojące perspektywy inflacji Po tym, jak dyrektor finansowy producenta napojów, Hugh Johnston, powiedział, że presja kosztowa może trwać do 2023 roku.

Wśród kilku jasnych punktów,

Walta Disneya

akcje dodały 4,93 USD, czyli 3,3%, do 152,16 USD po tym, jak zgłosiło 11,8 mln nowych subskrybentów Disney + usługa przesyłania strumieniowego w czwartym kwartale.

Twilio

wzrosła o 3,90 USD, czyli 1,9%, do 205,91 USD po tym, jak firma informatyczna poinformowała, że ​​przychody i zyski przekroczyły prognozy analityków.

Mattel

również przekroczyły prognozy, wysyłając akcje producenta zabawek o 1,74 USD, czyli 7,6%, do 24,49 USD.

Jay Hatfield, menedżer portfela funduszu InfraCap Equity Income ETF, powiedział, że spodziewa się, że rynek akcji ustabilizuje się, gdy rentowność 10-letnich obligacji skarbowych znajdzie się na dole, by ostatecznie ustabilizować się na poziomie około 2%.

Pan. Ze swojej strony Peron spodziewa się, że rynek akcji ustabilizuje się dopiero w drugiej połowie roku. „Margines błędu dla Fedu się zmniejsza” – dodał.

Za granicą rynki akcji były mieszane. Stoxx Europe 600 spadł o 0,2%. W Azji japoński Nikkei 225 dodał 0,4%, a Shanghai Composite 0,2%. W Hong Kongu, Chiny Evergrande akcje wzrosły o 5,4% po doniesieniach, że nękana spółką deweloperska planuje przywrócić działalność budowlano-sprzedażową, powstrzymując się od gwałtownej wyprzedaży swoich aktywów.

Inwestorzy twierdzą, że szybkie wzrosty cen konsumpcyjnych mogą wywołać większą zmienność na rynkach akcji i obligacji.


Zdjęcie:

Justin Lane / Shutterstock

Napisz do Joe Wallace na [email protected]

Poprawki i amplifikacje
Inflacja przyspieszyła do 7,5% rocznej stopy w styczniu, przekraczając grudniowe tempo 7%. Wcześniejsza wersja tego artykułu błędnie mówiła, że ​​inflacja w grudniu wyniosła 7,2%. (Poprawione 10 lutego)

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  SpaceX wprowadza międzynarodowych astronautów do misji stacji kosmicznej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *